Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am MOLII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Cunosc moliile si va spun sigur ca nu sunt alt tip de fluturi. In ceea ce priveste mobila,am totul facut pe comanda,inclusiv canapelele de piele ,deci nu au stat depozitate pe undeva.........si nici nu apar nenorocitele intr-o singua camera ca sa pot deduce de unde vin.Le gasesc in toata casa,inclusiv in baie. Azi nu am gasit nici una......inca,dar daca mai gasesc urma de molie....[bruta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 year later...
quote:
Originally posted by simona_filipas
Metoda eficienta de combaterea moliilor:incingeti bine un fund de metal(pe care coaceti vinetele, ardeii) si presarati peste el naftalina.Aceasta degaja un fum puternic cu care se afuma incaperile unde s-au format molii.Rezultatul este extraordinar. Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta Simona si [comoara]Dragos Octavian [url="http://new.photos.yahoo.com/filipas_simona/albums/"][foto][/url]
ASTA E CEA MAI MARE TAMPENIE !!!!!!!!!!!!! M-a pus dracu sa ma i-au dupa aceasta 'binevoitoare' care mai mult ca sigur ca a auzit si ea pe la colturile blocului. Sa va spun ce s-a intamplat: in momentul in care incingi plita si pui un cub de naftalina acesta va incepe sa se topeasca foarte repede; daca lasi plita, in cazul meu lingura, pe foc in continuare, datorita vaporilor de naftalina acesta se va aprinde. Ideea este ca degaja fum cu care CICA ar trebui sa afumi zona respectiva; AIUREA; fumul ce se face este foarte puternic si emana foarte multe reziduri, fumigene, cu care o sa UMPLI TOATA CASA de funingine; Eu personal nu am mai vazut ceva atat de putin sa emana atata fumigena. Drept rezultat mi-am umplut atat bucataria cat si camara de funingine pe care am stat 1 zi intreaga (nu eu ci nevasta-mea :D ) sa o curete. A doua zi cand m-am uitat in camara....unde actionasem cel mai mult de era sa ma si innec de fum, SURPRIZA: Am vazut 3 MOLIIIIIIIIIIII !!! asa ca nu mai puteau ele de fumigena mea;
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
trebuie sa gasesti sursa, de ex la mine au ros blanita naturala din bocancii sotului, cojocul meu iar cuibusorul il aveau in canapea, canapeaua am dat-o din casa, bocancii erau cheli deci i-am aruncat si pe aceia iar din sifonier am scapat de molii tinand punga de dero acolo, bineinteles ca toate hainele miros a dero (de aceea iau dero cu miros racoros) dar am scapat de molii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...