Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(18)


Recommended Posts

Dragele noastre, multumim frumos pt urari! Ma bucur sa vad ca a scris iar Dana. Sii eu intrebam acum vreo sapt pe unde e? dana, iti doresc din suflet un concediu relaxant, is sa va intoarceti cu bine. Incearca sa nu mai fii "axata" (desi cred ca e greu) pe ideea bb, si crede-ma, ca va aparea el, cind va considera ca e timpul! Poate va mai acorda inca putin timp doar pt voi doi, ce zici?! [pup] Alexandra, tu imi amintesti acum, cu invitatiile voastre la acel Fest, de prietena mea care a nascut in febr. de,.........CARNAVAL!!!! joi am fost pe la ea si-si facea planuri ce si cum va face ea sa stea macar o ora si ceva in picioare la carnaval, in cond. in care era consemnata la pat- Sotul ei se uita cam chioris la ea.........Stia omult de ce?! Iar eu i-i zic: poate ai parte de un altfel de carnaval[:D]! Si....asa a fost! A nascut chiar in ziua aia.....pe urma se consola ca la anul serbeaza un an al fetei la....CARNAVAL[:D] Asa si cu tine [:D] Roxi, daca as incepe eu cu "povestile" mele.......,dar cum imi sunt "urmarite" toate mesajele, postez numai ce cred eu ca trebuie sa afle si "cei care-si baga nasul unde nu le fierbe oala" [:D] Bianca a fost duminica la prietena ei la ziua de nastere. Ia dus la teatru, iar duminica asta merge la alta aniversare la..bowling.....si pe 8 iunie, la aölta, ...si intre timp cred ca apare un botez...si acum e la o alta prietena sa se joace.....si sa va mai zic?[:D] Dupa cum vedeti, are full agenda[:D]. Si eu la fel, ca, intre "planificarile" ei, le mai am si eu pe ale mele. Si o tin dintrun interviu in altul, iar azi am fost la un Workshop pe tema interviului, tare interesant. Ma bucur ca am avut inspiratia sa-l cer!!! Am invatat niste chestii tare interesante! Alex, e destul de greu cu jobul aici, pt ca din ce observ eu, marea majoritate a joburilor apar prin firmele de Zeitarbeit sau Personalvermittlung. De cind caut eu mai intens, nu stiu daca am gaist 2-3 joburi direct la firma.....In rest, capat experienta la interviurile la firmele de personal. Am ajuns sa nu mai am nici un fel de emotie, cind am un interviu! Eu, care de felul meu sunt tare emotiva. Insa, datorita alergaturii continue, si a caldurii de ieri, de ex,. mi s-a facut tare rau........Azi a fost mai racoare afara, si am si reusit un pic sa dorm peste noapte (ca eu aici am mari pb, ca nu pot dormi noaptea, ca ziua n-am facut-o niciodata)....asa ca, azi sunt mai ok. Va pup si mai revin....... PS. Alexandra, te-ai lamurit cu sistemul ala pt carucior, da? Eu am vazut pretul pe e-bay, si stiu ca prietena mea l-a luat mai ieftin (dar nu mai retin daca de la Baby Walz sau de la Segmüller). Cu prima ocazie cind vorbesc cu ea, o intreb, daca crezi ca te intereseaza. Ea zicea ca intai a luat placa, si apoi a dat-o inapoi ca a gasit "bicicleta" si fetita cea mare s-a lipit de ea si nu a mai lasat-o in magazin[:D] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara si de aici! [bis] Ce activitate, nici nu imi vine sa cred! Sincer, ma bucur cand gasesc mesaje de la voi si as vrea sa postez si eu, sa va zic mai multe, dar nu reusesc decat sa citesc ce e nou si apoi ma lasa entuziasmul... Vroiam doar sa va salut, sa va spun ca am retinut sfaturile referitoare la dieta si poate cu ajutorul vostru am sa reusesc sa imi schimb si eu stilul de viata! Dana, sunteti foarte frumosi impreuna si sincera sa fiu de abia astept sa ne dai vestea cea buna! Distractie placuta in Spania si te asteptam cu drag sa ne povestesti cum a fost![pup] Andra, draga de tine, iar te muti...cred ca iti este greu, dar acum, cu 2 barbati in casa, nici nu ar trebui sa iti faci probleme! [pup] Sa ne tii la curent cu ceea ce ati facut si mai ales sa ne povestesti si noua cum e dieta ta si poate am sa gatesc si eu ceea ce faci tu! Cred ca am sa-l pun si pe Adrian la cura, dar numai sa nu realizeze...Ca pe el cuvantul il sperie mai mult si nu dieta in sine! [:-)))] Alex, am vazut pozele cu Robert si mi-au placut foarte mult! Mi-a facut placere sa citesc despre toate activitatile la care ati luat sau urmeaza sa luati parte si ma gandeam ca ai o viata foarte activa! [cool] Deci ati cumparat tot ce trebuie, numai bebe sa apara! Iar Robert vad ca si-a luat deja rolul de fratior mai mare in serios si nu lasa nimic necercetat...Eu cred ca vrea sa se convinga ca bebe mic va avea tot ce e mai bun si mai confortabil! [il] Sim, eeei, asa sunt baieteii...Topiti dupa mamicile lor! Si eu il inteleg![olala] Si deci nu mai are rabdare si vrea sa faca si un tur prin casa pe propriile picioare! Precoce mai e! [cool] Ce mai face Ruxi? Nu ne-ai zis cum a fost la ora aceea deschisa... Pupici si te mai asteptam pe la noi(macar in pauza de pranz de la serviciu)![pup] Andreia, chiar crezi ca isi baga nasul cine nu trebuie pe aici? Eu chiar nu m-am gandit la asta... E pacat ca nu putem pune un lacatel si sa citim numai noi ce scriem aici! [:I]Ei, dar ce sa faci, nu se poate, stiu... Chiar ca aveti o agenda incarcata, dar asa e bine si ma bucur ca Bia e atat de sociabila si ca se descurca atat de usor intr-o limba, care mie mi se pare imposibila! [pup]si sper ca ai reusit sa te odihnesti mai bine noaptea trecuta! (si eu am probleme cu dormitul, dar cred ca e din cauza schimbarilor bruste de temperatura, ca acum e cald si frumos, iar in cateva ore e frig si ploua...[bang]) Fetelor, o seara placuta si sper sa ne mai auzim cat mai curand![bum] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit!

 

Dana frumoase poze! Dar cum ar putea fi altfel cu asa o frumusete de model?! [flo]

 

Andreia ce de activitati aveti! Cred ca seara abia mai respirati dupa atatea lucruri facute peste zi. M-ai facut sa intru la idei: cine iti urmareste mesajele? Ai simtit vreun gand rau din partea cuiva? Mai spunea cineva ca nu vrea sa faca publice poze ale copiilor pentru ca sunt si oameni care urmaresc pe aici. [:(] Oricum, aici stii ca esti intre prieteni, nu? [pup]

 

Roxi draga mea, daca ar fi fost sa povestesc despre lectie sigur ma lua gura pe dinainte si ma laudam de nu ma mai incapea camasa. Ce sa-ti spun..a fost super sa-mi vad fata in actiune: a raspuns frumos la tot ce era intrebata, fara sa se arunce pe educatoare (cum faceau alti copii din dorinta de a iesi in evidenta). A stat cumintica si m-a facut sa fiu mandra de ea de cate ori avea cate o interventie. Cel putin la partea de engleza mi-a placut ca a aplicat tot ce invata si la gradi si acasa: a raspuns cu subiect si predicat, frazat frumos, cu atentie la verbe si mai ales am apreciat ca nu ridica mana doar de dragul de a fi ca ceilalti. Daca stia era cu mana sus, iar cat se gandea statea cu mainile jos. Spun asta pentru ca au fost mai multe situatii in care educatoarea numea cate un copil cu mana sus si el in loc sa raspunda statea de parca nu stia ce i se intampla. Sunt mandra ca Ruxi e fata mea si ma bucur ca este un copil atat de bun.

Zilele astea am fost cam virusata si nu prea am mai avut chef de nimic. Mi-am dat silinta sa nu impart si celor de acasa din asa o "experienta" si am stat cu masca pe figura chiar si in timpul somnului. Acum stau si monitorizez copilasii si ma rog sa nu faca si ei ca mine. Mai ales ca maine ar cam trebui sa-i fac vaccinul de 4 luni lui Tudor. Sa vedem ce-o mai fi...

 

Eu va pup si va doresc un w/e linistit! [flo]

 

Simona, Tudor si Ruxi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi e un copil cum nu am mai auzit si vazut, frumoasa ca un inger si atat de isteata...Oare cui se datoreaza asta, oare cui? [hopsieu] Eh, stai ca peste ceva timp o sa ne povestesti cat de mandra esti de Tudor..si noi iar o sa ne intrebam, oare cui se datoreaza existenta asta atat de frumoasa a acestor copii? Felicitari voua, sunteti niste parinti super si nu zic asta doar ca sa fie scris ci scriu pt ca asa simt si asa e. [pup] Am uitat sa va salut, o fac acum: buna ziua dragelor si dragilor! Noi ne pregatim de un weekend lung, avem si luni liber dar de duminica sa anunta iar ploi interminabile, desi si ieri si azi am avut asa cer senin si caldura.. Va pup, sa aveti un w/e minunat! -------------------- Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare Doamnele mele dragi...am intrat sa va multzumesc de urari dar...n-am nascut..nu inca. Pot sa va spun ca e o incantare pt mine sa citesc despre ce fac sau cum se comporta copilasii vostri si sa trag invataminte. [pup] Roxi, ai dreptate dar nu sunt chiar asa activa cum eram la Robert. Acolo am mers la servici pana pe 9 si pe 12 am nascut..plus multe alte chestii. Acum incerc totusi sa ma si odihnesc ca greu mi-a fost la R cu refacerea. Andreia, fiecare cu ale sale. Imi pare rau ca ai urmaritori din astia . Motanik-ule, sunt si io in ro, la final de august. Sa ma treci in agenda de intalniri, te rooooog mult [pup] DANA, esti SU-PER-BA. [flo] Azi am stat in cada fiebintze. Sa vad daca are vreun efect. Ieri mi-a venit carutzul. Asa ca Domnu mik nu mai are motiv de intarziere. Si cum de obicei ne facem planu pt We si mai ales ca luni e liber si inchis (Andreia si la voi in Hessen?) ne faceam planu asaaa ca tiganu. Maine ma duc cu mama Norei si o sa ii cumparam cadou unei fetite care implineste luni un anisor si batietii plus inca un grup merg cu bicicletele cu copii. Ce as mai merge si io..dar las ca imi revin. Daca nasc va anuntz [;)] Alexandra [gravi] cu David Gabriel (39+) si [copil]Robert Alexandru (12.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si aici vad ca se innoreaza...doar vine WE, nu? Si inca unul luuuuug ca si luni e liber (si uite asa Alexandra, ti-am rasp. ca si noi avem luni liber, iar marti dupa ora 12 se inchid multe ca e Wäldchentag). Mai, cine ma "citeste" pe mine, se stie ea (sau se stiu ele, ca eu banuiesc 2 specimene). Numai modalitatea asta le-a mai ramas, de a isi satisface curiozitatea cu privire la noi (desi altfel, fix in c....le doare, scuzati, dar asa e). Simo, ma bucur de fiecare data cind povestesti despre Ruxi, mai ales ca noi am si cunoscut-o! Alexandra, cum aflam de bb David?:-) Eu sper sa nu va mai puna prea mult curiozitatea la incercare, si sa-si faca aparitia, mai ales ca e WE lung si ai ajutor de la sot! Sau sa vina dupa acest WE lung?:-))) In orice caz, sa ai parte de o nastere usoara, fara complicatii, si sa fiti sanatosi amindoi. tu si bb David! Andra, cum suna dieta aia? Nu-s dietele de mine, dar sunt curioasa:-) Roxi [pup] We placut si pupici la toate! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor! In sfarsit am ajuns si eu pe net...e asa tarziu incat nu va voi scrie prea multe acum! Dar recuperez eu in wk asta lung! Si ia sa ne gandim serios la cum putem sa ne protejam de intrusi...ca asa se duce farmecul discutiilor noastre! [pup][pup][pup] Noapte buna si poate am cu cine discuta in wk asta...ca vad ca si la noi se anunta ploi! Ca doar vine wk, vorba Andreiei...[;)] Pe maine![recevere] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, la noi a fost furtuna aseara[bang] Azi dimineata a pluat, s-a mai racorit....... Altfel, am avut-o pe verisoara mea la mine, iar Bia a mers azi la bowlling la o aniversare. Mai are una simbata la piscina si apoi iar la bowling. O sapt. frumoasa si asteptam vesti de la Alexandra! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...