Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci daca dragostea...trece


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ymcar
pana una alta imi sar in ochi 2 intrebari: 1 - esti sigura ca e el?! totusi in situatia asta nu isi da nimeni numele real si nici macar o porecla cunoscuta! 2 - ce.... cautai TU pe acel site?! Cautai acul in carul cu fan, fara motiv?! Activai si tu acolo (caz in care nu vad ce ii poti reprosa lui)?! My life smells acceptable
eu zic ca nu fii asa de sigur. Si barbatu-meu acu' ceva timp si-a dat si numele, si poza, ambele foarte reale, si era tot foarte sigur, foarte liber, si foarte in cautarea sufletului pereche. Si eu, personal, pe el il cautam, ca nu intelegeam cum creste asa exponential nt. tipelor cu care discuta pe mess si tel. :) Si, daca tot am intrat, am gasit si citiva colegi de-ai mei zimbind fericiti in niste poze pe acolo, cu nume cu tot, cit de poate de reali si de casatoriti. Si, daca mai cautam, probabil mai gaseam cunoscuti...so... gradina e mare, si nu tine de logica neaparat. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce faci daca dragostea...trece.(?) Moment poetic. Intro cu mandolina. O semiluna se bate cu niste nori. Dragostea este. De cind eram eu mai mica, ma gindeam la dragoste ca la o inundatie. Ca la o apa (mare)[:D]. Nu stiu de ce (ai, as! ba stiu) asemuiam eu dragostea cu apa, cu toate felurile de apa, cu fluviul, cu marea, cu piriiasul, cu balta, oricum asa ma gindeam eu la ea, ca la o apa. Va scutesc de marea parte a poeziei pe care o numesc eu dragoste (fiindca, nu-i asa? poezia mea nu seamana cu poezia celorlalti) asa ca o sa ma refer doar la apa. Apa, poate sa faca dintr-o bucata de pamint, functie de compozitia acestuia si prin prezenta ei, o lunca. Sau, dimpotriva, prin absenta, un desert (deshert, iaca, sa nu se mai intimple ca la faza cu hot-ul). Si, precum am putea discuta despre chibrit, iata ca putem discuta si despre dragoste desi ea, dragostea este mult mai importanta. In concluzie, daca dragostea este, este, daca nu, nu. Iar daca trece, depinde ce lasa in urma. Un desert nesfirsit sau o lunca inflorita? Ei? http://www.youtube.com/watch?v=hWzrr__wYMQ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia Chiar sunt curioasa daca la o adica ar concretiza sau ar fugi ca gainile
tind sa cred ca majoritatea ... n-ar concretiza. Netul e foarte bun sa-ti testezi capacitatea de cuceritor sau sa-ti impaci dubiile citeodata. Si fara complicatii. Dai shut down si trece. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Originally posted by Adina Iulia Chiar sunt curioasa daca la o adica ar concretiza sau ar fugi ca gainile
tind sa cred ca majoritatea ... n-ar concretiza. Netul e foarte bun sa-ti testezi capacitatea de cuceritor sau sa-ti impaci dubiile citeodata. Si fara complicatii. Dai shut down si trece. Elise & BBLisa
Asa ma gandeam si eu. Singura problema e ca dupa ce afli ce face sa mai gasesti in tine motive/resurse sa mai poti avea un dram de respect pentru el. De aia zic ca mai bine nu afli. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ymcar,spre deosebire de el, eu aveam o poza cu fetita,si specificam ca-s "ocupata". El are o poza cu el (deci nu ma pot indoi ca nu-i vorba de el) si specifica "singur, in cautare". Pe mine nu m-a deranjat faptul ca l-am gasit acolo, ci faptul ca nu recunoaste ca-i "ocupat". Pana acum n-am nici un semn ,sper sa ramana asa,altfel ... nu stiu cum voi reactiona. Multumesc pt raspunsuri Pupici [pup] [cit] Ionela si[8**]Dora Varsta Dorei http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png POZE CU PITICA 2 ANI http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare sunt eu o ciudata, o idealista? De ce raspunsul ar fi cautarea unui amant, e ciudat cand femeile sunt inselate barbatii sunt porci, nenorociti si totusi le dam acelasi sfat femeilor, sa insele, asta vi se pare rezolvarea? Cred ca exista alte solutii si nu a calca un om in picioare fie el barbat sau femeie. Ma gandesc cati dintre voi care ati fi in locul celuilalt vi s ar parea comod ca partenerul vostru de viata sa ii fie recomandat sa isi gaseasca un amant/a? Poate de multe ori daca ne am pune macar putin in locul celuilalt nu am mai da sfaturi de 2 bani. daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In momentul cand barbatul sau femeia cauta altceva inseamna ca ceva nu mai merge in relatie,casnicie. Trebuie sa se analizeze relatia si de a incerca a se gasi o solutie de remediere , asta in cazul in care se doreste asa ceva. Daca se ajunge la inselat inseamna ca persoana respectiva nu are respect pentru el in primul rand, abia dupa, pentru partener. Si eu sunt despartita , am avut momente in care m-am intors, cu gandul ca as face ceea ce este corect ptr baietelul meu ,de inselat, ocazii am avut cu carul era de ajuns sa spun da. Am vazut ca intre noi chiar nu mai poate fi salvat nimic si atunci am rupt definitiv .Dar nu am cautat in alta parte ptr a-mi verifica sentimentele .Un om care vrea sa-si decida sentimentele nu are nevoie de o aventura , ci, de o analiza asupra propriei persoane si a partenerului, apoi curajul de a accepta ceea ce descopera. Nu este scris nicaieri ca o relatie trebuie sa fie pana la moarte. Viata este prea scurta ca sa o irosim alaturi de o persoana ptr care nu mai simtitim nimic. Bafta tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...