Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand sufletul iti este rupt in doua...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cind sufletul iti e rupt in doua puiul tau simte.Nu ai cum sa disimulezi si natural ca-i poate accentua starea de neliniste. Trebuie sa incerci sa gindesti pozitiv!Cred ca am citit undeva la sectiunea de psihologie ,ca atunci cind treci printr-o drama trebuie sa parcurgi niste etape pina te adaptezi la noua situatie,ceva de genul:negare ,disperare ,furie, acceptare, uitare. Presupun si ca e buna ordinea!? Cred ca decizia divortului a fost motivata asa ca e timpul sa incepi sa-l consideri un capitol incheiat ,sa nu mai privesti inapoi cu minie,sa-l accepti pe sotul tau ca pe un amic(prieten ar fi mai bine), pentru ca se intimpla sa ai si un copil cu el.Daca ai avea o discutie referitor la comportamentul civilizat,camaraderesc ,pe care vreti sa-l impuneti in relatia voastra ca sa nu stresati copilul ,cred ca ar drege multe. Incearca sa iesiti la plimbare si sa aveti ocupatii relaxante.Cauta mame cu copii prin parc ,stai la soare ,stati de vorba. Timpul liber in casa duce la meditatie si trebuie sa ai mintea ocupata.Inscrie-te pe la aerobica,karate si alte ocupatii unde ar mai fi mame cu copii.Citisem ca pe undeva sau pe afara, sint cluburi unde poti merge cu copiii si cineva le face si lor un ptogram?E prea frumos sa fie la noi....Desi nu-mi place Mihaela Radulescu,s-a concentrat si a spus ca o mama fericita il face pe copilul ei fericit.Trebuie sa reconsideri lucrurile si sa privesti jumatatea plina a paharului.Ai scapat de el si e timpul sa profiti ca esti libera sa-ti incepi noua ta viata.Depinde de numai de tine daca mai pierzi un an jelind,cind probabil ai mai pierdut timp aiurea anterior, pina te-ai decis sa faci acest pas. Intimplator si Rares are tot 3 ani si stiu cit e de grea virsta asta.Sper din suflet sa va fie bine! [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Dupa 5 divorturi si alte 2 ce sint acum pe rol la tribunal iti spun e greu prima data..la urmatoarele o sa fie mai usor. Yo cred ca trebuie sa vezi pozitiv..si nu esti singura femeie ce trece prin asa ceva. Cum ele pot ...poti si tu.
wow! cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Dupa 5 divorturi si alte 2 ce sint acum pe rol la tribunal iti spun e greu prima data..la urmatoarele o sa fie mai usor. Yo cred ca trebuie sa vezi pozitiv..si nu esti singura femeie ce trece prin asa ceva. Cum ele pot ...poti si tu.
Off.topic: recunosc ca ma depaseste... cum naiba poate cineva avea 2 divorturi pe rol in conditiile in care in Ro nu poti avea 2 soti/neveste simultan?! [alcool] My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...