Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by zepellina defapt...in inima e problema[bang][bang][bang] zepellina
Asa e...si inima, din pacate, ne minte adesea... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Initial creeata de She
Traiti cu fostul-fosta? Sau aveti ginduri? Cum este?ce ar fi pro si ce ar fi contra?merita iertat sau uitat daca exista dragoste?dar daca prietenii stau in drum pt o reimpacare? daca familia sta in drum? Daca tu nu stii ce sa faci?dar daca simti ca ar fi bine de data asta si exista si copii la mijloc, merita incercarea?
Eu cred ca merita incercarea. Eu cred ca de fapt atata timp cat iubesti merita sa lupti pana la capat, cu toate armele. Cred ca iubirea este singura care merita asta. Da, am trait cu...fosta 2 ani dupa ce am divortat (timp in care am proiectat si un copil). Cum este, adica...cum a fost? Betie cu apa rece. Asa gandesc acum. Atunci savuram fiece moment. Am ajuns acum la concluzia ca ea spera sa-mi treaca, eu speram s-o recastig. Dar da, merita iertat si uitat cand inca exista dragoste, si chiar daca nu ar exista, iertarea si uitarea ar trebui experimentate de fiecare om. Cand spunem rugaciunea de seara asa conditionam, nu? Dar in plus, iubirea este cea care te impinge sa lupti. Se poate sa nu castigi nimic, dar ti-ai ierta-o daca nu ai face-o? Vezi, asta tu stii. Daca familie si prietenii sunt piedica? Pai nu ei stau cu acel om, ci tu. Sigur, ei cred ca vad obiectiv, dar uneori e real ca "drumul spre iad e pavat cu intentii bune". Si spun asta ptr ca suferinta din dragoste nu o simt ei, oricat ti-ar fi alaturi. Personal sunt un om echilibrat, cerebral, dar totusi cred ca din iubire e permis sa faci orice nebunie. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu merita. Ce s-a rupt nu s-a rupt degeaba. Un om intelept intelege ca a trai inseamna a trai in prezent, cu privirea indreptata catre viitor. Nu in trecut. [url="http://youtube.com/watch?v=je0WMvYi6ak"]beat your children[/url][:-)))][:-)))][:-)))] ============ How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU MERITA!am trait aceasta experienta si mi am dat seama ca sau intamplat deja prea multe intre noi si gustul amar al celor intamplate intre noi a ramas si va ramane,traita pe pielea mea raspund cu un NU hotarat[alcool] dar celor care se gandesc ca mai au o sansa le doresc succes poate ....merita[alcool] oficial mi -e bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by daniela_b
Cred ca a te intoarce cu gindul in trecut sau cu fapta incercind sa repari trecutul( indiferent ce inseamna asta) e un regres, scuzati-mi atitudinea prea directa. Mai cred ca e o ocazie sa iti reevaluezi resursele, crezind ca virsta sau experienta te ajuta altfel de data asta, resurse ce ar putea fi folosite mult mai bine privind spre viitor. Bineinteles, si celalalt a progresat intre timp, si-o fi invatat lectia, are (poate) regrete si metode sa fie altfel, dindu-i o noua sansa, cu toate astea, eu spun ca ne este mai de folos sa privim inainte si nu inapoi. Dragostea, sentimentele semi-implinite sau neimplinite poate fi extrem de dureroasa, c-o fi si frumoasa, e partea a doua. Citi dintre voi puteti spune ca atunci cind pasiunea va arde intens, aveti suficient echilibru si liniste sa va vedeti de viata aia ( considerata pe nedrept secundara) care va aduce implinire totala ( activitate profesionala, de familie, cu prietenii, cu hobby-uri ). Sa nu intelegeti gresit, pretuiesc dragostea dusa la cotele cele mai inalte, dragostea invirte lumea, dragostea te face sa te simti viu, totusi o cred capabila si sa vina ca un uragan peste toate cele bine asezate, sa distruga mai mult decit sa construiasca, daca nu sintem atenti. Vorbim despre o forta aici. Putem fi mai mare decit ea sau o putem lasa sa fie ea mai puternica. Cine are curaj sa-i faca fata, inca o data si inca o data, fara sa ia in considerare ca orice ar spune altii, dragostea ne consuma.
daniela_b [flo][flo][flo] frumos si bine spus.M-a atins! She, daca ai ajuns te gandesti la cineva anume din trecut si stii ca te poti intorce zic eu ca oricate"nu-uri" ai auzi aici si oricate nu-uri ti-ai spune si tu...tot vei avea un moment de ratacire in care o vei face.Acum depinde mult de tine in"momentul de ratacire" si de cel care e acum in viata ta.Parerea mea[8)]. Si eu mi-as tine o filosofeala de zile mari dar m-as intoarce.Asta DOAR daca din fraza ta ar lipsi "si exista si copii la mijloc". [V] Ca-i curiozitate, ca-i razvratire,ca-i nesiguranta, ca-i nostalgie...m-as intoarce. Eu m-am si intors dar din fericire nu am pus nimic in joc si nu am pierdut nimic.M-m lamurit doar ca nu am pierdut nimic..deci nu a meritat nici deranjul [:D].Nu am regretat ca m-am dus, altfel stiu ca nu as fi avut pace la gandul ca am pierdut si cum ar fi fost daca... Deci ma alatur si eu NU-urilor. Bafta in alegerea corecta[pup] It's nice to know that you were there Thanks for acting like you cared And making me feel like I was the only one All this time you were pretending So much for my happy ending
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca ma tragi de limba Zepellino si ma faci sa zic(desi nu-mi place sa vb despre asta). eu m-am tot intors asa, periodic, la un anume fost timp de vreo 4-5 ani.nu ma parasise initial, de fapt nu parasise nimeni pe nimeni. eu plecam si el imi oferea libertate, nu putea sa imi ceara sa raman. si asta s-a intamplat de vreo 4 ori in 5 ani. Concluzia mea? supa reincalzita ori se prinde, ori devine prea sarata,ori,ori... [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=3286"]Blog[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am intors, acum (de 6 ani suntem casatoriti) ne merge bine, avem o minune de copil, material ne e bine (Doamne ajuta!) si totul e mai mult decat ok. Suntem fericiti, desi cu 7 ani in urma (inainte sa ne casatorim) am fost inselata, mintita etc. Tot de el. Cred ca a realizat ce/pe cine pierdea si a facut ceea ce trebuia. S-a casatorit (cu mine [:D]) si s-a facut om de casa - n-a mai miscat in front si stie ca daca va mai fi tentat vreodata e liber sa plece. De tot! All in all, eu zic ca a meritat sa nu ascult pe nimeni (toti prietenii si familia mea imi ziceau ca am innebunit sa ma intorc la el). Deci, daca iti asculti inima, cateodata iese bine. Dar daca nu risti, nu castigi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspunsuri. Nu este vorba de mine ci de cineva extrem de apropiat.Caruia nu stiu ce sa-i spun. Unii dintre voi spuneti ca trebuie sa privim viitorul, sa privim inainte. A trece peste probleme, a repara, a te schimba, nu inseamna regres ci din contra, progres.Eu asa vad cel putin. Mai ales atunci cind amindoi isi dau seama ca desi gresind,isi recunosc greselile. Nu au fost intimplari extreme, inselat, alcoolism ci altele, de alt gen. Oamenii se schimba. Iubirea poate face orice. Ce este trist in toata povestea asta e ca pe el il tine mindria si gura lumii, desi toata lumea ii cunoaste sentimentele pt ea, iar ea asteapta si niciodata nu ar face primul pas. Au copii si s-au iubit mult. A fost multa durere la despartirea lor. Trec anii...si poate vor regreta ca nu au facut-o. este incredibil ce mult strica mindria. Si frica.Sint in stare sa distruga vieti si iubiri. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She eu sunt complet in ceata. Sa inteleg ca ei 2 au fost impreuna, casatoriti sau nu, au copii impreuna, s-au despartit din varii motive si-acum jinduiesc unul la celalalt dar nici unul nu face pasul hotarator? Daca doar astea sunt datele problemei atunci da bineinteles ca merita sa-ti incurajezi prietena sa faca ea primul pas. Daca insa sunt implicati fiecare in parte in alte relatii, deja vorbim de alte complicatii. Daca copiii nu sunt ai amandurora, iarasi avem alte complicatii, daca copiii erau mici pe cand s-au despartit ei si-acum spun altcuiva tata iarasi alte complicatii. In orice caz povestea asa cum ai expus-o tu are foarte multe necunoscute si-atunci evident e sa-ti dai cu parerea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...