Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii adevarate


Recommended Posts

quote:
Originally posted by redi
Va salut pe toate ! Am intrat si eu pe forum dupa o lunga pauza.
Asemenea. Va salut, si daca e activitate pe aici ma alatur. [hia] Alexandru, tati de copil perfect Nu cred sa fi vazut vreodata ceva mai frumos decat copilul meu dormind... ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Alex2 ! Chiar ma gandeam ca ai parasit forumul, nu mai gaseam raspunsuri de ale tale. Cum mai esti, si familia ta ? Nu gasesc iconul cu cafeaua, dar va ofer una la fiecare si poate mai povestiti ceva . Sa va mai spun eu pana mai veniti voi pe aici :intru pe topicul asta cu o mica speranta ca ar mai exista prietenii adevarate .Nu ma astept sa gasesc aici prietenia dar poate macar sa vorbim despre ea. Mi se pare ca si persoanele care au intrat pana acum sperau acelasi lucru. Am spus de la inceput ca nu am prieteni si incep sa cred ca e anormal ,rezulta ca eu as fi anormala ? As vrea sa ma ajutati sa ma lamuresc. Alex, tu cand ai deschis topicul ce impresie ai avut, ce te-a facut sa scrii ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Redi![flo] De ce am intrat? da, tot cu o urma de speranta de comunicare cu voi, cele cu care am creat o legatura in vremurile cand eram zilnic pe aici. Am vrut sa ma alatur unui club fara vreo tema anume (pe orase, pe zodii, pe ani de nastere, etc) si am vaut ca aici sunt cateva dintre cele pe care le consider prietene, intalnindu-ne des la alte subiecte si chiar vorbind pe YM. Si sper si eu ca acest subiect sa fie putin mai activ, sa am cu cine povesti. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma alatur si eu discutiilor voastre daca ma primiti! Am stat putin sa citesc ce ati scris pe aici si Redi, desi nu am nici un bebe strumf inca, m-am cam identificat cu tine. Nici eu nu am prieteni, ceea ce la un moment dat m-a facut sa cred ca nu-i normal, dar mi-am revenit:). Cate ceva despre mine...voi incerca sa spun cat mai multe in cat mai putine randuri, deoarece sunt in ultimele 10 min de pauza de pranz. Sunt nascuta in Arad, locuiam in Timisoara, am facut facultatea la Bucuresti si locuiesc de 2 ani in Dublin,Irlanda. Sunt casatorita de vreo 6 ani si ceva si dupa cum am spus mai sus nu am copilasi. Am o prietena buna in Timisoara, insa comunicam cum putem si asa am ajuns sa duc lipsa de prieteni. Situatia ca locuim in alta tara m-a facut sa ma consolez ca de aceea nu avem prieteni, insa... Va las cu bine pe dupa amiaza asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dianaa77
Salutare! Ma alatur si eu discutiilor voastre daca ma primiti! Am stat putin sa citesc ce ati scris pe aici si Redi, desi nu am nici un bebe strumf inca, m-am cam identificat cu tine. Nici eu nu am prieteni, ceea ce la un moment dat m-a facut sa cred ca nu-i normal, dar mi-am revenit:).
Buna, Diana ! Prin ce procesus ai trecut ca sa iti revii ? Nu cred ca are importanta daca avem copii, cred ca unele persoane pur si simplu nu depasesc anumite limite si de aia raman doar cunostinte fara sa avansaze pana la stadiu prieteni. (stadiu care cere sinceritate si in strainatate eu nu am intalnit asa ceva) Hai ca eu am preparat cafeaua si mi-am propus sa tin subiectul pe prima pagina pana vin "prietenii"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Abia acum am timp sa pot raspunde. Draga Redi,trebuie sa-ti spun ca la faza ca in strainatate nu am intalnit sinceritate la mine nu a fost asa. Nu stiu cum sunt francezii daca locuiesti in tara lor, dar irlandezii, unii, sunt de milioane si eu am avut norocul sa intalnesc si asa persoane. Dar stii care e problema? Suntem toti prea ocupati si daca in tara nu puteam intelege cand cineva imi spunea ca nu are timp pentru nu stiu ce...ma gandeam ca daca cineva vrea ceva cu adevarat...! Nu stiu ce sa zic, imi lipseste probabil o prietena mai apropiata de varsta mea si care sa fie din Romania, indiferent unde locuieste acum (si chiar cred ca ar fi mai bine sa nu locuiasca in Romania - sper sa nu imi sara nimeni in cap pentru afirmatia asta deoarece sincer sunt obosita de dat explicatii). De ce spun ca sa fie mai apropiata de varsa mea? Deoarece pot probabil spune ca am o prietena in tara si una aici, amandoua cam de aceeasi varsta, in jur de 50 ani, dar vreau o prietena care sa nu fie mai inteleapta decat mine numai datorita faptului ca inevitabil, cu trecerea anilor ea a trecut prin ce eu urmeaza sa trec sau gresit sau nu ceea ce eu urmeaza sa fac si sa ma trezesc cu o mama mai mult decat o prietena. Deja am o mama! Amandoua prietenele astea despre care vorbesc sunt super, au gandire moderna, sunt tinere in suflet, dar e un click totusi undeva. Apoi, cu faza sa locuieasca altundeva decat in tara...nu vreau sa mai aprofundez,ci doar spun ca oricat de prienete suntem, la un moment dat apare o invidie total inteleasa si umana, datorita diferentelor financiare, dar care ma face sa ma simt eu vinovata si sincer, nu-s chiar asa bogata sa imi pot permite sa platesc la altii bilete de vacante doar sa fie cu mine. Care a fost procesul de re-echilibrare? Well, dupa ce am avut niste dezamagiri cu cunostiinte care stiau doar sa se foloseasca si sa primeasca pe tava totul daca se poate, mi-am indreptat atentia spre sot si ne-am facut singuri o atmosfera benefica si placuta si ne simtim foarte bine unde plecam doar noi doi in vacante sau in oras. Si el a avut cateva dezamagiri in cautarile de a avea prieteni si il mai vad cateodata ca il ia valul si sare sa faca si sa dreaga pentru altii in speranta ca vor simti ce prieten grozav poate fi, dar il mai temperez eu si il salvez inainte de a suferi iar deceptii:) Poate ca pe site totusi se leaga prietenii mai sincere, oamenii se plac si fara sa stie ce iti permiti sau mai stiu eu ce altele. Eu nu pot sa spun ca ma mai astept la mari prietenii, dar e placut cand ai pe cineva de sexul tau cu care poti vorbi, asa, ca intre femei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeauaaa ! Ai avut dreptate, Diana, trairile noastre se aseamana,[^] Si eu am incetat de mult timp sa mai vad prietenie in cei care doar profitau de relatie.Am platit si eu multe bilete catre Franta dar si inapoi, pana am inteles ca nu mai are rost.Insa sotul e idealist si continua sa creada in prietenii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si..redi..ce mai zici ca faci?Eu vad ca apuc doar in pauza de pranz sa intru sa raspun de aici. Ce parere ai cu situatia asta creata in Italia? Noi avem si posturile romanesti de tv si sincer,mi se face greata cand vad ca romanii incep sa faca propaganda ca avem si romani de succes,nu numai tiganii traditionali,dar tot romanilor din tara le pun placa cu propaganda, ca nu care cumva sa le scada romanilor de acasa moralul! E tara ciudata abordarea asta tipica romaneasca! In loc sa faca lobby in afara si sa gaseasca din timp solutii sa nu ajungem din cauza unor nenorociti sa fim priviti peste tot in lume ca niste violatori si talhari, liberii tari si autoritatiile se gasesc la momente de criza sa puna filmul cu...avem si romani de succes!Asta ca pe timpul lui Ceausescu cand se inregistrau progrese sau se faceau mari descoperiri de occidentali si Ceausescu repede ne baga propaganda cat e de rau si periculos in Occident si cat suntem noi de muncitori,onesti si realizarile noastre sunt mai presus de ce se intampla peste granita. Uff..iar ma aprind vorbind despre sistemul si mentalitatea din tara asa ca hai sa pove si altceva! M-am apucat de o dieta in urma cu o saptamana si ceva si desi imi este putin cam greu sa o tin (te restrictioneza la ce sa mananci si eu ma plictisesc repede),totusi am ceva rezultate si sper ca pana la Craciun sa dau vreo 5kg jos. Vei spune probabil ca la Craciun le voi pune la loc probabil,doar ca...eu sper sa nu fie asa,1.deoarece cei care au tinut dieta spun ca nu pui la loc asa de usor ca si cu alte diete,2.nu prea cred ca o sa ma pot eu infrupta prea mult din mancarurile traditionale de acasa deoarece fac o operatie si cred ca nu o sa imi fie prea foame,plus o sa am si regim dupa operatie. Fac dieta asta nu ca as fi cine stie ce grasa, am 1.55cm si 56kg(acum),aveam 57.5kg in urma cu vreo 2 sapt. De cand m-am mutat in Irlanda parca toate s-au acumulat,am schimbat prefixul,trecand la 30 ani si organismul mi s-a mai schimbat,am schimbat stilul de viata, de mancare si mult stres si de la 50 kg cat aveam cand am venit in urma cu 2 ani,am ajuns la 57.5 si totul pe talie,fund si coapse.Iti dai seama ca nimic nu ma mai cuprindea plus ca nu ma simt bine(am munca de birou si sport fac mai deloc).Asa ca...incerc sa raman pe baricade sa imi revin la forma care imi placea.Ma ingrozesc cand ma gandesc cat voi acumula cand voi avea un bebe,dar sper sa fiu destul de ambtioasa si atunci sa dau jos surplusul. Apropo de surplus...taica-meu m-a facut in vara supraponderala, ca alea din Occident, doar ca vezi doamne mi se vedea putin burtica din tricou!M-a cam afectat,desi taica-meu habar nu are ce inseamna suprapronderala in adevaratul sens al cuvantului..dar cum el era obisnuit cu mine mica si slabuta... Hai sa nu mai plictisesc lumea cu aiurelile mele!Mai intru deseara cand ajung acasa,poate mai scrie si altcineva pe aici pana atunci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...