Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Sim, ce placere sa iti citesc randurile!!! [bis] Eu ma bucur tare mult ca ai reusit sa iti faci putin timp si pentru noi! Imi imaginez ca viata voastra e diferita acum si ca numai de scris pe forum nu mai ai tu timp...[:D] Bine, ca s-au rezolvat toate micile probleme,ca sunteti cu totii bine, sanatosi si ca Ruxi a devenit o surioara cu responsabilitati! Eu cam stiu prin ce trece ea acum sau a trecut pentru ca si eu am fost aia mai mare si trebuia sa las de la mine pentru fratiorul meu mai mic... Pupici multi si o zi de botez frumoasa! [pup][pup][pup] Te mai asteptam, cand mai ai o clipa de ragaz, sa ne povestesti cum a fost! Andra, super fotografiile! [8**] Imi pare rau ca ai pus linkul aici, dar sincer nu am primit nimic si nu stiu de ce! [batcap] Am citit despre incidentul din Bruges...Asa de rau imi pare ca vi s-a intamplat asta pentru ca orasul e asa de frumos si cand ti se intampla lucruri de genul asta, nu iti mai arde de nimic! Dar sper sa nu fi pus prea tare la inima si sa fi luat doar partea frumoasa a lucrurilor... Ce bine ca ati ajuns si in Anvers![cool] E mai mare decat Bruxelles si este renumit pentru tranzactiile cu diamante...[hc] Si eu zic ca ati vizitat cam tot ce se putea, ca Belgia e mica, si cum ati avut si timp frumos, pot concluziona ca ati avut o mini-vacanta foarte reusita! [pup][pup][pup] Ce ati mai facut de atunci, ca nu ne-ai mai zis nimic...Ce alte surprize ii mai pregatesti lui Lari? Cand plecati acasa? [pup] si te mai asteptam pe aici! Andreia, deci ai mai fost pe aici...Dar daca zici ca ai stat doar cateva ore, nu se pune! [:D] Cu draga inima, daca o sa vii, o sa iti arat orasul si sper sa iti placa la fel de mult, cum i-a placut si Andrei! Multumesc mult pentru urarile referitoare la apartament![pup] Hm, nu as putea spune ca l-am mobilat cine stie ce, dar se rezolva toate cu timpul! Sau poate apar alte prioritati [bebic] si atunci nu o sa mai conteze asa de mult! [;)] Le salut si pe restul fetelor si va urez la toate o saptamana frumoasa! [majoreta] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Roxanica iti multumesc tare mult! Eu sunt curioasa cam de cate pachete de servetele o sa am nevoie la baitza puiului, ca asa ma incearca o emotie de nu va spun. [:)] Am reusit sa pun cateva poze pe net, asa ca daca vreti sa vedeti gandaceii nostri, mergeti [url="http://good-times.webshots.com/album/558789332bbVevI"]aici[/url] Va pup si promit sa revin. [flo] Simona, Tudor si Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, ma bucur enorm ca ai reusit sa ne scrii si, mai ales, ca ai pus si poze! Sunt tare dulci amindoi, iar Tudor mi se pare bucatica rupta din tine![il] Va doresc din suflet sa aveti o duminica superba si sa va buzcurati de increstinarea lui Tudor! O sa vezi ce se va schimba el dupa botez! Stiu ca e un copil tare bun, dar se spune ca dupa botez, copilul se linisteste mult! Tu cum te mai simti? Imi pare rau ca ati avut pb cu Ruxi dupa nasterea lui Tudor, dar, intr-un fel, era de asteptat. Bine ca au trecut cu bine si acum sunteti linistiti! Va pupam cu tot dragul si abia asteptam sa va revedem pe voi si sa-l cunoastem pe Tudor in vara, daca ne ajuta Domnul sa ajungem acolo. Roxi, cu siguranta vom reveni in Bruxell si te anunt din timp. M-as bucura sa imi fii ghida si sa cunosc orajul! Am citit pe undeva, si sper sa nu se supere pe mine Alexandra ca..........i-i urez si aici La multi ani pt cei 3 ani de casnicie pe care i-i implineste azi! Sa fiti fericiti alaturi de copii vostri! Petrecere frumoasa, draga Alexandra! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani fericiti si plini de iubire, draga Alex!!! Sa va fie viata plina de bucurii, sanatate si prosperitate si distractie placuta! Bineinteles ca asteptam si cateva pozici, daca se poate![pup] Sim, ai niste copii tare frumosi! [olala] Sa iti traiasca! [pup] Tudor e asa cuminte cand ii faci tu baitza, iar poza aia cand se iubesc amandoi e extraordinara! Are Ruxi niste ochi albastri si niste buclisoare... [:I] Si nu mai zic de Tudorel, care la 3 luni, stie sa isi tina asa de bine capul, iar la baitza e asa de serios, incat iti vine sa il mananci...Deja se vede ca are caracter...[;)] Cui ii seamana? Inca o data petrecere placuta si uita batistele... [;)] Andreia, sa nu iti imaginezi ca stiu orasul cu ochii inchisi... Am descoperit, de exemplu, niste stradute chiar cu Andra si am mai descoperit ca hotelul lor era foarte aproape de locul nostru de intalnire, dar eu i-am dus cu metroul pana acolo! [:p]Asa ca... dar intotdeauna e o placere pentru mine sa ma plimb prin zona turistica, deci de abia va astept! [pup] O seara placuta si pe maine! Va pup pe toate! Vad ca celelalte fete nu au mai intrat, nici cele noi...indrazniti, fetelor, ca suntem bucuroase de noi cunostinte! [pup][pup][pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woooow, o adevarata sezatoare aici. Doamnele mele dragi, pe 24.04 am scris un mesaj catre voi dar a mers in alta parte. si nu intelegeam a doua zi de ce la fetele de acolo le-am scris de 2 ori ca aniversam. Deh, m-am rablagit. Multzam mult de urari [pup]. Acelasi lucru va doresc si io voua ca tare imi sunteti dragi! Am vazut pozele. Andra cu toate ca am vizitat si io o parte din Belgia am ramas muta la vizionare pozelor tale. Si voi sunteti asa frumosi si fericiti! Am citit ca esti in ro in august. Si io daca o sa fie bine cu samburel. as vrea dupa 17 august-9 septembrie. Oare ne intersectam in bucuresti? tare as vrea si cu cine mai e atunci in zona. Simo, am vazut pozele am vazut ca Tudor a crescut mult si poza cu ei doi o ai si pe mess. asa ca ma delectam cu ea de fiecare data. Nu am inteles la ce iti folosesc servetele la botez? Am inima putin stransa de modul cum il va primi R pe bb mik si stau sa ma gandesc ca daca nu luam decizia cat a fost R mik de bb2 acu cand il vad cat e de mare si ce imi vorbeste parca ma simt vinovata ca o sa imi impart timpul in doi. Sfaturi ai sa imi da-i: ce DA, ce NU? Rox, sa fie intr-un ceas bun casa si inca un locatar cand voi va doriti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele dragi, din suflet va multumesc pentru gandurile voastre bune si va imbratisez cu drag pe toate!

 

Andreia draga mea eu ma simt foarte bine si mai mult decat atat azi sarbatoresc revenirea la greutatea de mai-nainte de sarcina. Ce bine e sa incapi in lucrurile pe care le stii! [:)] De acum am de lucrat niste abdomene pentru intarirea muschilor, in rest incep sa seman cu cea pe care o stiam.

Cat de mult m-as bucura sa ne intalnim! Stii ca imi esti tare draga, la fel si frumusetea de Bia, si oricand este o placere sa va intalnesc. [pup] Uite, de cate ori merg la Mall si trec pe langa locul de joaca imi amintesc de voi. Sa stii ca si mie imi pare ca Tudor seamana mai mult cu mine, dar soacra mea zice ca e Florin cand era mic, asa ca ma multumesc sa fiu fericita ca e un copil bun, frumos la fel ca surioara lui (are momente in care e leit Ruxi la varsta lui).

 

Roxanica te pup [pup] si iti multumesc tare mult. Vad ca incet incet cunosti toate prietenele noastre de pe aici. Ei, sa stii ca este posibil sa dam si noi o fuguta la Bruxelles, dar inca nu stim cand. Poate in vara, dupa ce il vad pe Tudor un pic mai marisor si sa am incredere sa-l las in grija parintilor mei cateva zile, ca e Ruxi o iau cu noi. [;)] Zilele trecute imi spunea Florin ca tare si-ar dori sa vada orasul asta, unde niciunul dintre noi n-a ajuns inca. O sa-ti spun de indata ce vom lua o decizie. M-as bucura nespus sa te intalnesc! [pup]

 

Alex draga mea, la multi si fericiti ani impreuna! Sa va dea Domnul pace, liniste, intelegere, fericire si multa sanatate! [pup] Of, mai Alex, pai oi parea eu un om tare, dar la momente din astea ma topesc indata. Uite, ca sa vezi ce poama sunt: m-am dus la restaurant sa stabilesc tipul de tort pe care sa ni-l pregateasca si cand m-a intrebat ce sa scrie pe el mi-au dat lacrmile si n-am stiut ce sa-i spun sa scrie pe primul tort al puiului meu. Poftim de ce sunt in stare! Ma emotionez de nu mai stiu cum ma cheama. [:I] Sper sa ma tin tare si sa nu-mi fac baiatul de ras ca doar e botezat nu se insoara, nu? [:D] Pupa-l-ar mama de pui mare!

 

Despre relatia dintre frati as putea spune multe, insa loc nu e si o sa-ti zic in doua vorbe ce mi se pare esential (trait pe pielea mea):

- se spune ca tre sa-i dai celui mare mai multa atentie decat celui mic...vorbe, pentru ca orice ai face nu se poate! Cel mic te solicita la maxim si vrei nu vrei tre sa stai cu el. Asa ca de baza ramane atragerea celui mare in "jocul" asta serios.

- discuta cat poti de mult si de serios cu Robert, da-i dovezi de iubire si atentie pe care poate inainte nu i le dadeai: spune-i cat poti de des ca il iubesti si ca este mana ta dreapta.

- incearca sa gasesti timp in care sa iesi doar cu Robert la cumparaturi, la plimbare, la locul de joaca sau unde apreciaza el mai mult.

- este inevitabil sa te enervezi sau sa simti ca nu mai poti: atunci cauta si pleaca din fata lui Robert, mergi intr-un loc unde sa te calmezi si nu ceda impulsului de a-l pune la punct pe el.

- foarte important: implica-l pe tati (atat cat poate) si roaga-l ca atunci cand tu esti cu un copil, el sa stea cu celalalt.

- incearca pe cat posibil sa ii lauzi si sa-i critici in mod egal; chiar daca o faci in gluma, da-l exemplu pe Robert celui mic (desi el nu intelege [:)], Robert se va simti foarte mandru)

 

O, Doamne si as continua eu mult, desi nu stiu cat de bine, insa nu vreau sa plictisesc. Un singur lucru mai spun: este mai greu cu doi copii, dar este incomparabil mult mai frumos! Oricum, eu sunt sigura ca vei gasi calea cea mai buna sa fii o mamica minunata. [pup]

 

Va imbratisez cu drag si imi cer iertare ca m-am intins atat (profit de faptul ca bebe doarme).

O seara linistita va doresc! [flo]

 

Simona, Tudor si Ruxi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, si eu ma gindesc desa la voi, iar de tine imi amintesc inevitabil, de cite ori intru in Promod[:D]. Am intrat si acum 2 zile si sunt cam dezamagita de colectia de acum. sper sa mai bage si altceva curind, ca n-am gasit nimic sa-mi placa.

 

Am intrat acum sa va doresc o duminica placuta, bb Tudor sa fie "barbat" si sa nu plinga.....decat putin (ca cica e bine sa plingi la botez) si sa va distrati bine. Asteptam si poze curind!

 

WE placut! (poate multe dintre voi i-l aveti prelungit)

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Ma bucur cand vad ca ati scris si la subiectul nostru! [bis] Sim, cu draga inima va astept pe aici! [flo] Eu anul asta nu merg acasa si deci voi fi aici tot timpul! Numai sa imi spui cand sositi, ca sa imi planific si eu timpul! Pupici si te asteptam cu impresii de la botez! [pup] Andreia, si eu descoperit magazinul Promod de la Sim... Tot va ziceam ca nu cred ca avem si noi aici, si intr-o zi, am dat intamplator peste el... Mi-am cumparat atunci cateva bluzite, dar recunosc ca anul asta inca nu am vazut noua lor colectie! Un we placut si voua![pup] Alex, multumesc mult pentru urari![pup] Ma intreb de ce nu a mai intrat pe la noi Andra...[?] Stiti voi ceva despre ea? La noi sunt cred 30 de grade, de fapt asa a fost toata saptamana, si maine dupa-amiaza o sa iesim si noi sa facem un tur prin padure! Noi lucram amandoi luni, doar marti avem liber, dar e bine si asa! Va doresc la toate un we frumos si sa mai intrati si pe aici din cand in cand! Numai bine, fetelor! [8**] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, sunt si eu pe aici, nu am disparut! Stau cu ochii in computer pt ca a mea verisoara joaca finala la Budapesta si desi e in direct meciul pe telesport, noi nu il prindem asa ca stau pe net pe rezultate live. Va pup pe toate, in special pe Simo ca sa pupe de la mine frumuseii cuminti si destepti, sa aveti o zi superba! -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele prietene, va multumesc tare mult ca v-ati gandit la noi! Motanik, Roxanica, Andreia va pup cu drag! [pup] Iata ca a trecut si evenimentul atat de asteptat...acum am o mandrete de baiat botezat. Dragutul de el, a simtit agitatie multa inca de dimineatza si a dormit tare putin, asa ca n-am avut cum sa-i dau sa pape inainte de a merge la biserica. Ce sa va spun: a facut un scandal acolo de nu mai stia biata nana cum sa-l mai tina si ce sa-i mai spuna. Va dati seama ce febra musculara trebuie sa fi facut, pentru ca nazdravanul nostru are doar vreo 7.5 kile (si e lung de 65 cm). Daca vreti sa vedeti cateva imagini, le puteti gasi [url="http://community.webshots.com/user/simonasu"]aici[/url]. Trebuie sa va spun ca mi-a facut o extraordinar de mare placere sa intalnesc "familia nasti" asa cum imi place sa-i numesc pe bunii nostri prieteni Doru si Lori. Ii imbratisez cu tot dragul si ma bucur ca mi-a fost dat sa-i cunosc! [pup] La restaurant a fost totul bine: am dansat, am mancat si uite asa nici nu stiu cand au trecut vreo 7 ore. Daca la inceput planuisem o intalnire doar intre rude...asa ca la vreo 20 de persoane, pana la urma n-am rezistat si am ajuns la 70! [:)] De ieri am revenit la munca si tare bine ma simt intre colegii mei. Juniorul a ramas acasa cu tatal meu, care nu mai poate de dragul lui si a promis ca va sta cu el cat de mult posibil. Sa-i dea Domnul sanatate, ca mare ajutor inseamna pentru mine! Va pup si inca o data va multumesc din suflet pentru toate gandurile voastre bune! [pup] Simona, Tudor si Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...