Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iti pot spune aici.Eu am facut-o la Poparlan,ca nu stiu ce dr mai face aici la noi(care mai are aparatura),am avut noroc ca vroiam sa merg pe la Tg Mures incolo,dar uite ca am rezolvat si aici.Alt dr imi propusese conizatia(nush daca stii ce inseamna) dar Poparlan mi-a oferit alternativa asta si a fost super ok.Am scapat de rana aia de care credeam chiar ca nu mai scap.A fost un pic dureros atunci,dar doar prima zi a fost mai nasoala ca dupa aia a fost ok.Ce a taiat de acolo a trimis la biopsie,a iesit bine rezultatul.Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun,mai intreaba-ma tu! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea stiu eu ce sa te intreb, prietena mea trebuie sa faca chestia asta, tot la Poparlan a fost si i-a recomandat si la fel cu biopsie etc. Ii este cam teama de rezultat, nu stie ce sa faca. Uite ca o sun eu acum si o intreb daca mai vrea sa stie ceva. Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai in cel mai rau caz,se duce si face conizatie(ii taie zona cu bisturiul si se face doar cu internare in spital) dar eu zic ca si metoda asta e f buna(cu ansa) si da si rezultate bune,la noi nu e f cunoscuta si de aia majoritatea medicilor ori fac cauterizare(care se face atunci cand rana e mai micuta) ori conizatie(cand ai C3(citologicul))Ma rog,eu stiu ca m-am documentat destul de mult la mom. respectiv.Un dr de la Mures mi-a zis ca daca citologicul este 2 nu este nevoie de conizatie.Asa ma linistisem si eu ca nu aveam 3 ci tot 2.Sa se duca linistita si o sa vada ca o sa fie bine.Si eu am fost speriata si nimeni nu prea mi-a zis ce si cum,daca doare etc Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.... Pun pozeeeee.... http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/Paste%202007/?start=0 Lora sa stapanasti sanatoasa mobila - am vazut si poze. Adriana frumoasa masina...ochioasa nu gluma[:D] Pozele noastre sunt un pic cam incurcate, dar nu mai am timp sa le aranjez. [:D] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eiiiii... Am facut si noi pt ai mei, pt mine si bunica mea de pe mama, care saracutza e tare bolnava si mu poate sa-si mai faca. Am avut ajutor nu gluma. Trusa cu scule este a fratelui meu[:D] Cum o vede cum se lumineaza la fatza - poate, poate mai pune mana pe ceva interesant de pe acolo[:D] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut toate pozele la toata lumea,ii eram datoare si Laurei din urma! Lora sa stii ca imi place cum ti-a iesit in casa,canapeaua e din piele adevarata sau imitatie? Ana super poze,m-ai imbolnavit,f fain ca ati iesit incolo spre Bicaz,cum a dormit fata ta la amiaza cat ati fost plecati?Am vazut ca ati ajuns si la Petru Voda...super! Laura intr-o seara ti-am citit in jurnal povestile strumphilor,cum s-au nascut etc,am ramas tare impresionata,si plus de asta povestesti f frumos,nu cumva ti-ai gresit cariera [:D]?Noi nu am apucat sa-i scoatem in oras prin parc pe la iepurasii aia,poate zilele astea daca nu strang astia! Eu am incropit azi repede un tort de cioco cu fructe,ca as fi mancat ceva dulce,in ultima vreme am cam rarit-o cu dulciurile dar azi nush ce mi-a venit [^] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...