Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

HRISTOS A INVIAT!!! [paste][paste][paste][paste][paste] Liniste sufleteasca,belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii DOMNULUI,sa fiti iubite/ti, fericite/ti si mandre/i de copilasii vostri.[flo][flo][flo] E o zi frumoasa la noi in Focsani si am iesit cu familia in crang,si am luat si papagalii cu noi(ca doar e si la ei Pastele).A fost frumos,as pune niste poze, dar tre sa invat cum[;)][;)]Va pupik dulcik pe toate Pantherutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adevarat a inviat! Doamnelor [pup] multzam mult de urari! Sa va spun sa nu va spun...cum a fost ziua mea..haioasa cu un inceput frumos, baietii mi-au adus un buchet imens de flori, asa m-au trezit...la 14 erau amandoi acasa si am plecat la urgeta pt ca R si-a scrantit mana si seara am fost in oras sa salvam ziua. Roxi si Andra ce bine ca v-ati intalnit. Si io vreeeeeuuu. Poate reusesc sa o conving pe Andra ca urmatoarea minivacanta sa o faca in de si poate ne intalnim mai multe. Fata asta e ca un magnet. iti vine sa o pui pe rana [:D] Acu plec ca sarcina asta a mea imi da o stare de nervi totala..si am musafiri..dar ma gandesc si vb cu voi mult. Nu ati simtit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Doamne, Didi ce ghinion... Si acum e OK? Se simte mai bine, il mai doare manuta? Oricum, ai avut o aniversare memorabila si uite asa iti vei aminti peste ani de ea! [pup] In privinta Andrei, asa este! Este o fata de milioane![pk] Am vorbit o zi intreaga, ca si cum ne-am fi cunoscut de o vesnicie! Cred ca s-au simtit foarte bine aici si de abia astept sa vina sa ne povesteasca mai multe... Si mai ales cu multe fotografii! [bis] Sa stii ca am simtit ceva-ceva si de aia m-am grabit sa deschid forumul,ca sa vad ce ai postat! [pup] Pupici mult ca sa iti treaca starea asta si lasa ca maine va fi mult mai bine!!! [pup][pup][pup] Va pup pe toate, fetelor si petrecere frumoasa in continuare! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat! Reteta de paste : se ia binecuvintare, se adaugä un strop de soare si o pulbere de stele. Se amestecä intre ele. Se mai pune bunätate si iertare de päcate. Iar fericire ? ... Cit cuprinde ! ... Toate urärile de bine : bucurii, sänätate, impliniri ! ... SARBATORI FERICITE ! Alex, speram ca sunteti amindoi mai bine acum, asa-i? Roxi, ce bine zici. Altfel e cind te intilnesti cu cineva si discuti face to face. Acelasi sentiment descris de tine acum, dupa intilnirea cu Andra, l-am avut si eu in vara, dupa ce am stat la un suc cu Sim. Simo, voi ce mai faceti? Ce fac copii? L-ati botezat pe TUDOR? Pt restul vrincenilr, toate gindurile bune! Noi am fost la Inviere. Bianca a rezistat mult mai bine decat mine, pina la 3. 30 dimineata. Am luat lumina si Paste si am venit acasa. Ne-am culcat, dar ea la 7 si ceva avea o maaaaaaare grija[:D]?! Oare ce i-a adus Iepurasul?! Asa ca s-a trezit, si-a vazut cadourile, printre care a primit role noi, asa ca ieri, dupa ce am fost la o masa de prinz la Parohie (tare frumos sa stai la soare si la un pahar de vorba cu oameni cumsecade), am iesit pe Main sa "ude" rolele. Maine plecam intr-o minivacanta la Amsterdam! Asa ca, rog pe cine a fost pe-acolo sa-mi spuna si mie ce ar fi mai frumos de vazut. Intentionam sa ajungem la Keukenhof si la Haga la Madurodam, dar m-ar interesa in Amsterdam ce e mai interesant. As vrea sa iau o excursie de o zi, o combinatie de bus cu vapor, care contine turul orasului, masa de prinz, ........asa vedem ce e mai interesant de vazut. Insa, daca aveti alte experiente, asteptam sugestii! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreia, multumim mult pentru reteta!!! [pup] Si fie ca si voi doua sa aveti parte numai de sanatate, bucurii si multe, multe impliniri! Foarte frumos ati petrecut de Paste! Ma bucur pentru voi! Eu am fost in Amsterdam de vreo 3 ori si uite ca nu stiu ce idei sa iti dau...[batcap] Prima oara am fost cu Adrian si cum el era ocupat cu o conferinta, eu mi-am facut singura programul si cum imi era urat sa merg singura pe strazi, am vizitat muzee (Rijksmuseum, Van Gogh, al figurilor de ceara, cateva biserici prin centru) si am pierdut din frumusetea orasului in sine... Cand am fost cu mama si cu fratele meu, am facut doar turul orasului cu barcuta si apoi ne-am lasat purtati de stradute ...am descoperit piata de flori a orasului, am nimerit si in Red District (dar pe acolo sunt multe magazine dubioase, asa-zisele coffee-shop, care vand ciuperci halucinogene si joint-uri), deci pe acolo nu v-as recomanda sa ajungeti [:D] si cel mai mult ne-am invartit prin centru Dam Square si imprejurimi...Eu cred ca ideea ta e mai buna, adica bus+vaporas si asa esti sigura ca nu iti scapa nimic si, in plus, nici nu va obositi prea mult mergand pe jos! Iar ideea cu Keukenhof iarasi e geniala, mai ales ca in perioada asta a anului trebuie sa fie plin de lalele pe acolo...eu nu am fost niciodata, dar am auzit ca e o feerie! Neaparat sa ne povestesti cum a fost si sa ne arati cat mai multe fotografii![pup]Distractie placuta! Deci nici tu nu mai stii nimic de Simona...Eu ma gandeam ca poate ati mai discutat pe messenger... Dar poate ca doar pregatirile pentru botez si pentru sarbatorirea Pastelui au impiedicat-o sa mai treaca si pe la noi! Noi te asteptam, Sim, sa ne mai zici ce mai fac Tudor si Ruxi cea carliontzata... Fetelor, maine vin sa ne instaleze bucataria...uf, sper sa se termine cat mai repede, ca m-am saturat de cutii de carton in sufragerie...Oricum va tin la curent cu mersul lucrarilor! [;)] Va pup pe toate si va urez sa aveti o zi minunata![pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, merci pt info. Mi-am scos si eu de pe net o multime de info. Sa vedem ce reusim sa si concretizam:-) Noi special pt Keukenhof mergem. Vrem de vreo 2-3 ani sa anunjem, era planificat anul trecut, dar eu atunci am intrat in spital cu ochii, asa ca........... Stiu cume cu cutiile, din pacate:-(( Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! Bine v-am regasit, dragele mele, sper ca ati petrecut frumos de Paste! Revin pe seara cu impresii si sper sa apuc sa urc si pozele dar vroiam sa ii multumesc Roxanei pt o zi super, e o doamna de nota 20 si mi-a placut tare mult ca ne-am intalnit si am vb desi a trecut atat de repede ziua. [pup] Pupici si ne vedem mai tarziu! [pup] -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi, Andreia, suntem bine. cred ca e a 4 sau a 5-a oara cand si-o scranteste. asa ca dr de la chirurgie ne cunosc si noi pe ei..nu-i bai [:D] Distractie maxima la Amsterdam. Andra, io nu am primit nik. Rox, voi ati cumparat locuintza? Cata, daca sotul tau a terminat la Cuza in clasa lu Poll sigur ne cunoastem. Eh, acu nu-s prea intantata de perioada liceului. Eram cam tocilara si nesuferita. Inca nu m-am vindecat in totalitate de a doua trasatura. [:D]Trimite-mi o poza sa iti spun daca il stiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Gata, au instalat totul la bucatarie, mai putin faianta in spatiul dintre mobile, dar ce a fost mai greu a trecut! Uf...[bis] Andra, nici eu nu am primit linkul! Mi l-ai trimis pe messenger? De abia astept sa vad pe unde v-ati plimbat![pup] Alex, apartamentul l-am cumparat... Aici mai de valoare sunt casele, dar cum sunt niste preturi astronomice, ne-am multumit si cu un apartament![pup] Va pup si va urez o zi super![pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...