Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa cat timp..in pat?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
Black_Forest, vroiam sa spun ca nu mi se pare mare lucru de "comunicat" la un one night stand - nu vad de ce sa discuti "metodele contraceptive" din moment ce nu-l cunosti si prezervativul e obligatoriu, si nici n-am inteles ce vrei sa spui cu "relatia exclusiva"...adica sa nu-i invite si pe altii, sau ce? [alcool] Elise & BBLisa
din cite am inteles eu nu se discuta de one night stand ci de cineva care este deja de ceva timp cu un tip. Nu am inteles exact daca cei doi locuiesc impreuna sau nu si cit de des se intilnesc ca sa isi cunoasca fiecare trecutul sau prezentul. Daca nu ai o relatie exclusiva poti iesi cu cine vrei cind vrei si poti sa faci cu cine vrei ce vrei. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
hai mai filofteia....12 ani si tot mai gasesti pozitii noi....se intimpla rar?
Guestus esti invidios?[:D]
quote:
Nu vreau sa te ranesc, dar multe din posturile tale indica asta... apoi am vazut ce varsta ai si m-am imaginat pe mine la varsta ta... pana acum nu imi dadusem seama cat de mult inseamna anii astia in plus. Ciudat ca nu sunt foarte multi. Eu sper sa fiu mereu un pic imatura... Si ca de obicei, ai devenit acida atunci cand cineva nu a fost de acord cu tine. -------------------------------------------------------------------------------- une ' fusai acida?? a,ca nu mi-a convenit ca gata ati tras concluzia ca am mentalitatea lu' bunica (nu tu,alte fete) si am replicat? sorry,dar IMATURITATE se cheama asta.sa cataloghezi un om,o idee, o conceptie inainte sa vezi explicatiile care l-au facut sa ajunga acolo. Alexia 02.05.2004(filmulete)
Flaviuta, stiam ca o sa te superi... iar eu am spus ca-mi doresc sa fiu imatura... mi se pare atat de frumos. Este adevarat ca la 25 de ani nu mi se parea atat de frumos, dar in opinia mea a fi imatur, inseamna a fi tanar = a fi cat mai aproape de sufletul copilului... Oricum nu sunt singura care a tras concluzia ca doresti doar o recunoastere a ideii tale, dar asa cum am mai spus-o este normal la varsta ta... mie imi place vulcanitatea ta, arata cat de tanara si plina de energie esti. Mi-ar place sa mai fiu si eu asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miramar Si pentru Flaviutza: am avut o revelatie - stii care e diferenta in gandirile noastre? Noi gandim asa - fac sex pentru mine, pentru ca asta imi doresc eu pentru mine atat rational cat si irational si asumandu-mi orice consecinte ar putea avea actul in sine. Tu gandesti asa: fac sex pentru mine dar si pentru el si in acelasi timp tinand cont de restrictiile impuse de societate si biserica si asigurandu-ma ca nu vor exista consecinte negative cu care sa trebuiasca sa ma confrunt. GRESIT! Consecinte negative pot exista in ambele situatii, insa in prima macar ai trait placerea adevarata ce poate fi cuplata sau nu de sentiment si nu te-ai chinuit singura cu idei preconcepute si temeri gratuite.
Miramar, foarte frumos spus.[flo][flo][flo] pt tine. Facem sex pentru placerea noastra, nu pentru gura lumii. Sa nu uitam ca e foarte, foarte placut sa faci sex. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviuta - scuza-ma ca m introduc din nou , dar dupa toate postarile care le-ai scris ,nu ma pot abtine...eu cred ca tu ai ramas complexata de povestea aia cu tipul care n-a vrut sa se culce cu tine cand aveai 16 ani ....cine stie oare de ce...Esti mai tanara ca mine cu vreo 6 ani dar chiar ma bucur ca sunt atat de "imatura" cum ne consideri tu ...sau usuratica ?!??...?? mai mult nu mai scriu aici ca nu merita ...oricum tu asteptai doar pareri identice cu ale tale... galuscuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Uite unde sint adunate femeile-pescar ....cica au avut in jur de < = 50 la activ.[:D].....poate cu vise cu tot.
Asa suntem noi, astea, de la gura Deltei [:D], cu undita-n mana. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Miramar si elle_seb, vreau si eu la referendum-ul celor 50 [:D] Eu nu-i mai stiu pe toti ai mei dupa nume, dar ii stiu dupa zodii. Se pune?
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Se pune, mai conteaza? Important e sa se faca 50, inclusiv cu cei cu care ai avut vise erotice [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flaviutza, Nu a fost jignire, ci uimire fata de mentalitatea asta gen licitatie, cu sondarea "posibilitatilor". Sincer, nu m-a interesat niciodata "cum sa fac sa aleg bine" sau "cum sa fac sa nu ajung cu burta la gura singura". Si daca as fi ajuns, care era problema?! Mi-ar fi fost mai greu, dar acum as fi avut un copil adolescent. Era rau?! Iar la 16-20 ani ieseam cu amici, aveam diverse grupuri de prieteni - prieteni, nu Romeo. N-aveam nevoie de o idila daca vroiam sa ies in orash. Oricum, n-am intilnit in toata viata mea 50 de barbati care sa-mi placa, iar daca nu-mi placeau cum sa-i sarut, de ce sa stau la povesti si de ce sa imi pierd timpul analizind "ce mi-ar fi oferit". Ce poate sa iti "ofere" un barbat in afara de posibilitatea de a-l iubi si peste 30 de ani in pofida defectelor lui? Iar asta nu descoperi daca te plimbi de mina cu un gica care iti e indiferent, doar il scanezi ca grupa sociala. In rest, case si mashini puteam si pot sa fac si singura, tx. Am fost indragostita de citeva ori lulea, de putine ori dupa criteriile tale, si atunci nu mi-am pus problema sa nu ma impiedic, iar in rest aveam oricum alte preocupari. Si precum vezi am borcanele aranjate in pofida faptului ca nu mi-am investit cei mai frumosi ani in a stabili cu cine sa ma marit io si cum sa ma feresc de tzepe. Poate sint eu prea radicala, dar consider ca trebuie sa privesti in interiorul tau, nu in exterior, cind vrei sa-ti confirmi alegerea. Nimic din trecut sau din experienta altora nu o poate justifica, numai intensitatea sentimentelor pentru acela - fie ca e primul sau al 50-lea, alte garantii n-ai. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind titlul subiectului, eram convinsa ca e vorba de...la ce ora ne ducem seara la culcare, nicidecum nu m-am gandit ca ar fi vreo legatura intre timp si o relatie sexuala. Ca sa fiu ontopic, pai cum ar trebui sa ma auto-consider daca m-am maritat dupa 5 luni dupa ce ne-am cunoscut?? Aaa, si asta nu pentru ca as fi ramas insarcinata!! Copilul a venit mai tarziu... O relatie sexuala, din punctul meu de vedere, se consuma atunci cand simti ca trebuie sa o faci. N-are nicio importanta daca e dupa prima intalnire sau dupa a 10-a sau 100-a. O faci pentru ca vrei, pentru ca simti si mai ales o faci pentru tine. Cel putin asa se intampla la 20 de ani. E putin probabil ca la aceasta varsta sa traiesti cu convingerea ca ti-ai gasit partenerul cu care vei trai tot restul vietii. Chestia cu "oare sa o fac acum?? oare ce spune?" nu vine nicidecum din faptul ca ce-o sa zica gura lumii, stiut fiind faptul ca aceasta varsta inca e cea a teribilismului, ci dintr-o proprie frustrare. "Oare am sa fiu la nivelul asteptarilor?" asta de fapt e intrebarea care obsedeaza. Faptul ca fata nu are experiente anterioare, o face sa fie retinuta sa se "arunce" in asternutul unui baiat/barbat, dar daca asteapta sa i se urce hormonii la creier, mai degraba cumuleaza frustrari decat virtuozitati. Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...