Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Roxi, iubita, merci din suflet! Sa stii ca a fost intr-adevar cea mai frumaosa aniversare. Am fost la Bodensee, Konstanz, Meersburg si apoi pe insula Mainau. Vreme superba,poze cca 800 (incarc si iti trimit link), cadouri frumoase, dormit si mincat la "Roman" , ce sa mai zic!!! Si, ma bucur ca am avut laturi si fiic si virtual nuami cele mai dragi persone mie! Pup ca trebuie sa pregtesc copilul din dotare pt maine si.........iti dau PM[pup] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreia, m-am uitat un pic pe net sa vad pe unde ai fost si trebuie sa recunosc ca am ramas uluita de ce minunatii de poze am gasit! Neaparat sa imi trimiti un link, ca nu mai pot de nerabdare acum! [pup] Si la noi a fost destul de frumos in we, ploaia a inceput doar in dimineata asta... Am fost la Muzeul Africii si apoi ne-am plimbat prin parcul muzeului...Am facut si poze, dar nu cred ca le voi pune in seara asta pe net, ca are Adrian ceva de lucru! Alte noutati nu am ...Restul fetelor nu au mai intrat pe aici...O asteptam pe Motanik sa ne mai dezmorteasca! [pup] Haide, draga Andra, nu ne mai tine pe jar si povesteste-ne cum a fost in tara! Te-ai intalnit cu Alex? L-ai vazut pe David? Pe unde ati fost si cum v-ati distrat? Ti-am citit postarile de la un alt subiect, dar te asteptam si pe la noi! Flori, ai inceput serviciul? Ce iti mai face nepotelul? Ne-ai povestit ca ai vizitat locuri frumoase la intoarcere, dar noi nu am vazut nimic...[pup] Nici Dana nu a mai trecut pe la noi...dar parca spunea ca se duce in tara, ca avea o nunta! Inseamna ca la intoarcere o sa vedem poze frumoase! [8**] Ma duc sa ma uit la TV...Va pup acum pe toate si va urez o seara placuta! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iertare de intarziere, LA MULTI ANI FERICITI Andreia! Multa sanatate, multe bucurii si impliniri si sa fii iubita! [flo2] Fetelor, eu am fost tot intr-o alergatura de cand am sosit. Am trimis in aceeasi zi aplicatia pt rezidenta permanenta, acum asteptam ca pe jar. Am avut de facut un eseu la curs (v-am spus cred ca sunt studenta de la distanta) si eu nu citisem nimic asa ca am stat inchisa in camera sa invat cateva zile. In sfarsit...martea ce vine am programare la clinica de fertilitate si eu, sa vedem ce zic doctorii, ce tratament o sa urmez. Iau de pe 11 august tratamentul naturist al Liviei de aici de pe DC si acum astept. Azi e z27. Flori, imi pare rau dar fruntea sus, trebuie sa mergi mai departe! Iti tin pumnii! Nu am reusit nici sa vb cu Alex, dar sa ma vad. Noi am fost la mare de pe 19 pe 25 asa ca nu aveam cum sa ne intalnim oricum, dar am fost asa de agitata acasa si atatea de facut ca nu stiu cum a trecut timpul... Alex pe unde esti? te-ai intors? Roxi, am citit ca a fost mami tau la tine, cum a fost? Abia astept si eu sa vina decembrie sa vina ai mei in vizita. Lorena, Doru, Simo, Petro, Dana, Crisa, unde sunteti? Pupici de la mine si numai bine tuturor! [pup] -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, lume noua![bis] Ce ma bucur cand gasesc postari noi la subiectul nostru![bis] Andra, iti tin si eu pumnii, si pentru rezidenta si pentru controlul pe care o sa il ai saptamana viitoare! Sper ca totul sa fie bine si poate cu ajutorul tratamentului pe care il urmezi acum, problema ta sa se rezolve cat mai curand! [pup] In legatura cu vacanta mea...Da, a fost foarte bine cu mama si mai ales ca mi-am luat si 2 saptamani de concediu...dar, din pacate, vremea a fost foarte urata si nu am reusit sa vizitam mare lucru! Dar a fost bine si asa! Am profitat la maximum de prezenta ei!Ca sa compenseze absenta tatalui meu... Tata nu a putut sa vina, de fapt ma asteptam ,pentru ca el e foarte ocupat la serviciu vara, asa ca se implinesc fix 3 ani de cand nu l-am mai vazut! [bang] Va pup pe toate, fetelor! Noapte buna si ...pe maine! [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragile mele dragi, va rog din suflet sa ma iertati ca n-am mai apucat sa scriu. Am trecut prin multe (bune si rele), parte dintre ele o sa vi le povestesc pe scurt ca sa nu va plictisesc. In primul rand va multumesc tare mult pentru ca m-ati pastrat in gandurile voastre, pentru toate urarile facute de ziua mea si mai presus de orice pentru ca sunteti aici. [asia] Andreia draga mea draga, stii bine ca sentimentul este reciproc. Si eu te simt la fel, chiar daca nu reusesc mereu sa fiu prezenta, dar esti aproape de sufletul meu si sunt mandra ca ma numar printre prietenii tai. O imbratisez cu tot dragul si pe minunea de Bia, scolarita noastra frumoasa pe care nu ma mai satur sa o admir in pozele primite de la tine. [pup] Roxanica esti o minune de om si tare bine imi face sa te stiu aici. Ai un suflet mare si este o adevarata incantare sa citesc mesajele tale de fiecare data. Iti multumesc pentru gandul tau bun si pentru ca dincolo de absenta mea m-ai pastrat aproape. [pup] Motanik acum am citit de problemele tale cu chisturile...of. Stiu ca asta este o problema, dar am citit ca sunt multe mamici care au avut de infruntat un diagnostic asemanator si acum au copilasi. Curaj, darga mea! Stiu ca nu este usor, dar crede-ma, nu este imposibil! Iti doresti mult, iar asta este cel mai important! Bebe isi va gasi drum catre voi. [pup] Flori multumesc frumos pentru urari! [:)] Eiii, cat despre noi sunt multe de zis. O sa incep cu cele mai putin placute. Totul a inceput cand Tudor avea vreo 4 luni: febra inexplicabila la inceput, care in urma analizelor (de multe feluri) s-a dovedit a fi infectie urinara. Am tratat-o, dar la nici 2 saptamani de la incheierea tartamentului a reaparut. Iar tratament o luna si investigatii suplimentare: in primul rand am facut lui bebe o cistografie care sa ne asigure ca nu are reflux, un lucru destul de neplacut, care implica si radiografii. In sfarsit, am trecut peste, si slava Domnului nu are reflux. Bun, dar de unde este?! Sunt sanse mari ca o nenorocita de fimoza sa fi favorizat prezenta e-coli pe acolo. Asa ca am trecut la decalotare...usturime, un pic de durere, dar asta este, a trecut. Oricum, cred ca as putea scrie un roman despre asta si desi stiu cat este de contestata decalotarea eu o recomand ca pe un lucru de bunsimt, igienic si care te-ar ajuta sa eviti multe probleme. Ma rog, de atunci tot facem uroculturi sa ne asiguram ca nu revine. Concluzia: mult stres care putea fi evitat... Dar s-au intamplat si lucruri bune. N-am putut fi impreuna cu voi de ziua mea, pentru ca dragul meu sot mi-a facut cadou o saptamana la Paris. Am fost impreuna cu Ruxi si ne-am simtit minunat. Nu va spun ca dis de dimineatza a plecat la florarie (apoi am aflat ca deja comandase din tara) si s-a intors cu un buchet de flori tare frumos. Apoi ne-am tot plimbat, iar Disneyland-ul nu a fost sarit din program nici de data asta. Ruxi s-a comportat admirabil: a mers draga de ea de dimineatza pana seara fara sa se planga de oboseala. Ce sa va mai spun? A fost minunat. In rest suntem bine: Ruxi a intrat in grupa pregatitoare (iar toamna urmatoare la scoala) si este o adevarata domnisoara, iar Tudor creste pe zi ce trece. Deja are 7 luni si face o gramada de chestii: zice intr-una ma-ma-ma si ta-ta-ta si pa-pa si multe altele. Se ridica singur in picioare tinandu-se de patutz, tinut de manute merge de n-ai treaba. Cred ca si el va fi rapid ca surioara (care si-a dat drumul pe la 10 luni). Are deja 10 kile si 74 cm - adica sunt dimensiuni de copil de 1 an! [:)] O sa incerc sa mai fac niste poze si sa va arat mandrete de copilasi ce-mi fac viata frumoasa. Sperand ca nu v-am plictisit cu ale mele, va imbratisez pe toate si promit sa apar ceva mai des de acum. [:I] Simona, Tudor si Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, draga noastra, BINE ai REVENIT printre noi! Ti-am simtit lipsa...... Ma bucur sa citesc ca Tudor e bine acum, imi zisesei tu la tel. si mai mult si de-aia eram ingrijorata ca nu mai stiam ce face puiul mic si drag. Pupam prescolaritza bucalata si sunt sigura ca va da rezultate f. bune! Salutari lui Florin si pe tine te asteptam la noi, ori de cite ori ai timp! Va imbratisam cu tot dragul si asteptam poze noi! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Nu trece o zi fara sa avem lume noua la subiectul nostru!!! [bis] Ce as mai putea adauga, draga Sim? Ma bucur ca vei trece mai des pe la noi si ma bucur, asta in primul rand, ca sunteti cu totii bine! De abia astept sa vad cateva pozici cu cel mic si cu Ruxi cea frumoasa! [8**] Ah, ce ma bucur ca, incetul cu incetul, revenim la formula initiala! Mai trebuie sa vina si Petro, sa ne mai dea noutati despre minunea din burtica, apoi o asteptam si pe Dana sa vina din tara, pe DidiAlex la fel,pe Flori si Andra, cand au chef de vorba...[colegi] Ce planuri aveti pentru we, fetelor? Cum va fi timpul la voi? La noi acum e soare, dupa ce toata ziua a fost mohorat! [batcap] Dar m-am obisnuit deja...Daca ar fi fost frumos tot timpul as fi zis ca e ceva in neregula, dar asa...[:D] Oricum va doresc la toate sa profitati din plin de timpul frumos si sa va incarcati bateriile pentru la iarna! Pupici si mai vorbim! [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...