Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii adevarate


Recommended Posts

Fetelor aveti dreptate...ma duc la distractie nu la munca [bum][colegi][cor] vad ca mai avem inca o balanta printre noi bun venit raluca si pe voi toate celelalte noi si "vechi" va pup si va doresc o zi buna si usoara [grup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

umflatel multumesc pt urari si multumesc la toate ca sunt acceptata in cercul vostru[colegi] am uitat sa va spun ca eu sunt capricorn, sotul balanta , baiatul taur si fata sagetatoare va tzuc[flo] Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, Gabi bine ati venit ! Doina, sa fiu cinstita, ca asa-i frumos intre prietene, eu nu gatesc pentru ca gateste sotul, deci de o grija m-am scapat...[:D]in schimb imi place curatenia si imi place sa fac curatenie ( pe mine, una, ma relaxeaza )Mai fac cateodata cand ma apuca harnicia galuste cu prune ( astea-mi ies de nota 10 - fara sa mai adaug ca modestia ma-nconjoara[:D]), salata orientala, budinci,nimicuri cu alte cuvinte.... Rares e super fericit ca taica-sau i-a montat o hinta ( leagan, cum se zice in alte zone ) in living si de azi dimineata de la 6 de cand ne-am trezit doar de 2 ori s-a dat jos ( ca sa manance ), ieri am fost de groaza, dupa ce a fost gata montata, flacaul a vrut sa probeze masinaria si cum tot striga "haide mama, mai tare, mai tare" eu, ca sa nu ma tot deplasez de pe canapea sa-l imping, mi-am tras scaunelul lui fein-frumos langa hinta si cu o mana dadeam la manivela ( a se citi hinta ) cu una tineam cartea, ca invatam legislatie... Va imaginati scena...Mihaela, te inteleg cu plecarea in State, asa e, ce n-ar da un parinte ca sa-i fie bine copilului lui... Te admir foarte mult pt. ca e usor sa iubesti un copil sanatos si e mare lucru ( chiar parinte fiind ) sa-ti accepti copilul asa cum ti l-a dat Dumnezeu. Te felicit pentru asta si ii dorim la Mihaita tot ce e mai bun pe lume si multa sanatate ! ( si Andreei, desigur !). Jesia tie iti spun ce i-am zis si unei cunostinte ( fosta colega de serviciu cu cativa ani in urma ) cand am intrebat-o ( dupa ce nu o vazusem de multa vreme ) daca are copii - zice "nu si nici nu-mi trebuie." Da' eu catre ea _ "Trai, neneaco...[:D]Ei, sa mai am eu 23 de ani... ce bine ar fi ! Asa ca, Jesia, profita, ca nu te mai intalnesti ![:D] Fetelor, va pup si mai vorbim ! Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, tie imi tot vine sa-ti zic Teo ( eu am doua prenume, al doilea e Gabriela ) parintii si surorile imi zic Gabi iar pe sora mea cea mare o cheama Teo ( Teodora ). Si fiul meu cel mic e Capricorn, poate-mi povestesti un pic cum sunt Capricornii,chiar ma intereseaza sa vad daca ne potrivim la temperament, ca eu sunt Leu.[:X] Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisimuky Jesia tie iti spun ce i-am zis si unei cunostinte ( fosta colega de serviciu cu cativa ani in urma ) cand am intrebat-o ( dupa ce nu o vazusem de multa vreme ) daca are copii - zice "nu si nici nu-mi trebuie." Da' eu catre ea _ "Trai, neneaco...[:D]Ei, sa mai am eu 23 de ani... ce bine ar fi ! Asa ca, Jesia, profita, ca nu te mai intalnesti ![:D] Fetelor, va pup si mai vorbim ! Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.........[pup] chiar asa rau e cu bebe? [bibe] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisimuky
Gabi, tie imi tot vine sa-ti zic Teo ( eu am doua prenume, al doilea e Gabriela ) parintii si surorile imi zic Gabi iar pe sora mea cea mare o cheama Teo ( Teodora ). Si fiul meu cel mic e Capricorn, poate-mi povestesti un pic cum sunt Capricornii,chiar ma intereseaza sa vad daca ne potrivim la temperament, ca eu sunt Leu.[:X] Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Pisimuky poti sa-mi spui cum vrei Gabi sau Teo (Teodorescu Gabriela era numele de domnisoara). Ce pot sa-ti spun despre capricorni ,dupa parerea mea e cea mai buna zodie(asa imi zice si un cumnat de-al meu care e tot capricorn - " ba , suntem cei mai tari"). Am ajuns la concluzia ca am noroc , nu din prima incercare , dar si cand vine ...e ok De exemplu imediat dupa revolutie am ocupat samavolnic un apartament cu 2 camere. Pur si simplu am gasit un bloc nou care se daduse in folosinta in ziua aceea , iar sotul meu a spart usa la un apt de la et 7 , a venit sa ma anunte ca a gasit casa ( pe atunci aveam numai baiatul de 1an jum )Eram in culmea fericirii , asa ca a doua zi n-eam dus la apt , si surpriza nu se mai deschidea usa , fiindca realii proprietari care aveau repartitie au intrat normal in casa lor. Asa ca am spart usa la alt apt de la ultimul etaj ( am zis ca aici numai vine nimeni ) L-am pazit timp de o saptamana , stateam zi si noapte in apt , ca sa nu vina altii ca noi , si sa sparga usa . Dupa care ne-am dus la primar in audienta si i-am spus ca am ocupat un apt samavolnic.( In perioada aia de dupa revolutie multi au ocupat asa apt)A incercat el sa ne traga de limba si sa- i dam adresa ca sa ne imbrobodeasca , dar noi n-am vrut,si bine am facut ca dupa aia ne-a facut repartitie pe apt.Ce mai , noroc ca asta , nu au prea multi. In schimb tot ce-am realizat in viata a fost pe puterile mele , si multumesc lui Dzeu ca nu-mi lipseste nimic , doar ca acum stau de un an acasa nu mai am servici . Nu m-ai spus cati ani are pustiul tau , e la scoala ? e timid ? ( eu cand eram copil nu prea imi placea sa comunic cu cei din jur, eram mai rusinoasa ) naspa, am fost si cam bolnavicioasa , asa ca ai grija ok hai ca mai vb si pe parcurs , toate cele bune[recevere][flo][pup] Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by teo37g
umflatel multumesc pt urari si multumesc la toate ca sunt am uitat sa va spun ca eu sunt capricorn, sotul balanta , baiatul taur si fata sagetatoare va tzuc[flo] Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani
Draga mea vreau sa zic ca si noi suntem aceleasi zodii doar ca pe invers, eu sunt balanta si sotul capricorn. La voi cum merg lucrurile?[cina2] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by jesia
quote:
Originally posted by teo37g
umflatel multumesc pt urari si multumesc la toate ca sunt am uitat sa va spun ca eu sunt capricorn, sotul balanta , baiatul taur si fata sagetatoare va tzuc[flo] Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani
Draga mea vreau sa zic ca si noi suntem aceleasi zodii doar ca pe invers, eu sunt balanta si sotul capricorn. La voi cum merg lucrurile?[cina2] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
La mine totul e [cool] , anul asta facem 20 de ani de casnicie , si vreo 23 de cand ne cunoastem[loveyou][nunta] Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jesia, m-ai distrat teribil ![:D] "Chiar asa rau e cu copii mici ?" "Trai, neneaco.." era o gluma... Sa-ti spun cum eram eu inainte de a avea copii - foarte independenta din toate punctele de vedere, lucram la 3 firme, in paralel faceam facultatea si pe cat de libera eram sa fac tot ce-mi traznea prin cap, n-as da viata mea de acum ( cu copii ) pe cea de dinainte... E ceva ce nu suporta comparatie... Eu sunt si mare iubitoare de copii si mi-am si dorit foarte mult un copil. Atat de mult incat am facut doi, pana la urma [:D]. Acuma, vorbind la modul serios, fiecare varsta are farmecul ei si trebuie sa stii sa porti cu demnitate varsta pe care o ai. Iar la 23 de ani, din punctul meu de vedere, e putin devreme sa faci copii. Dupa 30 de ani parca ai mai multa disponibilitate si nu stiu daca stii, se zice despre copiii facuti dupa varsta de 30 de ani ( varsta parintilor, of course ! )ca sunt mai reusiti. E foarte frumos sa ai copii, pentru o femeie nu exista o bucurie si o implinire mai mare decat aceea de a fi mama ( asa gandesc eu ). Gabi, noi avem copii mici ( nici unul nu e inca de gradi, daramite de scoala ... ) Rares are 2 ani si jumatate, e Balanta ( nascut in 22 octombrie ) iar Mihnea are trei luni si jumatate - Capricorn ( din 16 ianuarie ). Eu sunt Leu ( 20 august ) iar sotul e Geaman. ( 28 mai ). De timiditate nici nu poate fi vorba... Rares e o fire temperamentala, ca mine, e sociabil ca taica-sau ( fooooarte sociabil, mai bine zis ) spre deosebire de mine care sunt foarte selectiva in a-mi alege prietenii si nu prea sunt sociabila ( da' eu n-o consider asta un handicap ). Mihnea e tare linistit ( de fapt asa era si Rares cand era mic ) cel putin deocamdata. Chiar ii ziceam sotului meu ca cred despre el ca va fi mai introvertit, nu ca Rares. Acuma, om vedea cum o fi... Detaliile fiind date, inchei aici pentru moment, va pup pe toate si astept sa intre si initiatoarea topicului pe fir - Deedee Sonia, unde esti ? Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...