Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci daca dragostea...trece


Recommended Posts

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ymcar
quote:
Originally posted by mamagiuliei
Ymcar, si daca respectiva se indragosteste de amant ? Elise, depinde cat curaj are respectiva. Daca e curajoasa, renunta si si cauta fericirea. Bine nteles, nu e sigur ca si o gaseste, dar macar a incercat. Ca pana la urma viata e atat de scurta ... ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Pai... asta e si ideea, nu?! Isi traieste povestea de dragoste, revine pe linia de plutire si basta. Viata merge inainte, dar macar simte ca are pentru ce trai! My life smells acceptable
.... o femeie cand este indragostita de un alt barbat , nu cred ca mai poate "juca" rolul de sotie ... Si este valabil si pentru un barbat care se indragosteste de o alta femeie ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai dreptate .... Si poate are dreptate si sotul meu cand imi spune " Ce copil esti uneori ! Prea crezi in povesti frumoase si ca totul este roz in casnicia altora care vor sa para asa.....doua femei pot fi prietene , iar una este amanta sotului celeilalte, fara sa stie una de cealalta . " Si eu refuz sa cred asa ceva....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Elise
Ce i-ati spune cuiva apropiat
As intreba-o ce vrea ea de fapt de la viata in primul rand: iubire pasionala, linistea unui camin (in care e implicat si un copil), satisfactie sexuala, etc. Apoi as intreba-o ce ar face ptr a avea ce-si doreste, pana unde e dispusa sa mearga in a obtine implinirea dorintelor. [url="http://i60.photobucket.com/albums/h10/M_A_M_2006/82.jpg"]Hristos a inviat![/url] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ymcar, solutia cu amantul exista, dar e temporara: doar n-o sa umble din amant in amant pina la 70 de ani, cind oricum "cererea" va fi slabutza rau. [:D] In plus, pe ea n-o intereseaza numai aspectul sexual, ci si sa aiba efectiv pe cineva care sa o iubeasca si pe care sa-l iubeasca, sa fie parte dintr-un cuplu, si asta nu se poate rezuma pe viata la intilniri fugare gen doua ore pe saptamina, intre job si casa. Cristina - ea spune ca i-a trecut...iremediabil, si de mult timp, numai ca pina acum a tot incercat sa isi reprime certitudinea asta. Alex2 - ea vrea sa fie toata lumea fericita , si ea, si copilul, daca se poate si sotul actual - numai ca nu gaseste o solutie sa le impace. Poate ramine pentru copil, sau poate sa desprinda copilul de tata pentru ca ea sa fie fericita.... asta, in conditiile in care copilul e marisor si deja simte cite ceva (de ex., a intrebat-o "ei doi de ce nu se pupa si nu se tin in brate" cum a vazut la altii...) Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, Elise, dar daca nu poti avea totul cauti macar o solutie de compromis care sa ofere cate putin din toate si sa faca cat mai putin rau. Toti am vrea fericirea completa, toatala, pentru toata lumea. Insa arareori e posibil asa ceva. Iar un amant nu inseamna doar sex, nu inseamna neaparat doar doua ore pe saptamana. si nu inseamna neaparat zburat din floare in floare, pot fi si relatii mai de suflet si mai de durata. Oricum, si doua ore pe saptamana daca ar fi sunt doua ore de fericire (in loc de zero) si ceva la care sa visezi restul saptamanii, astfel incat sa poti trai cu zambetul pe buze stiind ca mai e un pic pana la intalnirea viitoare. Stiu, e mult mai putin decat perfectiunea, dar intrebarea care se pune este urmatoarea: sa zicem ca intalneste omul care ii aduce dragostea aia la care viseaza si face xchange-ul; Va putea fi fericita cu el stiind ca l-a parasit pe celalalt? Ca a despartit copilul de tatal lui? Cat va tine fericirea asta?! Etc. Ma rog, depinde de persoana. Solutia cu amantul este cea mai buna pentru unele femei, la altele nu functioneaza din diverse motive. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Solutia de compromis nu este foarte usor acceptata de o femeie , cel putin pentru anumite femei , este o situatie ce doare...nu poate juca teatru , o piesa in care sa interpreteze rolul de sotie si sa aiba un final fericit...iar sotul ar trebui sa fie foarte intelegator si deschis la minte pentru a accepta situatia. Te poti preface o data , de doua ori ... dar nu la nesfarsit.Ar insemna sa nu mai poti fi tu , sa nu mai poti simti ceea ce iti doresti. Un amant.... este o amagire, cele doua ore pe saptamna , daca la inceput sunt multumitoare , cu timpul se va dori mai mult, sau relatia se va sfarsi. Si ca sa dau un ton mai vesel postarii mele ...." daca stai sa numeri cate foi intra intr-o placinta , ramai nemancat " , nu ?[:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de binevenite sunt indemnurile la despartire daca starea lor nu este acuta si daca ea inca nu si-a pus problema de divort/amant/etc. Eu as asigura-o ca orice decizie ar lua as fi alaturi de ea, dar nimeni nu poate hotari viata altuia. Sincer vorbind, cred ca pana la urma o sa se desparta - la un moment dat unul din ei(chiar si el) isi va gasi rezonanta in altcineva. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sub nici o forma nu as sfatui-o!!!Adica,parerea mea este ca nu poti sa dai sfaturi in asa o problema,mai ales daca este vorba de cineva apropiat,de o prietena.As asculta-o ,cand ar avea chef de vorba,as fi umarul pe care sa planga ,daca are chef de plans,as iesi cu ea in oras,la cumparaturi,la sala...dar sfaturi nu i-as da in nici un caz! E o situatie urata asta in care se afla prietena ta.Oricum ai face ,cineva sufera.Ori ea ,ori sotul si copilul. Happiness is good health and a bad memory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...