Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Multumim, Alina! [pup]

 

Didi, felicitari inca o data pentru minunea de David, refacere rapida si te asteptam sa ne povestesti cum a fost intalnirea! [bis]

David arata foarte bine, putin nedumerit [jamaica], dar slava domnului ca totul e bine! Eu chiar ma speriasem cand ne povesteai de retard si altele, despre care eu nu prea stiam mare lucru [batcap], dar vad ca el

e cel mai dolofan bebelus de pe acolo! [:D] Sper ca poti deja sa il alaptezi si ca nu o sa aiba colicei!

Inca o data multa sanatate, si lui si tie, si refacere rapida!

 

Un week-end placut tuturor! La noi e cald (incredibil) si astazi am avut si soare! [bis] La fel va doresc si voua!!! [beach]

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza! Ce fac fetele? Noi avem WE lung (inceput de ieri - cind a avut totusi antrenament la tenis). De aseara e prietena Biancai la noi, azi vor merge impreuna la o zi de nastere........pt maine e planificata piscina, daca o fi vremea buna........ Pupam si WE frumos! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragile mele dragi, Va multzumesc mult de urari [pup]. M-au impresionat asa de mult! Mi-ati transmis o asa emitie cand le-am citit [pup] Hehe, Motanik-ule, cum a fost nasterea? grea, la fel de grea ca la Gaza dar a fost mai rapida, am avut un suport moral extraordinar in primul rand in sotz si apoi in pesonalul medical, Robert era pe maini bune, adika Alina, prietena noastra a venit in noaptea de 30/31 si avut grija de el. Ultimile 45 de minute au fost cele mai grele pt ca mi-au scos epidurala dupa doar 90 minute de la instalare si am fost practic aruncata intr-un haos, a fost ca la cel mai greu examen pe care as fi putut sa il sustin. Ultima parte a fost total diferita de ceea ce stiam,dar s-a terminat. Au urmat niste controale si pana la urma se pare ca-i bine. Initial l-au suspectat ca nu are cavitatile toracita si abdominala separata asa ca luni, pe 4 l-am radiografiat si se pare ca-i in regula. Daca ar fi sa scriu o poveste a nasterii cap coada pt David as intitula-o Din dragoste de Robertzel! si sa o dedic Alinei, care m-a ajutat si sustinut in momentele nu tocmai bune alte sarcinii incepand cu inceputul inceputului si incheind cu noaptea in care a avut grija de Gaza. O sa incerc sa o scriu, dar si daca as scrie-o peste 1 an amintirile raman la fel de vii. Va pup si revin!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, bine ai revenit! Ma bucur ca veswtile sunt bune si asteptam povestea nasteri lui David! Restul fetelor ce fac??? Noi relativ ok, eu ma pb cu spatele (ma resimt dupa zecile, sa nu zic sutele de kg ridicate si mutate de ici colo, din ianuarie incoace). Bianca cu scoala...mai au "inca" 4 sapt de scoala, saracutzii!!! Si reincep asa de repede....dupa numai 6 sapt........dar, asta e!!! O sapt. frumoasa si....insorita! (la noi ploua - cu ceva intreruperi - de simbata)[bang] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toata lumea!

 

Didi, in sfarsit! [bis] Daca ai stii de cand asteptam un mesaj din partea ta,ca sa ne spui ca sunteti bine! Eu tot mi-am aruncat cate un ochi si la celalalt subiect, dar am vazut ca nici fetele de acolo nu stiau mai multe! Oricum, bine si acum! Ma bucur ca cel mic e bine, sanatos si te mai asteptam, cand ai timp, sa ne povestesti despre bebe si despre Robert! [mamica]

 

Andreia, eu una recunosc, ca numai o mare lene [:o)] m-a impiediecat sa postez la subiectul nostru! In rest, nimic nou...Rutina zilnica asteptand sa vina si la noi vara...E cald, e chiar zapuseala, dar fara sa fie pic de soare...E o ceata si un cer asa posomorat ca iti vine sa iti iei lumea in cap! [batcap]

Uite si pe mine ma doare spatele...azi-dimineata nici nu puteam sa merg dreapta...oare de la carat sa fie, ca eu nu gasisem nici o explicatie...

Asa de mult dureaza scoala acolo? Am auzit de la colegele mele ca aici cam pe 18 s-ar termina cu toate examenele, primesc buletinele acasa cu notele cam pe 27 si apoi gata...

Ati fost la piscina? Si cum de ati avut we lung? A fost vreo sarbatoare ceva? Intreb si eu pentru ca noi nu am avut nimic...De fapt, in iunie nu avem nici o zi libera, iar in iulie singura sarbatoare cade intr-o duminica, deci s-a dus si bucuria aia! [bang]

Pupici multi, sa nu te mai doara spatele si program frumos la amandoua! [pup] Sper sa aveti timp frumos, ca sa iasa pozele frumoase! [;)]

 

Andra, spor la gasit casuta! [pup] Ce ati mai facut voi, in afara de cautat? V-ati mai plimbat pe undeva? Pupici multi si te asteptam cu drag pe la noi, ca sa ne spui ca v-ati gasit casuta mult-dorita!

 

Sim, sper ca sunteti cu totii bine si ca Tudorel creste intr-o zi cat altii in zece ani! [pup]

Imi imaginez ca nu iti este deloc usor si cu serviciu si cu doi copii, dar sa stii ca eu ma bucur de fiecare mesaj pe care il gasesc aici!

 

Fetelor,va urez la toate o saptamana minunata! Mai intru sigur saptamana asta, ca vad ca pe 14 o sa avem motiv de bucurie! [cheers]

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, a fost joi iar sarbatoare si le-au dat si vineri liber de la scoala si Hort. Dar, s-a cam terminat cu sarbatorile[bang] Am fost simbata la piscina. Afara era "furtuna" asa ca ne-am dus acolo. tare frumos! Bianca fusese cu 5 zile inainte cu Hort-ul si i-i placuse. Ce sa va zic.......m-am dat si eu pt prima data cu ea pe toboganul cu apa! Si a fost tare bine! Desi anul trecut in Italia am fost la un parc de distractii pe apa si m-am dat in toate nebuniile, pe tobogan la piscina imi era cam teama. Insa, ultima data cind am fost la o piscina, i-am promis Biancai ca urmatoare data ma voi da cu ea....asa ca, ....am facut-o si pe-asta[bis][:D]). Deci, ea termina clasa 1 pe 6 iulie, si incepe clasa a 2-a pe 20 august. La anul de ex. termina scoala pe 22 iunie, si reincep pe 4 august.......si tot asa...........Aiurea,...au f putina vacanta de vara.....numai 6 sapt........Pt cei de aici, e ok. Ca daca lucrezi, nu ai rude care sa stea cu copilul in vacanta, e nasol 6 sapt. Dar pt unii ca noi, care vrem sa ajungem si la rude in tara, mi se pare f putin........Insa, noi am "aöes" sa stam pe_aci[:D] Azi e soare cu nori......si zapuseala...... Pupici la fete! Maine, daca va fi vreme ok, i-i duce in parc.....numai clasele 1, ca cei dela a 2-a la a 4-a au "ziua jocurilor", la care cei mici inca nu participa, asa ca nu stiu detalii. La anul[:D] Ieri au terminat toate literele, iar in urmatoarele zile vor termina si cartile de mate. Ma intreb, oare ce vor mai face inca 4 sapt?! Sigur termina si scrisul de mina, care aici, e prevazut in programa clasei a 2-a. Cit despre scoal ais vacanta......anul asta termina scoala (aici la noi in Land, ca, daca nu stiti, in Germania fiecare Land are o alta perioada de vacante, si nu numai atit, vacantele sunt mai multe sau mai putine in fuctie de Land si legile lui[bang] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreia, stiam eu ca fiecare land e cu ale lui, dar parca nici chiar asa...credeam ca peste tot vacanta de vara e vacanta de vara! Adica 2 luni acolo, sa simta si copilul ca nu a muncit degeaba un an de zile la scoala! [:o)] In fine, poate asa o fi, ca nu au cu cine sa ii lase, cam asta va fi si cazul nostru, dar cred ca ii poti inscrie la diverse activitati ca sa nu stea toata ziua numai in casa... Pacat ca mai are asa de mult pana la vacanta...dar poate programa e mai lejera acum, ca tot ziceai ca au terminat tote literele si cartea de matematica, si vor repeta ce au facut pana acum... Si deci va duceti acasa in vacanta Biei? Ce vreti sa faceti? Va duceti pe undeva sau vreti doar sa va odihniti? Eu v-am zis ca raman aici si ca vin parintii mei la mine...Planuri prea multe nu avem, poate doar sa mergem la mare [beach] si pe aici, prin imprejurimi! Dar mai vedem noi pana atunci! Va pup pe toate si va urez o seara placuta! [majoreta] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...