Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura, ma bucur pt. tine! Uite cum curg ofetele acum. Sa fie intr-un ceas bun! Pt. tine e bine wek. 5-6 Mai? Ana, daca si celalalte fete sunt de acord, ramane pe 5 sau 6 mai. Ellinia, feresterele sunt orientate spre raul ala secat, sau ma rog, cu un firicel de apa. Ne vezi sau nu? Tu le stii pe fetele de pe forumul din Iasi? Mie mi se pare figura ta cunoscuta, parca te-am mai vazut undeva - ma gandesc ca in Iasi, daca zici ca esti de aici, ne-om fi vazut pe strada vreodata. Dana, ce vroia sa zica Carmen de 690-100 euro, ca tu pari sa fii inteles. Gradi la Oatu costa 60 euro/luna sau ce? CA si pe mine ma intereseaza o gradi. privata, ca poate asa am sanse s-o plasez pe Lara undeva. Dana, ai tai cum dorm noaptea? Se trezesc des sau cum? Intreb, pt. ca daca vrei si e posibil o pot ruga pe mama sa stea cu ei o seara (fara vreo obligatie bine-nteles), sa iesi cu sotul undeva, numai voi doi singuri[cina2]. Crede-ma ca e imp. sa mai iesi si singura sau cu el ... mutarea asta a noastra in Ro, a avut pana la urma si parti bune si una dintre ele e, ca ies regulat cu sotul prin oras, imi place tare mult. o seara linistita Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau ca nu am fost si eu la intalneala! Farte frumoase pozele Ian a inceput sa arate cu degetul cand a vazut pozele din cip savin. Sa fi recunoscut locul desi am fost numai odata? nu cred, poate s-a bucurat cand a vazut cpii si bilutele. I-am cumparat lui Ian tricicleta cu umbreluta, pentru ca urla de fiecare data can vedea cate una. Sar de la una la alta. Imi este dor de voi, sper sa particip si eu mai des la intalneli, mai ales acuma cand ne inmultim, nu adriana? M-am hotarat sa o las mai moale cu munaca pentru ca nu mai rezist. Am slabit foarte tare si medicul de familie m-a pus pe vitamine... mai am un pic si ma ajunge Ian la kilograme..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Laura bravo,sa fie intr-un ceas bun!Poate totusi a fost pacaleala de 1 aprilie [:D] Adriana esti f draguta la faza cu mama ta [;)],poate ca in vreo seara am fi avut ce face cu copii dar nu e nici sotul meu genul,e mai tot timpul obosit,lucr pana la 16,apoi vine acasa unde il inebunim noi [:D] 3 ,mai mergem pe la tara,acolo are si firma,mai are vreun client,il mai ajuta si pe taica-su pe la bar(are deschisa o privatizare) si nu prea ii mai arde de nimic.Si nici nu prea avem prieteni asa de doritori care sa iasa la o pizza de ex....toti au alte programe,copii etc Da,Carmen se referea la cat e taxa pe luna la Ouatu,si eu credeam ca ajunge mai mult! De faza cu iesitul mai vb cand ne vedem si iti explic mai multe...cand eram si noi singuri de ex prin Iasi ieseam in fiecare zi,acum cu copii e mai greu...si mai ales cu doi,ca se iau una doua la cearta si tot timpul treb sa fie cineva atent la ei...dar lasa ca sunt multe de zis,nici la parinti nu prea pot sa mai apelez decat in cazuri extreme.De ex miercuri as vrea sa mergem la Metro spre seara si treb sa vb cu mama,sa o aduc cumva aici sa stea cu ei pana venim,e greu si pt ea,ca treb sa se trezeasca dim pe la 6 sa lece la serv,la soacra nu pot ca vrea sa merga si ea cu noi [bang] Ianusca chiar te dadusem disparuta,felicitari pt Ian ca a inceput sa vb,multa sanatate tatalui tau,te inteleg ca e greu si mai ales ca nu ai ce face cu baiatul! Am plecat ca trag de mine! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slautari tarzi si de la mine Laura chiar ma bucur nespus de mult pt tine si iti urez cat mai multe succese[pup] Eu sunt cam bosumflici ca ma oftica rau de tot colega mea de birou.Azi spre sfaristul programului iar nu aveam activitate[:D]si citeam,iar ea probabil ca in sfarsit muncea si ea si imi atrage mie atentia ca mi-a sosit o solicitare,de parca ar fi sefa mea.Si se mai trezeste spunandu-mi ce sa fac.Iar sapt trecuta am intreba-o ceva din treaba ei ca aveam nevoie si mi-a raspuns ca nu stie si m-a pus sa sun la un alt departament cu care cooperam.Oricum trebuia sa ii spun ca e semn grav daca nu stie ceva legat de treaba ei,nu?!M-am hotarit daca e sa continue asa vorbesc cu al nostru coordonator[:D] Hai ca v-am plicitisit cu problemele mele[:D] [url="http://community.webshots.com/user/pisicutasimatei"]Poze noi cu noi[/url];[url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Dana , merci de Cola, chiar ca mi-ai facut pofta de ceva rece, acidulat. Dana si la noi era cam la fel, at. cand eram singuri si sotul venea tarziu, eu eram toata ziua cu Lara,s eara stateam la TV si nu faceam nimic, ca nu puteam iesi, neavand cu cine s-o lasam pe Lara, insa apoi cand am inceput sa iesim regulat, a fost mai bine. Inceputul e greu, apoi o sa tot vreti sa iesiti singuri in oras [cina2] Ianusca, sanatate tatalui tau! Ai grija de tine, cred ca e frumos sa ai o ocupatie, un serviciu, insa ai grija de tine! E bine ca iei macar vitamine. Si pe mine ma bate mama la cap sa mananc mai mult, sa iau calciu, ca daca ma inbolnavesc cine va avea grija de Lara, de casa etc?Are dreptate, insa sunt incapatanata si fac tot cum cred eu - ma mir apoi cu cine seamana Lara incapatanata[:D] Esti de acord cu wek. 5-6 Mai (dupa-amiaza) pt. intalnire? La cati mai multi "mama" si apoi "tata" Catalina, poate ar trebui mai intai sa-i spui colegei ce crezi tu despre comportamentul ei si abia apoi, daca continua, sa ii spui coordonatorului. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!hai si eu la un pahar de cola! Laura, ma bucur super tare!chiar nu era de stat in partea cealalta!trebuie sa dai de baut![cheers] Eu ieri am stat 2 ore cu Iustina, fetita Lorei si a fost super tare.Lora trebuia sa mearga la medicul de famlie si nu avea cu cine sa o lase, asa ca m-am oferit eu sa o ajut.am avut noroc ca a fost vreme buna si ne-am putut plimba. am fost in zona ozana, pe la scoala 3 ca lora pe acolo are medicul de fam. lora ma tot suna ingrijorata dar nu am avut probleme. ne-am plimbat, ne-am alergat, am desenat. e mortala iustinica, vorbeste o gramada si e f intelegatoare. a si cazut putin dar nu s-a lovit. a inceput sa planga dar i-am aratat copiii mare care nu plang si i-a trecut. vreau si eu [copil][:(] Criss, am vazut poza andradei la photo de langa scoala 3[;)] va doresc o zi excelenta!sa va bucurati de vremea frumoasa de afara! "Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.Amintiti-va asta: nu ne mai putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il jucam."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.... Dana mey, dar iti dai seama ca daca e sa fie de vreo iesire noi am putea iesi la o pizza[:D] Numai sa fie motiv de iesit din casa. Situ ca e greu cu un copil, dar cu doi?Ideea este ca am realizat ca trebuie facut ceva. Si eu incepusem sa ma cam plafonez, dar am zis ca timpul trece si nu se mai intoatoarce, asa ca 'nu lasa pe maine ce potzi face azi' Cu iesirea la Lacu rosu am realizat ca se poate si cu copil dupa tine(stiu cum e Ana ta, dar tot trebuie incercat) Stiu cat de incarcat este si sotul cu munca, dar tot raman la ideea de mai inainte. Sper ca nu te-am suparat, dar ti-am spus ce am realizat eu week asta[pup] Ianusca ce bine ca ai mai dat pe la noi ! Te-am vazut traversand la Orion sambata(te duceai cu Ian in parc) Si noi avem tricicleta la fel. Felicitam baiat mare care a zis 'mama' si 'goooo'[bis][bis] Ai grija si de tine, ca nu se poate chiar asa...[:D] Laura super bine. Sa fie intr-un ceas bun. Uite ca pana la urma s-au aranjat in bine lucrurile.[;)] Andreutza o sa fie si la voi...se lasa asteptat doar atat[;)] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana nu m-am suparat deloc,eu sunt constienta de toate astea,sotul in schimb nu prea.Ai lui trag tare de el,iar el fiind singurul lor fiu ii ajuta f mult,neglijand intr-un fel relatia noastra de cuplu sau nush cum sa-i zic.In afara de iesirea la mare,pe care o facem cam in fiecare an,nu avem alta iesire mai extravaganta [bang] Andreea are dreptate Ana,se cam lasa asteptat bb-ul dar si cand o sa vina....[bis] Lora dar pe unde esti?Ce ti-a zis dr?? Adriana tantea aia vine la tine in fiecare zi?? Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...