Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

puiut Ai facut un album undeva pe net?? Nu stiu daca mai merge yahoo-ul (am auzit eu ca ar fi niscaiva probleme), dar fa-ti un album ori pe webshots, ori pe dropshot, si noua ne dai doar link-ul... roxi La mine a trecut fff greu timpul, dar nu e regula generala. Cele mai multe femei, nasc destul de repede atunci cand nasterea este provocata. Din ceea ce stiu, poate dura de la 1-2 ore, pana la 12 ore, dar depinde de la caz la caz. Io-s exceptia care intareste regula [:D] Dar nu lua varianta asta in calcul, ca poate pana marti se hotaraste flacaul sa se nasca, nu de alta dar e cald si bine afara asa ca e "pacat" sa nu se bucure de asa frumusete [;)] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, ce faci draguta, vrei sa-ti facem galerie??? De ce zici ca nu mai ai lichid amniotic, ai membranele fisurate? In cazul asta, pana marti nu e prea mult sa astepti? Eu iti tin pumnii, sa se nasca bine si usor flacaul si sa nu-ti mai dea emotii! Oana, noi am fost anul trecut la Albena, iar anul acesta merge la Nisipuri unde vom sta la Hotel Arabella. Cat despre MBA, in traducere exacta ar insemna Master of Business Adminstration. Liliana, e vorba de Emanoil Mall-de la Casa Rosie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi s-au fisurat membranele, dr. zice ca sarcina a ajuns la termen, (placenta este de gradul 2-3), si e normal ca lichidul sa-si diminueze cantitatea. Cica se resoarbe .... nu stiu sa explic exact M-a chemat marti pentru ca atunci este ea de garda dar poate ..... ne face surpriza si vine pana atunci. Roxana http://photos.yahoo.com/roxicucu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Cum ati petrecut? Frumos? Bravo! Asa si noi. Putin in parc, la copii, baloane si alte alea ..... Vilma, din cite am auzit, anul acesta e fain la Arabella. Din experienta unora de 1 Mai, e foarte bine ales. Din toate punctele de vedere. Am vrut si eu acolo dar, agentia nu garanta ca-mi poate "gasi" sugur camera. Asa ca, am mers pe H. Elena. Si mersic ptr traducerea MBA. Roxicucu, despre ce medic e vorba? Bafta multa si nastere usoara! EU, dupa 4 ore de la punerea perfuziei am nascut. Dar nu mi s-a parut mult. Parca trecuse doar o ora (sau poate ca am uitat ... deh, batrinetile). Oana si Andra (21.10.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua la toata lumea. nu am intrat de mult pe aici dar am o scuza f buna. dupa cum stiti ( de la liliac) pe 13.05.2007 am adus pe lume un baietel de 3400 kg prin cezariana. abia acum am eusit si noi sa ne facem cat de cat in program asa ca iata am reusit sa intru si eu sa va salut. la mine nasterea a fost un experiment incredibil de greu si dureros. dupa un travaliu dus pana la capat (dilatatie 10)si cu niste dureri incredibile doctorul meu impreuna cu alti cativa au hotarat ca bebe nu iese si e cazul sa fac cezariana. bineinteles ca se putea face si fara sa urlu vreo 4 ore. tin sa va spun ca m-a stiut tot spitalul, atat de tare am putut tipa. nici nu ma credeam capabila sa scot asemenea sunete. dar asta e, a trecut. bebe e sanatos, dar ne chinuim f tare sa avem un program la mancare, dupa el ar manca din ora-n ora. ii mai dau si completare, pt ca am impresia ca nu se satura desi sta la san cate o ora. dar de azi m-am hotarat sa nu-i mai dau lapte praf si sa incerc numai cu san. sta la piept o ora, doarme jumatate si apoi iar ii este foame. de azi i-am dat si suzeta, doar sa maresc orele dintre mese si sa-l fac pe el sa suga mai tare. sper sa-mi iasa, dar daca nu reusesc o sa-i dau numai lapte praf si gata. ma gandesc sa nu-i fac rau si cu san si cu lapte praf. si asa se aud niste zgomote in burtica lui si face tare urat cand face caca, se screme asa de tare. nu stiu ce are dar luni ma duc la medic si spe sa ma lumineze. roxana vad ca inca nu ai nascut, iti doresc multa bafta si nastere usoara. cam atat pt astazi va pupam diana si [baietel] matei stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata la amiaza! Se vede ca e wend, toata lumea ocupata. Doar eu bintui p-aici. paky, felicitari pentru matei-stefan. Sa pape bine, sa fie cuminte si ascultator si sanatos tun. Iar tu mamico, sa te refaci repede. Sa nu fie de la colici ceea ce se intimpla in burtica lui. Fetelor va citesc pe voi, cele care ati nascut recent sau care va pregatiti din moment in moment pentru marele eveniment, si imi faceti pofta. Alinam, pe unde umbli? Iar esti cu puiul la scaldat in baliuta? Noi am spus "pas" azi la apa si baliuta pentru ca bate vintul si ...ne ferim de probleme. Va [pup] pe toate si va invit la scris (mai e foarte putin si schimbam capitolu'). Oana si Andra (21.10.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...