Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

culmea zgarceniei!


Recommended Posts

Dreagele mele, Am citit toate postarile voastre. Intr-adevar e prea de tot cu hartia igienica. Dar o anumita confruntare am avut si eu socrul meu, care mi-a spus " sa sting becul" cand ne uitam la tv...eram doar in vizita , nu locuim impreuna. Noi asa ne uitam la tv , doar cu lumina aprinsa, e firesc sa ne protejam ochii. Vazand ca eu ma bosumflu, si-a cerut scuze si mi-a explicat ca e scumpa factura, iar el e pensionar. A adaugat ca pot sa las lumina aprinsa...ceea ce a fist ok , din partea lui. Apoi si eu am inteles , pt ca valoarea unei facturi depinde si de venitul pe care-l ai. Ce voiam sa spun? Dragele mele, uneori din cauza saraciei oamenii ne par zgarciti. Oricum ,nu se poate folosi hartia scapata in buda, e inadmisibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne,Doamne...deci mai sunt persoane,care te termina incet si sigur.Cand stateam cu socru-meu,de cate ori ma vedea ca aspir,sarea cu gura ca stric covoru de la aspirat...normal ca nu aspiram chiar zilnic,zicea sa folosesa matura ca nu-l strica.Soacra unei colege,aduna apa in sticle de plastic cu taraita ca sa nu inregistreze apometru...ca asta garantez ca nu a-ti mai auzit.Si o folosea la gatit,baie etc[bang][bang][bang] elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramonika
stati sa ajungem si noi la varsta lor sa vedem cum o sa procedam si dupa aia sa mai comentam...[alcool]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [:D][url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Pai eu sint deja cam zgircita,crezi ca se amplifica? Mirachi, eu cred ca solutia ar fi sa va mutati.Orice efort e minor pe linga satisfactia acestei reusite!Dupa aia o sa vezi ca nu te mai afecteaza chestia cu reciclatul.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba asta cu apa am mai auzit-o, cred ca e multa lume care practica. Si povesti ca nu trag apa la baie cu saptamanile si tot asa. Eu inteleg ca facturile sunt scumpe, dar in primul rand din cate inteleg eu ei cumpara hartia in casa, nu soacra si cat de sarac sa fii sa iti permiti sa te imbolnavesti de la minunata hartie salvata. Deci pentru mine nu are nici o scuza. Chiar daca nu ai educatie, intuiesti ca apa aia din wc nu e curata. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"lucrul amestecat miroase a rahat" ca sa zic asa sa fiu in tema cu hartia igienica mai multe familii convietuind impreuna nu e o situatie ideala, oricata bunavointa ar exista fiecare are tabieturile lui la care ii e greu sa renunte si plus de asta discutiile nu duc nicaieri, nu poti sa faci unui om (adult) educatie din 2 cuvinte usor de zis "mutati-va, claditi-va propria viata etc"; fiecare si le stie pe ale lui (posibilitati economice etc) dar cred ca in timp spre asta trebuie sa tintiti pana atunci sau joci dupa cum iti canta gazda si iti ranesti ego-ul sau incerci sa eviti situatii de genul asta spre exemplu avand raftuletul/dulapiorul tau si al familiei tale cu lucrusoarele tale la baie (printre care si hartie igienica [:D]) bafta! meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca nu il cunoasteti pe bunicul sotului meu,cu care trebuie sa stam,ca nu are cine sa aiba grija de el(de fapt are,dar nu vor).ai vostrii sunt mici copii. sa va spu:are aproape 80 de ani,dar nu vrea sa manance de cat salam si friptura de porc si cartofi prajiti.restul,nu le poate inghitii!?![bang]este semi paralizat si merge cu cadrul,dar de ce este asa?ca a baut pana nu a mai puutt toata viata.a mai fost o data,si-a revenit si nu avea voie sa mai puna in gura alcool.dar nu i-a pasat. nu face altceva decat sa bage zazanie intre toti.eu stau cu el toata ziua si cu bebe de 5 luni,si nu mai pot.am ajuns sa trec pe langa el si sa ma fac ca nu il vad.cum vine sotul,tot timpul minte cate ceva ca i-am facut,sperand ca sotul sa se certe cu mine.i-a zs chiar ca nu stie sa ma disciplineze,adica sa ma bata asa cum se practica in familia batranului.am ras pana n-am mai putut cand am auzit. nu poate vorbi,dar scrie tot timpul biletele,numai cu rautati si nemultumiri.nimeni nu ii face nimic bun,el e cea mai mare vistima etc. asa ca la voi e nimica toata. cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nusicasiely, inteleg perfect cum e; bunica-mea acum e la fel; pe unde merge, pe toti ii face sa se certe; de ex., merge la taica-meu, care sta cu cineva, si femeia e chiar ok (zice sora-mea, ca eu am cunoscut-o asta-vara doar, si ne-am vazut de vreo 3-4 ori)... so, merge la taica-meu si asta-primavara a iesit in fata portii si le spunea vecinelor ca ea a iesit sa stea la soare, ca in casa e prea frig, pe cand sora-mea zice ca mergea la ei (taica-meu si partenera lui, Lili) si ii ruga sa deschida usa, ca era prea cald!!! Statea acasa la ea si a rugat-o pe vara-mea sa stea cu ea, cu sotul, ca ea nu se descrurca singura; intr-o buna zi, a iesit pe scari, in fata casei si urla cat o tinea gura ca o bate vara-mea; vara-mea a sarit de la bucatarie si incerca sa o bage in casa, sa nu se faca de ras in tot satul. Hmmm... vara-mea e ca painea calda. Femeia aia nu si-a atins copiii, macar cu o palma la fundulet, vreodata!!! A mers la sora-mea si incerca sa-i bage-n cap ca sotul ei o inseala! Si atunci sora-mea l-a sunat pe tata si i-a zis sa mearga sa o ia si la ea nu mai are ce cauta! S-a dus la unchiul meu (fiul ei cel mare, tata e cel mai mic) si la matusa si dupa ce i-a facut sa se certe, l-a sunat pe taica-meu sa mearga sa o ia si in masina, pe drum, a zis: "Acu' i-a facut si pe astia sa se certe, acu' hai sa mergem si la Dana (alta verisoara de-a mea) sa-i fac si pe aia sa se certe"... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...