Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

culmea zgarceniei!


Recommended Posts

trec peste toate sicanele pe care mi le face in ultima vreme soacramea si peste faptul ca desi locuim atatea persoane(5) in aceeasi casa si deci cheltuielile se impart in mod egal,peste faptul ca desi suntem impartiti in 3 tabere cu mancarea iar ea primeste din fiecare parte cate o portie,iar consumabilele(detergenti,hartie igienica,etc) in casa care sunt la consum comun se cumpara pe rand de catre cele 3 tabere in mod echitabil...dar ma dispera zgarcenia ei...cand ea oricum e sarita de la multe cheltuieli este a doua oara ca gasesc in baie pe boiler un sul de hartie igienica,pusa la uscat pt.ca a cazut in oala de wc..."si nu-i pacat sa o aruncam in loc sa o folosim?"[batcap] nu ma intrebati daca atunci cand hartia a cazut in oala apa fusese trasa sau nu[:D] oricum, o iau si o pun in cosul cu lemne pt foc si la nici un sfert de ora o gasesc din nou in baie...doar costa 30 de bani...ce sa-i explic de microbi si bacterii ca doar cate astfel de hartii a scapat asa in wc...si nu are nici o boala... si pt.ca in toamna am operat-o de cancer la san si a scapat'SLAVA DOMNULUI..ajung sa cred ca a luat-o razna...dar ce fac atunci cu declaratia conform careia nu e a doua oara ca face asa? MOR!ati mai auzit de un asemenea caz?[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu ce sa zic dar cred ca se cunoaste hirtia igienica deupa ce a fost pusa la uscat ca este mai ciufulita! spunei ca o sa cumoeri numai tu hirtia igienica daca ata e o problema pentru ea. ca nu e igienic sa o iei duoa ce a cazut in apa de la wc.. nu merge sa faci ceva sa fixezi hirtia sa nu mai cada iar? ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Black_Forest
nu stiu ce sa zic dar cred ca se cunoaste hirtia igienica deupa ce a fost pusa la uscat ca este mai ciufulita! spunei ca o sa cumoeri numai tu hirtia igienica daca ata e o problema pentru ea. ca nu e igienic sa o iei duoa ce a cazut in apa de la wc.. nu merge sa faci ceva sa fixezi hirtia sa nu mai cada iar? ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
oricum ea nu participa la acest tip de cheltuieli doar la cele legate de cheltuielile de intretinere si curent...iar vizavi de igiena normal ca i-am zis ....motiv pt care mi-a dat urmatorul raspuns "ca doar cate astfel de hartii a scapat asa in wc...si nu are nici o boala..." si normal ca o hartie de cunoaste dupa ce a fost udata si uscata...culmea ca prima data cand am vazut acest lucru si fetele ei utilizau acea hartie...[bang] Mamica de alexuta mica [bibe] faceti ceva pentru copiii abandonati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97403 UITAREA ESTE ULTIMUL LEAC PENTRU LUCRURILE PE CARE LE-AI PIERDUT NU LASA SOTIA SINGURA LA NECAZURI,CA NU INTOTDEAUNA O GASESTI SINGURA SI LA BUCURII NEPASAREA ESTE CEL MAI MARE HANDICAP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza asta-mi aduce aminte de-o intamplare din facultate...cand stateam la camin si baia era la comun. Una din fete spala sulul de hartie igienica!! De ce, n-am reusit sa aflu niciodata, cert e ca si acum, dupa 10 ani inca ma intreb care a fost scopul!! Cat despre situatia voastra...eu as fi aruncat-o direct in foc!! Ca sa fiu sigura ca nu o poate reconditiona... Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU te ingrijora ....nu esti singura care are"" aceste""probleme>SA il vezi pe tatal meu...pai cred ca e ruda cu soacra ta.'''''STINGETI LUMINA CA CONSUMATI PREA MULT.....NU CONSUMATI ATITA APA...FACETI SI VOI ECONOMIE...NU MAI SPALATI LA MASINA...CI DE MINA CA S-A SCUMPIT CURENTUL...NU MAI CONSUMATI ATIT ULEI """"...SI MULTE ALTE REPLICI CARE NU ISI AU ROSTUL.SI culmea e ca nu el suporta toate cheltuielile in casa...noi sintem 4 persoane si fiecare avem serviciu si cotizam la cheltuielile casei.DECI in concluzie ...eu cred ca aici e vorba de[haibat]<<dusi cu capul>> nu de zgircenie. ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as putea, as mai vorbi cu voi peste 40 de ani. V-as aduce aminte de cele scrise aici... mirachi, traiul la comun e greu, iar daca mai aveti si un batran e si mai si. Concentreaza-te pe acest adevar si treci peste amanunte, pentru ca hartia igienica e un amanunt. De altfel, sunt absolut sigur ca, in afara de zgarcenie, soacra ta are si o doza de rautate si se distreaza de reactiile tale. In fond, ce distractii mai are si ea? Noroc cu tine! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ingridnen Nici mama nu arunca nimic (de exemplu sacosele de plastic goale de la cumparaturi - le tine sa puna gunoi in ele [bang]) Ingrid si Cristi 4 ani
Pai si eu le pastrez! Mie mi se pare chiar normal. De ce sa dau bani pe niste pungi de plastic speciale ptr. gunoi, cand le pot folosi pe cele de la cumparaturi, pe care le-am primit gratis...?! Si, in fond, pun doar gunoiul in ele, si le arunc odata cu gunoiul. _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Desiree2002
quote:
Originally posted by ingridnen Nici mama nu arunca nimic (de exemplu sacosele de plastic goale de la cumparaturi - le tine sa puna gunoi in ele [bang]) Ingrid si Cristi 4 ani
Pai si eu le pastrez! Mie mi se pare chiar normal. De ce sa dau bani pe niste pungi de plastic speciale ptr. gunoi, cand le pot folosi pe cele de la cumparaturi, pe care le-am primit gratis...?! Si, in fond, pun doar gunoiul in ele, si le arunc odata cu gunoiul.
Corect! Plus ca e si mai ecologic sa refolosesti pungile de plastic in loc sa cumperi mereu altele.. “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu partea ecologica a folosirii pungilor de plastic. Si eu le-as folosi, da' sotul are un fix ca vrea pungi speciale de gunoi. Oricum plasticul e o mare porcarie pentru mediu. Cat despre batrani, pot fi dusi de pe fix(Cu tot respectul pentru varsta lor). Adevarul e ca viata e grea si ca unii au dus o viata grea, si tocmai din aceasta cauza sunt invatati sa stranga si sa economiseasca, dar unele chestii par stupide pentru noi astia mai tineri. In cazul asta dintr-o ratiune de igiena. Daca uda sulul de prosoape de bucatarie in bucatarie as fi zis ca nu-i nici o problema sa ii usuce, dar cazul asta e neigienic oricum te-ai uita la el. Si nu era inel cu diamante sa il bagi in alcool sa se dezinfecteze. Eu iti urez nervi tari si fixati un suport de hartie undeva sa nu mai cada asa usor. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...