Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa cat timp..in pat?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by daniela_b Eu nu vad cum sa fiu indragostita de cineva, sa ne sarutam ca nebunii, sa intram in frumoasa betie a amorului, sa ne pipaim prin cluburi si cind sa atinga el a 3-a baza [:D] ( cum ar spune niste americani), eu sa-i zic: "stii ce? ia sa mai asteptam..., vad ca nu ma respecti suficient, crezi ca sint vreo din-aia?"
Cu riscul de a "reinvigora" acest subiect [:D], eu sunt in favoarea asteptarii. A fi indragostit nu rimeaza neaparat cu a fi inconstient, a-ti pierde ratiunea, mintile, etc. (Desi, de prea multe ori, la unii asa se intimapla) Io personal mi-am inceput viata sexuala dupa varsta de 20 de de ani. Atunci am iubit pentru prima oara si atunci m-am simtit pregatita pentru acest pas. Pana atunci, m-am tinut de mana cu vreo 2 pushtani, am visat la cai verzi pe pereti, am pus orice altceva (scoala, munca, etc.) pe primul plan, si am asteptat sa gasesc pe cineva la care sa tin cu adevarat. Chiar nu vad ce anume este asa de shocant in a nu sari in pat cu primul copchil care ne face cu ochiul, cu care ne-am "pipait prin cluburi" si "cind sa atinga el a 3-a baza" sa-i zicem: "auzi, toate bune si frumoase, dar io vreau sa mai asteptam o vreme pentru ... "atingerea celei de-a 3-a baze"?! [bang] Au intrat zilele in sac sau ce? Unde naiba sunt vremurile cand tinerii stiau sa faca curte domnisoarelor, sa le invite la o plimbare in Cismigiu sau la sosea, sa le ofere flori si mici cadouri, sa se poarte decent si curtenitor fata de orice femeie?! Si unde sunt tinerele fete care se inroseau din orice, care stiau sa fie doamne cu mult inainte de a fi, fara sa se comporte ca niste deshantate in calduri?! Io cred ca m-am nascut intr-un secol gresit, pe bune. [hot] Bunul simt si moravurile vremurilor de altadata s-au dus pe apa sambetei.
quote:
Originally posted by daniela_b Si inca ceva, flaviutza, sa stii ca relatiile nu se rup neparat din cauza ca nu ai asteptat cit trebuia ( exista exemple de relatii reusite pe termen lung, cu sex din prima seara) ci din cauza ca unii nu au ales ce trebuie din alte puncte de vedere (unele referitoare la caracter) sau nu au stiut sa valorifice ce-au obtinut din prima seara de dragoste (ultima de razboi[;)]).
Ai dreptate, Daniela, relatiile nu se rup din cauza ca nu ai asteptat cit trebuia, ci din cauza ca unii nu au ales ce trebuie ... din alte puncte de vedere. Si de ce unii nu aleg ce trebuie? Iti spun io: fiindca la 15-16-17-18-19 ani habar nu ai pe ce lume traiesti, iar maturitate ioc! Cand ne maturizam? Asta depinde de multi factori. Unii se maturizeaza mai devreme, altii mai tarziu. Nu-i ceva batut in cuie. Dar, per ansamblu, dupa 20 de ani se poate spune ca incepem sa intelegem cu ce se mananca viata. Nu degeaba au stabilit unii mai destepti decat noi varsta majoritatii la 18 ani. (Eu as pune-o ca si in State, la 21 de ani). Voilà de vezi!... [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]Zorba came upon an old man planting an apricot seedling and asked why he, an old man, was planting a new tree. "I live life as though I would never die," was his reply. "And me, I live as though I might die tomorrow," said Zorba, "which one of us is right?"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic si eu cum a fost la mine.. :P am 20 de ani si inca nimic... :( nu-s prea incantata de asta... si pot sa va zic si ce cred eu pana acum desi nu am prea multa experienta sa zicem : cu cat astepti mai mult , cu atat o s-o faci mai greu am vrut eu sa ma culc cu un baiat pe care sa-l iubesc ..si acum daca ma gandesc bine , n-am iubit pe nimeni in afara de primul meu prieten( eu aveam 13, el 14 --> eram cam mici pe vremea aia ) si asta mi se trage pt k am tot auzit k toata viata o sa-ti amintesti de prima data , etc.. si vroiam sa fie romantic, cu petele de trandafiri ... stiu ca radeti , da asta e na ce sa fac,, inca sper sa apara un baiat asa cum vreau eu.. dar nu cred ca exista :)) si da regret k nu m-am culcat cu tipul ala la 13 ani .. acuma desi am plans dupa el cativa ani si inca mai vorbim cand vine in tara ( el a plecat chiar in vara aia in america .. k daca nu alta era situatia:P ) dar am stat si eu cu un tip 3 ani.. ce-i drept nu ne-am vazut prea des .. eram din orase diferite.. dar totusi ocazii au fost.. si azi nu regret k nu am facut asta cu el pt ca nu l-am iubit si nu merita asta.o spun dupa despartire , dupa ce mi-a facut unele lucruri urate.. ocazii am avut suficiente .. si prieteni am avut destui.. da' n-am ajuns pana acolo si mai e o chestie... daca iti plac colegi de facultate ce faci? adica eu am o problema cu asta ... probabil k dupa un timp ne despartim .. e inevitabil , cum dai pe urma ochii cu el inca 2,3 ani? mi se pare greu pt Elise , merci mi-a placut ce ai zis ca nu trebuie sa iti faci probleme la 20 ani dupa cat timp faci sex , ci mai degraba sa inveti sa nu pui suflet .. astept pareri :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaaaaaaaaaaa! [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]Zorba came upon an old man planting an apricot seedling and asked why he, an old man, was planting a new tree. "I live life as though I would never die," was his reply. "And me, I live as though I might die tomorrow," said Zorba, "which one of us is right?"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era da la prima intrebare. [:D] [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]Zorba came upon an old man planting an apricot seedling and asked why he, an old man, was planting a new tree. "I live life as though I would never die," was his reply. "And me, I live as though I might die tomorrow," said Zorba, "which one of us is right?"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai, Anca, revigorai subectu', pardon, studiul, daca ne spuneai ca nu ti-ai permis sa sari in pat pina n-ai testat la cico 50 de "potentiali": unu' mai gras, unu' mai slab, unu' mai lefter, altu' mai cu bani... sa acoperi toate segmentele. Si asta , evident, pina la 20 de ani ca daca arati bine iti permiti [:D] ... Asha ca, daca il vrei inviat, pe el, pe studiu, reconsidera-ti atitudinea. [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zenon ah, ok. Dupa citi ani v-ati despartit?
Dupa vreo 4. In ce sunt pertinente intrebarea & raspunsul?
quote:
Originally posted by Elise
pai, Anca, revigorai subectu', pardon, studiul, daca ne spuneai ca nu ti-ai permis sa sari in pat pina n-ai testat la cico 50 de "potentiali": unu' mai gras, unu' mai slab, unu' mai lefter, altu' mai cu bani... sa acoperi toate segmentele.
Pai, chiar asa a fost, Elise. [:D] Nu oi fi testat eu 50 de personaje, dar pot sa zic ca am "scanat" destui pana sa-mi pice pata pe unul in particular. Apropo, mie-mi plac aia mai rotofei. Am mai mult de iubit la ei. [pk] [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]Zorba came upon an old man planting an apricot seedling and asked why he, an old man, was planting a new tree. "I live life as though I would never die," was his reply. "And me, I live as though I might die tomorrow," said Zorba, "which one of us is right?"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...