Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezamagire...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

quote:
[size=1]Ce faceti cand cineva va dezamageste profu1]nd?[/size=
Buna intrbare ai pus.Ce bine ar fi fost sa existe o reteta despre cum sa scapam de durerile sufletesti singurul care poate sa te scape este timpul dar pana cand se inchid ranile sufletesti treci prin mai multe stari.Asta e fiecare trecem la un moment dat prin asta ne dezamagesc prieteni, rudele si chiar persoana pe care ne-o alegem partener de viata.Si pe tine chiar el te-a dezamagit, depinde de fiecare in parte cum reactioaneaza depinde de cat de puternice sunt sentimentele tale fata de el ,depinde cate incredere i-ai acordat.Daca il iubesti enorm si i-ai acordat toata increderea atunci cred eu suferi mai mult si te intrebi cum a putut sa faca asa ceva cand tu i-ai acordat incredere ,libertate si chiar l ai iubit si l-ai pus inaintea tuturor.Tu nu scrii ca vrei sa il parasesti intrebi doar cum sa treci peste asta nu poti sa-ti spun decat atat timpul amelioreaza durera, socul ce vrei tu dar nu te face sa uiti niciodata.Eu nu uit niciodata cand m-a dezamagit cineva deh sunt scorpion si de asta.Iti doresc sa treci cat mai repede peste asta.Pupici[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexia_07
quote:
[size=1]Ce faceti cand cineva va dezamageste profu1]nd?[/size=
Buna intrbare ai pus.Ce bine ar fi fost sa existe o reteta despre cum sa scapam de durerile sufletesti singurul care poate sa te scape este timpul dar pana cand se inchid ranile sufletesti treci prin mai multe stari.Asta e fiecare trecem la un moment dat prin asta ne dezamagesc prieteni, rudele si chiar persoana pe care ne-o alegem partener de viata.Si pe tine chiar el te-a dezamagit, depinde de fiecare in parte cum reactioaneaza depinde de cat de puternice sunt sentimentele tale fata de el ,depinde cate incredere i-ai acordat.Daca il iubesti enorm si i-ai acordat toata increderea atunci cred eu suferi mai mult si te intrebi cum a putut sa faca asa ceva cand tu i-ai acordat incredere ,libertate si chiar l ai iubit si l-ai pus inaintea tuturor.Tu nu scrii ca vrei sa il parasesti intrebi doar cum sa treci peste asta nu poti sa-ti spun decat atat timpul amelioreaza durera, socul ce vrei tu dar nu te face sa uiti niciodata.Eu nu uit niciodata cand m-a dezamagit cineva deh sunt scorpion si de asta.Iti doresc sa treci cat mai repede peste asta.Pupici[pup] alexia_07
Intr-adevar n-am dat prea multe detalii, pentru ca e o poveste mai complicata despre care nu as vrea sa vorbesc. Insa cert este faptul ca e vorba despre o persoana care imi este foarte apropiata si de la care nu ma asteptam in nici un caz la asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci? Sa cauti sa intelegi de ce s-a intamplat asa si mai ales de ce nu ti-ar fi trecut prin cap nici in vis ca s-ar putea intampla asa ceva (de unde si socul) si apoi sa-ti tragi invatamintele si concluziile de rigoare, pt. ca sa nu existe o data viitoare. Iti spui ca probabil ai avut nevoie de lectia asta de la viata, inveti ce e de invatat si mergi mai departe: fara resentimente dar mai prevazatoare pe viitor. Dar nu lasa ca dezamagirea provocata de vreo alta persoana in viata ta sa-ti dea sentimentul ca nu mai ai incredere in tine si ca tot ce ai construit se prabuseste brusc... TU esti unitatea de masura a propriei tale valori si a propriei tale vieti, nu te pierde atat de mult incat sa-ti pui intreaga viata in mainile altcuiva, oricine ar fi acel cineva...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dap, la partea cu "incredere in tine" iti dau dreptate. Doare nu neaparat "inselatul" in sine, cit faptul ca eu nu mi-am dat seama. E destul de socant ca intr-o buna zi tot trecutul sa se naruie si sa intelegi ca ai jucat in alt film, nu propria viata. E ca si cum te plimbi linistita pe un camp cu floricele si brusc dai cu capul de un zid. Si realizezi ca zidul a existat acolo, dar tu nu percepi corect lumea inconjuratoare. Din momentul ala, incotro mai ai curajul sa mergi? Si aici nu prea mai are cine sa te ajute, e un conflict al tau cu tine: daca il poti proiecta in circa celuilalt e bine, dar uneori nu poti. Uneori chiar ramai cu impresia ca se poate intimpla oricind la fel: toti oamenii care tie ti se par ok de fapt sa nu fie, pentru ca e perceptia ta s-a dovedit falsa o data - si se poate dovedi falsa si a doua oara. Si, din moment ce criteriile tale nu functioneaza, pe ce sa te mai bazezi? Pe o intuitie, un suflet si un rationament care schioapata? Nu poti sa iesi din asta decit stergind tot cu buretele si acordindu-ti din nou credit: si pentru asta trebuie sa accoepti cea mai "neagra" posibilitate, adica sa o patesti din nou. Cind te-ai impacat cu gindul asta, si iti asumi riscul, mergi mai departe. daca nu... nu. Ramai la stadiul de oscilare intre sperantza si teama. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa completez... eu am ajuns la concluzia ca in viata tb sa ma astept oricand ca oricine poate sa se schimbe,dintr-un motiv sau altul,in bine sau in rau! singurul in care mi-am pus nadejdea si credinta e Dumnezeu! El e singurul care face doar bine, si e consecvent, numai ca noi nu pricepem uneori metodele..... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...