Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Buna fetelor,

rapotez ploaie, ploaie si iar ploaie :O :O :O

M-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pe We am rezolvat diverse chestii in Segmüller si Ikea, iar ieri, de Muttertag - Ziua Mamei am primit niste lucruri facute de minuta Biancai, EXTRAORDINARE! M-a impresionat f. tare. : un tablou pe care a scris din margeluse colorate "Mama"; un semn de carte pe care a scris "Mama este cea mai buna" (asta l-a lucrat in Ikea simbata la Kinderland); un suport de servetele, 2 felicitari, una sub forma de inima scrisa in scoala (Ma bucur de cite pori te vad; Te gaseste asa de draguta. Iti daruiesc inima mea .......asta ar fi traducerea cit de cit apropiata (ca tot ce va povestesc eu a scris in germana)); apoi o alta felicitare lucrata acasa si cu un Gutschein: 20 Euro din pusculita ei, sa-mi iau eu ce vreau - asta dupa ce toata sapt m-a intrebat cit port la tricou, la pantaloni, la pantofi...cind se poate vedea cu matusa ei....cred ca vroia sa mearga cu sor-mea sa -mi cumpere ceva, dar nu le- apermis timpul, asa ca a pus banutii:-))).

Ce sa va zic.....mi-au dat lacrimile!!!!

Si.,...........am mai primit un parfum, Poeme de la Lancoste.

 

Duminica va merge la prietena ei la ziua de nastere (e fetita cu care va mai povesteam ca o mai lalaie pe strada pe drumul de lascoala la Hort:-))). I-i duce la teatru si apoi, in fuctie de vreme, la picnic sau acasa la fetita. (mai primise azi inca o invitatie tot pt duminica, dar........cum la prima facusem confirmarea inca de acum 10 zile, pe a doua a trebuit sa o "refuzam politicos".

 

Saptamina viitoare are iar o aniversare sau botez (ca e vb de aceeasi familie, a caror fetita face 7 ani, dar care au si un baietel de botezat si inca nu s-au decis daca fac aniversarea sau botezul pe 27, nu nbe e clar daca Bia va merge la bowling la aniversare sau la bisereica la botez - cert e ca pe 27 iar pe pe "undeva"[:D]).

 

Asta e "agenda de lucru" Biancai, cu scoala si tenis printre......iar, eu....trebuie sa ma "mulez" dupa ea :))

 

O sapt. frumoasa!

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreia, cred ca esti o mami tare fericita, ma bucur pt tine, Bianca este o fetita super, sa iti traiasca! Ce de petreceri are, daca de pe acum stai sa te vedem cand o fi adolescenta ce ne mai povestesti si cat de linistita esti cand iese la bowling [:D] Roxi, pupiciosi, ce faci tu? Cum e casa, ati terminat de amenajat? Am vazut Eurovisionul si mi-a si placut melodia castigatoare, a iesit in evidenta prin simplitate din marea de sikidim, sikidim si buricuri goale. Foarte mult prost gust, ce sa zic, mi-a placut f mult melodia Ucrainei, de pe locul 2, dar erau imbracati ca niste panarame cantaretii, de ce or fi ales costumele alea nu inteleg.. In fine..si noi am votat si anul asta si anul trecut, alaturi de multi alti romani si totusi Marea Britanie nu a acordat nici un punct Romaniei, drept pt care eu nu mai votez in viitor. Am zis! Pupiciosi la toata lumea, sper ca sunteti bine! Alex, sunt cu gandul la tine si eu, da un semn! -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la fete! [bum] Ma bucur cand vad ca mai scrieti si la subiectul nostru! [bis] Cu Alex totul e bine, tocmai ce i-am citit postarile de dincolo! Alex, bafta multa si nastere usoara! [bebic] Te asteptam cu mult drag si pe la noi! Andreia, ca de obicei, m-ai lasat paf...Cred ca esti o mamica tare fericita! Eu una m-as topi toata sa am asa o fetita! [8**] Raportez si eu: ploaie , ploaie si iarasi ploaie! [pic] Aseara chiar a tunat si a fulgerat,iar vantul batea atat de tare, incat credeam ca va rupe toti copacii de pe strada mea...Dar la sfarsit, ia uitati-va ce minunatie de [url="http://entertainment.webshots.com/photo/2926233460095597667NsHMuc"]curcubeu[/url] a aparut... [olala] Andra, din punctul asta de vedere, si mie mi-a placut melodia castigatoare, dar parca mi-ar fi placut sa iasa altcineva! Mi s-a parut prea trista si poate de aia...Ucrainienii au fost niste trazniti(ati vazut ce paratraznet avea solistul pe post de palarioara [:-)))]), la fel si francezii(alerga ala cu matza pe umar de credeam ca mor de ras cand il vedeam) ...Nici melodia noastra nu a fost de lepadat, ba chiar a doua zi am fredonat-o toata ziua prin casa, doar atat mi-a parut rau ca voturile se acorda exclusiv pe alte "motive" decat cele normale si ca in loc sa iasa pe merit cantecele frumoase, pe pozitiile fruntase au iesit toti sikidimii, cum le zici tu... [:-)))] Eu,una,nu ma dau batuta, deci la anul sunt din nou pe baricade la o noua editie a Eurovisionului! [roker] Cu casa, da am terminat, credeam ca v-am mai spus sau poate am uitat sa o fac [batcap] , iar acum stam linistiti si asteptam sa vina vacanta! [bonjovi] Vad ca maine avem petrecere mare! Kata da de baut, ca isi serbeaza anii! [cheers][s] La Multi Ani cu sanatate si cu multe urari de fericire si de bine, draga Kata! Ai zis ca vei mai trece pe aici, dar probabil ca cei 2 nazdravani, plus serviciul iti ocupa tot timpul liber... Distractie placuta maine si te mai asteptam pe la noi! Fetelor, va pup acum...Incepe Lost si nu vreau sa pierd nici genericul! [:p] Daca taman atunci dau astia vreo secventa-cheie si eu nu mai inteleg nimic...Nu ca pana acum as fi inteles ceva [:p]...Pupiiici! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani, Kata![s] Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii, al aturi de cei dragi! Andra, Roxi, multumesc mult pt vorbele frumoase. Sa stiti ca si pe mine m-a dat gata cu lucrarile facute de mina ei. Stiu ca-i place sa deseneze, sa lucreze manual diverse chestii. Dar de data asta, chiar s-a intrecut pe ea. Si, cred ca, orice mamica este mindra de "creatiile" propriului copil, de "realizarile" lui si de eforturile depuse de ea si concretizate intr-o educatie, pe care fiecare dintre noi ne-o dorim cit mai buna. Eu i-i repet mereu ca si eu sunt om si pot sa gresesc. Ca poate mai tarziu o sa considere ca in anumite situatii altfel trebuia sa reactionez , dar, ca acum asa consider eu. V-am zis ca au inceput la scoala cu "jurnale"???[:D] Sunt tiparite, tare dragute, dar eu, cit de "moderna" ma dau, cu asta tot nu prea am fost de acord. I-am luat insa si l-a dat la prietene sa-i scrie in el. Si ea, la rindul ei completeaza in alte jurnale si zilele trecute am ramas masca citind la "cea mai mare dorinta a ta este: SA LOCUIESC IN ROMANIA!!! Hmmmmmm ce sa mai zic?! Sunt in maaaaaaaare dilema[bang] Dar, clasa a doua tot aiaci o face. Apoi.....mai vedem! Insa, sincer, si eu imi doresc acelasi lucru. Nu-mi dau insa seama, daca dupa cca. 8 ani de stat pe-afara m-as putea reacomoda acolo. Ei.....om vedea......... Deocamdata, asteptam vacanta! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kata LA MULTI ANI!!! sa fii fericita si sa ai parte doar de lucruri minunate in viata! [flo][pup] Ce-ti mai fac puiutii? Sa stii ca deseori ma gandesc la ce-mi scriai ca e mai greu cu doi, dar si mai frumos. Asa e, iti dau dreptate! Andreia, Doamne cat m-a emotionat ce ai scris! Ce minune de copil ai, cat te poate iubi! De fapt ce ma mir ca o mama atat de buna si intelegatoare cum esti tu si un copil atat de sensibil cum e Bia sunt combinatia perfecta pentru armonia de care vorbesti. Am primit si eu in cateva randuri lucrursoare facute de mana lui Ruxi si te inteleg...e un sentiment pe care nu-l poti descrie. Iti dau lacrimile de emotie si cam asta e tot ce poti spune. E un fel de mandrie, dragoste, recunostinta, bucurie, liniste si toate astea stranse la un loc intr-un sentiment minunat care poarta numele simplu de mama. Da, eu asa cred, ca "mama" este un sentiment, o stare, si nu cineva, o persoana. Ma bucur nespus de cele ce ne-ai povestit si te rog da-mi voie sa-ti spun ca meriti pe deplin dragostea Biei. Pe langa asta m-a surprins tare mult sa aflu ca Bia isi doreste sa vina in Romania! Fii sigura ca stai de vorba cu ea si ii explici, atat cat poate ea sa inteleaga, tot ce implica acest lucru. Ti-ar fi mult mai greu sa o ajuti apoi sa treaca peste regrete si pareri de rau in cazul in care n-ar fi fericita. Iti dai seama ca eu mi-as dori enorm sa te am aici si sa ne putem vedea mai des, dar va rog ganditi-va bine inainte de a face pasul. [pup] Roxi, Andra si eu am vazut Eurovizionul. As spune ca trupa noastra s-a prezentat mult mai bine decat a facut-o aici, la selectia nationala si chiar mai bine decat ma asteptam. Nu este o piesa grozava, dar merita ceva mai sus parca. Dar, asa cum spuneai si tu, Roxi, e limpede ca altele sunt criteriile de vot si nu valoarea. Din aceasta cauza ii spuneam sotului meu ca orice piesa am prezenta ar trebui sa fie de 2 ori mai buna decat una buna ca sa putem fi macar bagati in seama. Vezi anul trecut Traistariu, care a cantat impecabil, iar piesa a fost buna si tot n-am urcat pe podium. Totusi omul are acum faima, contracte pe bani multi si multa lume i-a spus ca el merita sa castige. Cam asta e cu Eurovizionul din pacate. Eu sunt invitata maine la o lectie deschisa la Ruxi la gradi. Chiar sunt curioasa cum va fi. Am fost anuntati ca vom vedea o parte in romana si una in engleza. Singurul lucru care nu prea o avantajeaza este emotivitatea. Este atat de retrasa si de tacuta incat trebuie sa o numeasca educatoarea ca sa vorbeasca. Desi raspunsurile ii sunt bune in mare majoritate, nu indrazneste sa aiba initiativa. Lucram la asta, pentru ca acasa e plina de energie. Gandacelul mic de Tudor face progrese: acum se rasuceste singurel de pe spate pe burtica si invers. E asa de incantat, numai ca trebuie sa-i dam mai multa atentie. A inceput sa observe mai bine jucariile si sa-si intinda manutele dupa ele. Zambeste mult si e tare fericit cand ma vede; cred ca incepe sa recunoasca persoanele care-i sunt aproape. Dar ramane vesnica noastra problema: surioara aduce raceala de la gradi, da la fratior si acum ii avem cu mucisori pe amandoi. Asta este... Va pupam si va dorim o zi linistita! [flo] Simona, Tudor si Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi ....scuze ca dau buzna aici in "casutza " voastra de suflet ..dar as avea o rugaminte la voi ... Orgaizam o strangere de semnaturi pe suport de hartie pentru proiectul Babyklapper ( amanunte puteti gasi la generale stcky sau la semnatura mea ) si as vrea sa va rog daca vreuna /mai multe dintre voi ar putea sa ne ajute sa stranga semnaturi in orasul sau sau in zona sa... .procedura este simpla ....Exista o listutza care eu v-o trimit la un e-mail indicat de voi ( pe privat ) ..pe aceasta se strang semnaturile ...apoi trebuie trimisa postal(sau vedem cum ne adunam ) la o adresa comunicata de noi .."un fel de cartier general " unde sunt porcesate si indosariate pentru a servi ca suport atat pentru crearea unei legi sau schimarea legii , dar si pentru a ne alia cu fundatii de specialitate care ar putea sa ajute la implementarea sistemului si in Romania , contribuind astfel poate la reducerea atator nenorociri care din pacate au ajuns aproape saptamanale . Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa ! ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,multumesc,multumesc pentru urari si gindurile frumoase! Iertati-ma.....va iubesc si va imbratisez cu drag. Pe curind.. Catalina, [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"][copil][/url] ROBERT si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/robysicatalin/my_photos"] [bonjovi][/url]CATALIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] fetelor! Cum ati petrecut astazi? Noi am avut liber, dar cum vremea a fost atat de mohorata, nu ne-am aventurat pe afara! [pic] Mai avem inca o zi de lucru si apoi week-end-ul [disco]... Ce frumos povestiti voi doua, Andreia si Sim despre copiii vostri...recunosc ca nu reusesc sa imi imaginez in intregime senzatiile pe care voi le incercati, dar aveti un dar innascut de a povesti si de aceea imi face o placere deosebita sa va citesc! [pup] Sim, si eu am fost (si cred ca mai sunt inca [:o)]) o persoana emotiva...daca tu gasesti solutia pentru Ruxi sa mi-o spui si mie, ca niciodata nu e prea tarziu! De mult imi doresc sa fiu mai indrazneata, mai dezinvolta, mai comunicativa, dar de cand cu mutatul in alta tara, vorbitul in alta limba si ideea mea preconceputa ca sunt studiata tocmai pentru ca sunt mai altfel decat ei, am devenit si mai introvertita ...[batcap] In fine, "sunt timida, dar ma tratez"... [:D] Andreia, si eu cred ca ar trebui sa ii explici Biei ce implicatii ar avea aceasta decizie si nu trebuie sa va hotarati neaparat acum, dar trebuie sa vorbiti tocmai pentru a stii foarte bine care va sunt prioritatile! Mult curaj si sa dea Domnul sa luati decizia cea mai buna pentru voi! [pup] Kata, te pup si sper sa fie pe cat mai curand!!! [majoreta] Andra, ce mai zici? Ti-am citit postarile de la alte subiecte si am vazut ca v-ati plimbat...Ati ajuns in Bristol, ai povestit foarte frumos totul, am gasit si pozele pana la urma (sper sa nu te superi ca am intrat si dincolo) si am vazut ca arati foarte bine! Ti-ai schimbat si culoarea de par, ai si slabit, erai foarte eleganta...ce mai, top-model!!! [8**] Hai zi-ne si noua cum ai facut, ca de cand vreau si eu sa dau vreo 3 kg jos, dar nu reusesc nicicum! [pup] Didi nu ne-ai mai zis nimic, ne tii in suspans... Noi iti facem galerie si aici [majoreta][majoreta][majoreta] si speram sa ai o nastere usoara si un [bb] sanatos si mancacios! Hai David! [bibe] Petro, Dana, Flori, unde sunteti fetelor? [?] Va pup pe toate, fetelor si va doresc un sfarsit de saptamana minunat! [recevere] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, si la noi tot innmorat a fost. Am iesit totusi pe dupa amiaza la plimbare pe Main. Cit priveste mutatul..........va dati seama ca eu "studiez" pb de vreo ceva ani[:D] si inca nu ne-am mutat.....desi, poate acum 5 ani ne-ar fi fost mai usor. Insa, i-am explicat Biancai de la inceput cum stau lucrurile si´, vom pleca de-aici numai daca ajungem anul asta la concluzia ca asa ne va fi mai bine. Om vedea.......deocamdata suntem aici si ea merge la scoala, iar eu caut de lucru in continuare. Chiar vroiam sa intreb si eu, Dana ce mai face? Despre Petro am mai citt pe la alte subiecte.........dar, o asteptam si pe-aici. La noi e WE lung, Bia nu are scoala maine, dar merge in after school ca fac pizza[pofta] Simbata vine verisoara mea si, desi sta putin, abia o asteptam. Iar duminica Bia merge la o aniversare, la prietena ei. Cam asta ne va fi sf. de saptamina, pe care i-l asteptam mai insorit, ca ni s-a cam luat de atita ploaie. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...