Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetelor, ce nu-mi place mie mancarea reincalzita de am ajuns sa gatesc zilnic portii mici, cu relatia a fost altfel......... Si tot asa familia a luat foc, prietenele m-au judecat si o parte au racit relatiile, DAR eu nu traiesc cu ele. Mie imi pare bine ca am trecut peste sfaturi si am facut cum am simtit eu si mai ales imi pare bine ca a iesit bine. Si da se poate!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Copiii sint ai ambilor.Au fost casatoriti. Au avut motivele lor sa divorteze si se pare ca cel putin el a inteles ce a facut de s-a ajuns aici. Poate ca si ea. Eu vad, stiu ca se mai iubesc. S-ar putea crede la prima vedere ca ii mai leaga amintirile numai dar e clar ca nu este asta. E mai mult decit atit. Si amindoi incearca sa-si refaca viata. Din ce stiu, cunosc, si ii cunosc bine, el nu va reusi. Eu cred ca el este primul care trebuie sa faca primul pas pt ca el a dus casnicia asta pe apa simbetii. Mai cred ca nu stie exact ce mai simte ea si mai cred ca el este extrem de mindru si niciodata nu ar face un pas de teama sa nu fie refuzat sau mai rau, ridiculizat.Amicii din juru-i sint jalnici, odinioara au pus bete in roate casniciei incurajind divortul. Cred ca nu le-ar conveni deloc pt ca ei ar cade ca la domino.Se simt cumva cu musca pe caciula desi au mari probleme in casniciile lor. Exista cupluri care s-au regasit dupa despartiri dar asta cere ceva inteligenta din pareta amindorura. Ori aici, la unul se pare ca midnria joaca un rol ft important din pacate. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She - unii oameni asa sunt pun orgoliul mai presus de orice, ti-o spun io [;)] asa incat primul lor impuls venit din iubire, corectitudine etc va fi inabusit de mandrie, de orgoliu, vor merge cu pasi de rac (zodia mea [:D]). E pacat insa ca sentimente adanci, istoria lor care include si copiii sa fie ingropate de orgolii prostesti. Daca el nu face ceea ce ar trebui sa faca, prietena ta ar trebui s-o faca pentru amandoi. Sa-si puna sufletul pe tava fara teama - gandul ca EA are de castigat chiar daca pierde (nu va ramane cu regretul vesnic ca nu a incercat, nu va fi macinata de eternul "what if?") sa-i fie calauza. Iar gura lumii (amicii) s-o ignore - se plictiseste si moare la un moment dat cand nu mai are ce trancani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt capabili sa incepa o noua relatie de la zero merita .Insa daca "fantomele" trecutului mai sunt prezente .....va fi foarte dureros dupa. [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp ea a renuntat sa se mai gindeasca la "cum ar fi". E singura, undeva intre pamint si cer si asteapta dar nu stie ce. E pacat. Eu cred ca ar fi reusit si nu stiu de ce dar cred ca ar fi fost mai fericiti ca niciodata. Ii ascult si vad pe amindoi Sint schimbati, sint altii. Sint asa cum celalat si-a dorit sa fie . Dar ce trist ca nu nu mai este de folos. Nu pt ei doi impreuna. Probabil ca altcineva se va bucura de rezultatele astea ale unei despartiri. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She, spui ca ii vezi pe amandoi. Probabil ca le-ai sugerat cumva ceea ce ne spui si noua in topicul asta. Ma gandesc ca daca amandoi au receptionat cat de cat mesajul, sunt in masura sa hotarasca daca vor sa mai incerce si sa faca orice fel de pas, cat de mic. Nu inteleg ce-ar putea sa-i opreasca. Pe oricare din ei. Ca toate orgoliile si barfele satului nu pot fi de-ajuns. Ba de regula astea mai mult stimuleaza. Si atunci ma gandesc ca poate nu-si doresc chestia asta... poate iti pare tie o idee superba...dar lor...niciunuia din ei...nu. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
She, spui ca ii vezi pe amandoi. Probabil ca le-ai sugerat cumva ceea ce ne spui si noua in topicul asta. Ma gandesc ca daca amandoi au receptionat cat de cat mesajul, sunt in masura sa hotarasca daca vor sa mai incerce si sa faca orice fel de pas, cat de mic. Nu inteleg ce-ar putea sa-i opreasca. Pe oricare din ei. Ca toate orgoliile si barfele satului nu pot fi de-ajuns. Ba de regula astea mai mult stimuleaza. Si atunci ma gandesc ca poate nu-si doresc chestia asta... poate iti pare tie o idee superba...dar lor...niciunuia din ei...nu. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Nu, nu le-am sugerat. Sint doar o privitoare. E posibil sa fie numai in mintea mea dragostea lor desi nu cred ca ma insel. Oamenii astia traiesc cu leucoplast. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca as putea da vreun sfat eu fac aceeasi greseala cam de 3 ani .Am fost casatorita 5 ani cand in viata mea a aparut baietelul meu (in varsta de 3 ani acum). Inainte de a ramane insarcinata relatia noatra scartia iar dupa nasterea baietelului m-am indepartat si mai tare . Ne-am despartit cam la un an dupa ce am nascut , dupa sase luni ne-am impacat cel care insista fiind el , dar relatia nu a mai fost ca inainte . ne-am mai despartit odata si o alta impacare pana cand am decis ca ptr a avea copilul meu un tata nu merita sa ma multumesc cu o luna de cuvinte frumoase, atentii, cadouri dupa care luni de reprosuri , injurii si tot tacamul care iese din o relatie care este terminata si cum spunea cineva de pe forum "reincalzita".Probabil sunt persoane care dupa o despartire isi intaresc raportul , insa, presupun ca este mai greu de intalnit . bafta multa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...