Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra-mea crede ca sunt o sclava!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by CristinaT
quote:
Originally posted by nusicasiely
quote:
Originally posted by BalMascat
Eu vad doar o problema. Aceea ca socrii au bani, apartamente, vile etc. Avandu-le, copii ar trebui sa treaca mai usor prin viata din cauza asta. Oare de ce? Doar pe munca altora? Doar ca ne sunt rude cei care au banii? Daca socrii n-ar avea nimic, nu s-ar duce Antonia la servici? nu si-ar mai cumpara haine? sotul n-ar mai face facultate? n-ar mai avea copii???
dar mi-a zis o vorba pe care nu pot sa o uit:"cum pot eu mama sa mananc friptura,cand tu nu ai nici paine!".m-a impresionat pana la lacrimi si mi-am jurat ca atunci cand ne vom restabili cu banii o sa se intoarca roata. de aceea te contrazic,pentru ca nu stiu cum o mama poate sa stea linistita stiind ca poate sa isi ajute copilul care are dificultati,si nu o face,dar vrea ca odrasla sa aiba o dragoste inflacarata pentru ea. cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
poate ca soacra ei nu crede ca au dificultati, sau poate ca nora se plange de prea multe. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 6 ani si ... [/url]
din cate am inteles sotul ei vorbeste cu ma-sa,nu ea. si femeia aia nu isi pune problema?dar chiar si asa,daca a avea,nu e copilul ei?nu poate sa ajute cu nimic?sau acolo e moda sa dai zestre doar fetei? cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Siminaf
Moda valabila oriunde in lume (si stiu ce spun) este sa maninci ficatii nurorii, indiferent ce fel de om e ea! No comments! [xx(]
[:-)))][:-)))][:-)))] cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de antonia_ban
De vreo 2 ani mi-au tot spus ca daca imi gasesc o slubja acolo o sa ne lase sa locuim in apartamentul lor. .... Maica-s mi-a spus ca ea si sotu-sau sunt de parere ca din ..... Sunt tanara si vreau sa ma specializez si vreau sa am independenta financiara (ea-mi spune baliverne de genul -- lasa ca dace el va fi doctor tu nu va ma trebui sa lucrezi, etc.) pt. ca sa mi se pare mie normal. Sotul a vorbit cu ea si i-a spus ca el nu va accepta ca eu
sotul a intervenit mai tarziu. Oricum se pare ca ea si-a rezolvat problema. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 6 ani si ... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miau-miau are dreptate. Cum spun francezii "le chat est un chat". (asta mi-a venit in cap cind am citit postarea ei) Povestea Antoniei vazuta din afara : eu cred ca Antonia si-a deceptionat grav soacra si nu-si da seama. Deci madam' soacra in doi ani a descoperit ca nora nu e la inaltime si i-a taiat macaroana. [majoreta] [majoreta] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mi-am deceptionat soacra cu nimic; tot asa ma port si acum ca acum doi ani. Singura diferenta e ca in acesti doi ani noi n-am cerut niciodata nimic, tocmai pentru a elimina banuieli de genul ca vreau banii lor. Iar dace ei doreau sa ne ajute, nu o faceau pentru mine ci pentru baiatul lor. Sigur, ei nu sunt obligati absolute de loc sa ne ajute. E dreptul lor sa-si ajute copii in mod disproportional. Iar daca m-am plans aici nu e pentru ca as fi o smiorcaita ci pentru ca, asa cum bine a intuit ellej [flo], am vrut sa-mi spun si eu oful. Ne vom descurca cum vom putea mai bine dar pentru lovitura asta nu-i voi uita niciodata si am sa le-o platesc prin indiferenta totala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by antonia_ban
Nu cred ca mi-am deceptionat soacra cu nimic; tot asa ma port si acum ca acum doi ani. Singura diferenta e ca in acesti doi ani noi n-am cerut niciodata nimic, tocmai pentru a elimina banuieli de genul ca vreau banii lor. Iar dace ei doreau sa ne ajute, nu o faceau pentru mine ci pentru baiatul lor. Sigur, ei nu sunt obligati absolute de loc sa ne ajute. E dreptul lor sa-si ajute copii in mod disproportional. Iar daca m-am plans aici nu e pentru ca as fi o smiorcaita ci pentru ca, asa cum bine a intuit ellej [flo], am vrut sa-mi spun si eu oful. Ne vom descurca cum vom putea mai bine dar pentru lovitura asta nu-i voi uita niciodata si am sa le-o platesc prin indiferenta totala.
Foarte bine faci. Nimic nu deranjeaza mai mult decat indiferenta, nici macar ura. N-are sens sa-i urasti, iti mananci tie ficatii aiurea, chestie care o sa-i încante probabil. Cineva spunea ca deocamdata cheia e la soacra. Ceea ce nu realizeaza soacra acum e ca mai tarziu cheia va fi la tine. Ca procedand in felul in care o face se va indeparta de fiul ei si de viitorii nepoti. Dar pana la urma, intr-un fel sau altul, tuturor ne vine nota de plata [cheers]. Bafta multa! [flo] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...