Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

[s] La multi ani, NASTI! [s]

Multa sanatate si tot ce iti doresti, sa ti se implineasca!

 

 

Roxi, era Bianca azi "chiauna"......a obosit, desi prea multa scoala nu mai fac. Ieri au fost in parc, s-au balacit la o fintina arteziana...dupa amiaza a fost cu prietenele la joaca,....au luat si "broasca testoasa" a uneia dintre ele cu ele afara[:D]. Apoi am iesit la pizza.....dar......e obosita. Iar azi, cind i-am zis ca de maine in RO se intra in vacanta, m-a intrebat "DEJA?" Vroia si ea acolo, chiar si numai pt asta.........Are program lejer si f frumos in perioada asta, iesiri multe in parc, la piscina, la prienete (azi are tenis is apoi vine o prietena la ea, iar maine se duce ea la alta si doarme acolo....poimaine vine sora mea cu nepotelul din vacanta.....).......INSA tot trebuie zi de zi sa mearga la scoala.

 

Am primit invitatie la sedinta cu parintii si atunci vom primi rezultatele pe anul asta. Dar, cum am mai spus, in urma discutiilor individuale cu invatatoarea, nu-mi fac griji pt Bianca!

 

Planuri de vacanta nu am facut, din mai multe motive, DAR, cu siguranta vom merge o sapt. la mare. Ramine de vazut, unde.

 

Voi ce planuri aveti pt vara, fetelor?

 

 

Andra, bafta la cautat casuta. Stiu ca nu e usor........si apoi mutatul....dar, am inteles ca ai "2 barbati" in casa, asa ca, cred ca nu va va fi f greu. Tu parca ziceai ca mergeti si in tara in vara, nu?

 

Alexandra, ce fac copii?

 

Simo, dar ai tai? Ce face Ruxi, au avut serbare la gradi? Dar Tudor? Nu ne mai spui de progresele lui? Ieri am fost la prietena mea si ea are un baietel de 3 luni, voinic ca siu Tudor si deja se intorcea f. bine pe o parte, ma stringea de deget cu putere...si, cel mai mult mi-a placut ca ride mereu si gingureste atit de frumos! E un dulce! Imediat mi-am amintit de voi, de tudor si am zis ca neaparat trebuie sa te intreb azi de el!

 

Flori, voi ce mai ziceti? Dar Cata.....acum, ca intra copii in vacanta, poate ne mai povestesti de ei....

 

Dana???? Tu parca te pregatesti de vacanta, sau deja ati plecat? Oricum, sa aveti parte de soare mult, sa va distrati, sa va relaxati si.....sa vii cu vesti bune si impresii frumoase!

 

Petro, la tine cum merge sarcina? Ce face bb? Pe cind apare?

 

Nu mai stiu, poate am mai uitat pe cineva,.....asa ca, revin cu intrebare: Ce mai faceti, vrinceni?

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Doru, multa sanatate si multe bucurii! [pup]

 

Da, mergem si noi in .ro pe 11 august si ne intoarcem pe 28, avem o nunta pe 18 si in rest de alergat ca de obicei, plus ca vrem sa ajungem si la mare cateva zile. Sper sa ma pot bucura de vacanta ca de obicei numai alergatura si vin inapoi mai obosita decat inainte.

 

Va pup, eu sunt printre cautari de case in continuare, sper sa gasim cat mai repede ceva.

 

O zi frumoasa!

 

--------------------

 

Andra

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetele [hia] !!!!! Noi suntem bine .. crestem mari, din ce in ce mai mari ... burtica o simt mai umflata si imi placeeeee ... incep sa ma simt gravida [:D]. In rest ... arsuri pe stomac si piept seara, senzatia de nod in gat ... varsaturi fff rar ... cam cu astea ne distram. Abia pe 2 iulie aflu ce este, cand tre' sa fac eco morfologica ... Drept sa spun, preferinte nu am, dar sunt curioasa sa stiu ce-i [:D]. Numele pt. baietel il avem pregatit si batut in cuie (Alexandru), doar pt. fetita suntem ff indecisi (ba Cristina, ba Elisa, ba Miruna, ba Silvia .. sa continui [:D]) ... da intai sa vedem ce e si dupa aia ne apucam iar de cautari daca mai e cazul. Ne gandim tot mai intens la vacanta, cel putin eu ... care va fi pe 10 aug. in Ro ... o luna. Intre 2 nunti, cateva zile la mare, la munte (la socri) si alte vizite pe la rude, cunostinte ... cam asa va decurge vacanta. In week-end-ul asta speram sa tina vremea cu noi pt. ca mergem la mare (Cavallino/Venezia) ... un anticipo de vancanta ... Am vazut poze frumoase de la botezul lui Tudor, cu noul-venit in gasca noastra David ... cu motanik in Belgia ... fff frumoase. Cam atat despre noi ... sper sa ne mai auzim pana la vacanta ... eu sunt cam lenesa (sa-mi fie rusine ca mi-am cam mutat resedinta pe la mamicile de nov-dec.), dar de citit va citesc ... Va pup pe fiecare in parte ... si asteptam vesti bune de la aspirantele mamici ... va trimit un pupic gravidos [pup] ... ciaooooooo !!!!!! Petronela [url="http://bd.lilypie.com/mplcp2.png"]puiutul mult dorit !!!![/url] [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toata lumea! Nasti, ma alatur si eu fetelor si iti urez La Multi Ani cu sanatate si la cat mai multe bucurii! Petrecere frumoasa [bum] si te mai asteptam pe la noi![s] Andreia, eu chiar raman uimita de agenda Biancai![cool] Si eu as fi obosita dupa asemenea activitati...[:o)] Bineinteles ca are nevoie si de perioade de odihna si cred ca faceti foarte bine ca va duceti la mare...Eu va doresc o vacanta cat mai frumoasa si de abia astept sa ne spui unde v-ati decis sa va duceti![pup] Eu anul asta am sa ma multumesc cu Marea Nordului, iar la anul...cine stie, poate prinde pupicul de la Petro si nu mai am timp de asa ceva! [:D] Petro, nu trebuie sa te scuzi! Eu, una, te inteleg perfect si foarte bine ca stai pe la mamici ca asa va mai incurajati una pe alta si altfel trece timpul! Sper sa aveti timp frumos in we, ca sa va duceti la mare si ...te asteptam sa ne spui ce va fi "surpriza"...[am] [pup] Andra,tot nu ati gasit nimic? Unde vreti sa va mutati acum? Ce anume cautati? O casa sau doar un etaj intr-o casa? Intreb ca nu stiu cum e pe acolo...Noi am stat inainte la casa, aveam un etaj numai pentru noi, dar tot nu imi placea...Era casa veche si parca nimic nu mergea...In fine...Sper sa gasiti cat mai repede, sa va mutati si apoi sa te linistesti si sa te gandesti numai la vacanta! [pup] Va doresc o seara placuta si pe curand![hia] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru gindurile bune si pentru urarile frumoase.

 

Ma simt onorat si ma gindesc cu uimire ca eu chiar sint norocos sa cunosc asa oameni frumosi, uneori ma intreb daca merit asa ceva, apoi ma mai gindesc ca de asta e frumoasa viata, pentru ca pur si simplu pe linga zgomotul valurilor, un fosnet de creanga sau un rasarit de soare, exista si prietenii... care sint acolo, undeva... si care stiu sa iti spuna o vorba buna, atunci cind trebuie!

 

Va multumesc si va trimit si eu la rindul meu, cele mai alese ginduri... si va imbratisez de la distanta, pe fiecare din voi!

 

Ii povestesc lui Dumnezeu planurile mele, iar El,... zimbeste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Buna ziua, cineva pe aici? Sper ca toata lumea e bine. Noi am reusit sa gasim casuta, ne mutam in 2 saptamani, mergem duminica sa semnam contractul si sa luam cheile si apoi sa facem curat acolo, am un fix sa frecam podelele, peretii, toate dulapurile, desi era curat cand am vazut casa. Avem un apartament cu 2 dormitoare, o sufragerie open plan cu bucataria si o baie destul de maricica. Nu e departe nici pt munca, pe la jumatatea lui iulie ne mutam si cu biroul si o sa fiu la 35 minute cu autobuzul. Asa ca acum trag sa impachetez desi pt ca am platit chiria aici, putem sa ne mutam pas cu pas si asa vom si face, le ducem pe rand caci e mai bine decat sa ma trezesc mutata si cu toate bagajele in mijlocul casei. Duminica a venit si tenismena noastra aici, jucam calificari pt turneul de seniori, am iesit din joc la juniori, gata. Azi are primul meci cu o olandeza, o sa va tin la curent cu stirile. Altceva..mai avem putin si mergem acasa, abia astept. Haideti cu vesti despre voi, va pup si va doresc o saptamana minunata! -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea![bis]

 

Caldura mare, mon cher! [:o)] Oricum am inteles ca de maine se pune din nou pe plouat, deci nu imi fac prea multe iluzii!

 

Sunt si eu pe aici, dar de cand mama a ajuns la fratele meu in Italia, stau mai mult de vorba cu ei si nu mai ajung sa postez si la subiectul nostru...

 

 

Andra, ma bucur pentru voi ca v-ati gasit casuta! Si daca zici ca sunteti si asa aproape de serviciu, cu atat mai bine! Mie naveta imi mananca 2 ore pe zi si deci la voi asta va fi un mare avantaj...

Mult succes Soranei si sa ne tii la curent!

 

Va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa![disco]

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, foarte frumos ai povestit! Am citit pe nerasuflate, am vazut si pozele cu David si ma bucur foarte mult pentru voi! Sanatate multa celui mic (si voua bineinteles) si profita la maximum de momentele astea magice. Eu am ramas in extaz cand l-am vazut pe Robert cu ala mic in brate...[il] Sa vezi ce fericire va fi pentru el cand David va mai creste un pic si se vor juca tot timpul impreuna! [bascket][hagi] Eu sunt pe aici, dar parca de cand cu vremea asta urata nici chef de postat nu mai am...[bang] O saptamana buna tuturor si sper sa avem si noi putin soare in vara asta, macar pe jumatate cat acasa! [hc] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...