Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Salutare la toata lumea dupa o indelungata absenta! In primul rand, bine ai venit Crisa, habar nu aveam ca esti vranceanca. Cum am mai zis mai demult, eu nu sunt, dar m-am lipit tare de fetele de aici si ma simt printre ele ACASA. Alexandra, din pacate pe 20 sau pe 21 plecam la mare si sper eu sa stam cel putin 5 zile. Ce rau imi pare ca ne petrecem, of of. Hai macar sa ne auzim, lasa-mi un nr de mobil de .ro pe pm sau da-mi un mesaj pe telefon, o sa am si nr de Anglia cu mine. La noi evenimentele s-au tinut lant. Pe 24 iunie asadar ne-am mutat in casa noua, in trei, cu Sebi cu tot, e foarte bine, ma simt ok acolo, se putea si mai bine daca era casa putintel mai mare dar asta e. Pe 27 iulie ne-am mutat si cu biroul si a fost haos. Bine...inca mai e de munca dar eu termin cu partea mea maine si aia e, sa ii las aranjati cat sunt plecata in vacanta. Am impachetat si despachetat de plecam acasa moarta de oboseala si ma culcam direct cum ajungeam. Acum, toata saptamana asta am schimbat toate cele aproximativ 300 de dosare, am pus gentute noi la fiecare, etichete noi ca f multe erau scrise de mana si le-am facut sa arate bine, printate, mai am de pus un teanc de hartii la loc in dosarele de care apartin si gata, timp de 2 saptamani vreau sa lenevesc. Eh, visez, cand ajungem trebuie sa mergem la dentist amandoi cateva zile, dr nostru e in concediu dar vine omul pt noi special la cabinet, ah sa-i dea Dumnezeu sanatate ca altfel nu stiam ce sa fac, la cine sa merg asa pe fuga. Pe 18 august mergem la Brasov la nunta prietenei mele, apoi luni pe 20 plecam la mare, sper sa nu intervina nimic. Mai stiti ca de Craciun v-am spus ca Lari a busit masina a doua zi acasa? Ei bine, acum nu vrea sa o mai conduca deloc [mariaj] Cam asta de la noi. Ah, Danutza, mie ovarele polichistice mi lke-au descoperit la echografia intravaginala. Pe 11 septembrie am programare la clinica de fertilitate si de acolo sa vedem ce urmeaza. Acum cand ajung in .ro incep si tin o luna pt inceput tratamentul impotriva sterilitatii postat pe DC de catre Livia acum ceva ani, e pe baza de plante si a ajutat multe fete in trecut. Fug ca s-a dus pauza aproape si trebuie sa il sun si pe Lari, va pup pe toate si mi-e dor sa va citesc, sper sa gasesc mai multe mesaje cand ma intorc din .ro, aveti grija de voi si ne vedem pe forum dupa 28 august. Numai bine, pupiciosi! [pup] -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Lorena! Multa sanatate si toate visele sa ti se implineasca! Am facut urarile idn seara asta, deoarece noi maine suntem pe drum de la Bucuresti la Frankfurt si am cind sa mai intru. Vacanta noastra se termina maine, dar pot spune cu mina pe inima ca, desi am avut o gramada de rezolvat, am reusit in proportie de 99% sa rezolv tot. Am avut parte si de intalniri frumoase cu prieteni vechi si dragi, dar si de conversatii telefonice cu oameni pe care ci-i consideram prietenii nostri, pe care i-i iubim si apreciem si cu care, desi nu am reusit sa ne revedem, ne-am bucurat enorm sa ne auzim! Si aici o amintesc cu mare drag pe SIM, o fata pe care o respect,o admir si o iubesc, de parca ar fi sora mea! SIm iubita, pupici multi de la noi tie si familiei tale minunate si sper din suflet ca la urmatoarea noastra vizita sa ne revedem! Motanik, tu cind mergi in tara? Vacanta placuta alaturi de cei dragi! Si tie Alexandra, vacanta frumoasa in RO! Pupici la toata lumea si ne reauzim de acasa! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreia, multumesc mult pentru urari! [pup] Sper sa nu va suparati ca nu am mai postat, dar am preferat sa petrec tot timpul liber cu mama! Cine stie cand mai apuc sa ma bucur de prezenta ei ...asa ca am profitat acum la maximum! Mai ales ca Adrian e in tara si deci am fost numai noi, intre fete! [;)] Mai avem inca o saptamana impreuna si apoi ...a voastra sunt! [:D] O seara placuta tuturor, un we cu mult soare si pe curand! Distractie frumoasa celor care sunt acum in vacanta![bis] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Ce dor mi-era de voi!![pup] Am fost si noi in vacanta in Romania si acum suntem in drum spre casa.Suntem cu masina si acum am facut o "escala" la prietenii nostri,in Suedia,tara de care efectiv m-am indragostit [il] Andra,Danutza,Andreia,Alex,Petro va multumesc din suflet pentru urari.Sunteti niste dragute absolut toate.[flo] Petro felicitari pentru fetita,sa fie sanatoasa![pup] CrisaS bine ai venit![pup] Roxana ,cu scuze pentru intarziere..la multi ani si toate dorintele sa devina realitate![pup][cheers] Andra,ma bucur ca ai descoperit cauza pentru care nu ai ramas insarcinata pana acum.Sper din toata inima sa rezolvi cat mai curand problema.[pup] Intre timp si eu am facut un fiv,nereusit din pacate...dar nu disper.Avem 5 puiuti la congelator si cu ajutorul lui Dumnezeu sper ca in curand sa se intample si la noi minunea. Va pup acum pe absolut toate si revin peste vreo cateva zile(abia luni luam vaporul din Norvegia si mai facem 3 zile pe drum pana acasa,in Islanda). Flori Edit ca am uitat sa ma laud:pe 2 iulie am devenit o matusica supeeer fericita!Surioara mea a nascut un baietel pe care efectiv il ador si de care mi-e dor tare acum.Codrin e numele lui si e un dulce! [il] ------------------------ Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/floristoica2004/my_photos"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, ce ma bucur ca ai reusit sa ne mai scrii! Sa iti traiasca nepotelul, sa va bucurati de el si sa ne dai in curind vesti bune, sa-i faci un verisor sau o verisoara! Drum bun spre casa si te asteptam curind cu alte vesti! Roxi, petrecere frumoasa in ultima sapt. alaturi de mama ta si te asteptam apoi cu poze, asa cum ne-ai obisnuit![;)] Noi incepem maine clasa a 2-a! E f. fericita, abia asteapta! Si-a pregatit ghiozdanul inca de cind am revenit din tara, am mai cumparat cite ceva, desi avem rechizite acasa pt urmatorii 11 ani de scoala[:D] In rest, noutati nu prea avem, asa ca revin maine-poimaine cu impresii din clasa a 2-a si miercuri cu cele de la deschiderea oficiala pt clasa 1-a, cind copii de clasa a 2-, deci si Bianca, au un spectacol de Bun Venit pt bobocei! WE placut! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Sim, La Multi Ani si din partea mea, cu multa fericire, sanatate si cat mai multe bucurii! [s] Flori, saru'mana de urari! [pup] Si imi pare tare rau ca de ziua ta nu m-am alaturat fetelor pentru ati transmite urarile mele de bine si de sanatate... Sper sa nu te superi prea tare pe mine...[asia] Andreia, esti o draguta ca de obicei! [pup] Si ce fata mare ai! Deja in clasa a doua...Felicitari, mamico, iar Biei numai succese la scoala! [majoreta] Si te asteptam cu impresiile de la deschider si de la serbare! [pup] Va pup pe toate si va doresc un inceput de saptamana usor! Astazi a plecat mama si m-am smiorcait toata ziua...sper ca in curand sa imi treaca dorul de duca [q] si sa va arat si cateva poze... Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana [pup] ,cred ca ti-a fost greu ca a plecat mama ta...Si eu,chiar daca sunt deja de 4 ani in Islanda si zic ca m-am mai acomodat,de fiecare data cand plec de acasa "dau apa la soricei" [:)] E greu,nu cred ca cineva poate sa spuna ca nu-i e greu departe de casa,de parinti,de frati,de prieteni.... Simona,la multi ani fericiti si sanatosi! [cheers] Andreia,cum e in clasa a 2-a?Pupici Biei si un an numai cu note bune ii doresc [pup] Maine incepem si noi munca dupa 2 luni de concediu..Ufff...Ce bine era in vacanta [:D] Pupici si o saptamana usoara tuturor [flo] Flori ------------------------ Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/floristoica2004/my_photos"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos de urari Roxi si Flori! Da, Bia e in clasa 2-a deja! De vineri au inceput in forta si au avut saracii la teme pe We asta[bang] Ei in clasa 1-a nu a avut in progra scrisul de mina. Asta era in clasa a 2-a. Insa, pt ca au fost o coasa cu care s-a putut lucra mul si inainte, au inceput deja din clasa 1-a scrisul de mina. Au facut atunci cca 12 litere, iar vineri le-a pus invatatoarea caietul in brate si sa invete singuri restul literelor[bang] A avut 9 pagini A4 de scris (litere noi de invatat singura[bang]). Si tema la mate[bang] Si, pt ca si-a uitat caietul de mate in Hort, a mai facut odata si acasa pe alt cait tema. Au inceput de anul asta si engleza si-i place. Nu am luat inco o decizie cu religia, pt ca deja i-i imparte pe catolici si evanghelici,s i noi suntem ortodoxi. Eu nu as lasa-o...ea, zice ca ba vrea ba nu vrea. Pina marti la sedinta cu parintii trebuie sa decidem.........Insa, sper sa fie si la ei la scoala ora de etica pt copii de alte religii, sau cei fara religie, si as trimite-o la etica. Vedem......... La festivitatea de deschidere a fost f. frumos si clasa lor s-a prezentat f. bine cu un dans si un cintec al ABECEDARULUI! O sa vad daca pot incarc filmuletele si va dau de veste (trimit link pe PM). Pup si o sapt. frumoasa! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...