Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PACEA DIN SUFLET!


kariguld

Recommended Posts

Este ceea ce caut eu, si ceea ce ii doresc cel mai mult copilului meu, deoarece fara pace e greu sa traiesti, cu toate ca asa traieste majoritatea. Pacea e un har care vine de la Dumnezeu, si numai cineva cu o viata spirituala intensa poate ajunge la acea pace interioara ( reala), la care orice s-ar intampla te lasi in vointa lui Dumnezeu. E cumplit de greu, eu nu am reusit inca si mi se pare aproape imposibil in acest moment. Nu cred ca singuri putem ajunge la pace, nu cred in puterea oamenilor de a-si gasi linistea, ci asa cum am afirmat mai sus, pacea este un har care se primeste de la Dumnezeu, dar numai dupa ce acea persoana duce o viata spirituala intensa, la modul practic. Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e. http://www.jnsr.be/ro.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pace!..experiente personale am multe.Dar intotdeauna mi-a placut sa dau citate din biblie,pentru-ca ea este painea vietii cu care ma hranesc in fiecare dimineata.[flo] Hristos ne-a promis pacea Sa. Am auzit oameni spunand: "Niciodata n-am fost pus intr-un testament. Nu-i adevarat. Domnul Isus te-a pus in testamentul Lui. Chiar inainte de a muri, El a facut un testament. El a lasat lui Ioan pe mama Sa; Si-a incredintat Duhul Sau in mana Tatalui. Dar ne-a lasat prin testament, tie si mie, pacea Sa. "Va las pacea, va dau pacea Mea." Ioan 14:27. "Sa nu vi se tulbure inima." Ioan 14:1. Hristos ne-a amintit in testamentul Sau si ne-a lasat prin testament pacea Sa. Intrebarea este: "Am pretins noi, oare, mostenirea noastra? In mijlocul necazurilor putem avea pace si multumire. "Va dau pacea Mea." Ioan 14:27. "Siguranta si bucurie" acesta este strigatul inimii omenesti si ele fac parte din testament, o provizie pe care Domnul ti-a lasat-o. "Multa pace au cei ce iubesc Legea Ta si nu li se intampla nici o nenorocire." Psalmul 119:165. "Si pacea lui Dumnezeu, care intrece orice pricepere, va va pazi inimile si gandurile in Hristos Isus." Filipeni 4:7. "Celui cu inima tare, Tu-i chezasluiesti pacea; da, pacea, caci se increde in Tine." Isaia 26:3. "O! de ai fi luat aminte la poruncile Mele, atunci pacea ta ar fi fost ca un rau si fericirea ta ca valurile marii." Isaia 48:18. Aceste texte si multe altele, pe care le-am putea citi, descriu pacea Sa, pacea pe care El ne-a promis-o pentru dumneavoastra si pentru mine. "Va las pacea Mea si va dau pacea Mea." Nu trebuie prea mult ca pacea sa ne fie distrusa. Doar o mica neatentie, o critica mica, o tradare a increderii sau o intelegere gresita si pacea ne-a parasit. Nu doresti aceasta pace? El ne-a lasat-o. "Va dau pacea Mea." Daca nu ai pacea lui Hristos, de ce nu pretinzi mostenirea ta? Dar aminteste-ti: pentru a primi pacea lui Hristos, trebuie sa-L accepti pe El. Fara El nu exista pace. Aminteste-ti, El ti-a oferit pacea si El nu va fi satisfacut pana cand n-o vei primi. De ce esti ca fiul risipitor si nu iti ceri mostenirea? Deschide-ti larg inima si primeste pe Domnul pacii chiar acum si vei fi totdeauna plin de bucurie.[flo][flo] Iubeste ca sa fi iubit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu va spun ca cel care a avut o relatie buna cu Dumnezeu si a lasat-o sa se raceasca, poate luat de torentul vietii asteia, nu va avea niciodata pace in suflet, ci va tanji mereu dupa linistea pe care Dumnezeu Cel iubitor i-o punea in suflet. Citez aici niste cuvinte care-mi sunt tare dragi..."cel ce si-a ranit sufletul de dragoste de Dumnezeu, nu se va vindeca vreodata, mereu ii va sangera inima de dor pentru Creatorul sau..." MARILENA SI [url="http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu"]ANNA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...