Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

culmea zgarceniei!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
eu inteleg perfect zgarcenia in cazul cuiva care chiar nu are bani si nu-si permite sa fie neglijent... In rest, nu. Probabil pentru ca, dupa parerea mea, banii sint facuti...sa circule, sa-ti asigure confortul si sa te scuteasca de niste griji. In ce ma priveste, desi n-am fost in situatia asta, in mod cert as prefera sa sar o masa pe zi decit sa ma sterg la fund cu hartie second hand...sincer. [:D] Cunosc pensionari care... nu folosesc hartie deloc (cica "e mai simplu sa te speli", da' nu cu multa apa, desigur) si nu trag apa decit de citeva ori pe zi, in rest lasa capacul la wc. De asemenea, se inghesuie iarna intr-o singura camera incalzita ca sa nu plateasca prea mult, maninca mincare rece (ma rog, la temperatura camerei) - mincarea aia fiind cite o ciorba lunga care ajunge o saptamina, daca nu ajunge mai dai cu apa.... "Retetele" astea le-am aflat fiind cu fie-mea in parc, de la o batrinica destul de ponosita. Primul impuls ar fi fost sa zic "eh, sint pensionari", daca nu ar fi venit moshulicul sa ia batrinica si catzeii cu un ditamai Fordul nou noutz. In cazul asta... nu am ma avut ce sa comentez...daca pina in momentul ala mi s-au parut de compatimit, din acel moment am inceput sa ma intreb oare ce ti se poate intimpla de-a lungul vietii sa consideri ca mashina de marca e mai importanta decit sa tragi apa la wc...[?] Elise & BBLisa
hahaha,as manca si eu o supa lunga daca in cateva luni mi-as lua un ford sau o casa a mea.eu sunt pentru economia bine gandita.recunosc ca sunt mai risipitoare si sotul ma mai aduce cu picioarele pe pamant.eu strang de bani doar cand trebuie sa luam ceva mai substantial.in rest cheltui tot.stiu ca nu e bine,ca trebuie sa fiu mai retinuta,dar o viata am. cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...