Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa cat timp..in pat?


Recommended Posts

Elise vorbim in metafore[:D]:prada , vanator.Pe voi barbatii vostri nu v-au cucerit?Chiar toate ati simtit din prima ca el e alesul si v-ati culcat din prima seara?Mie imi place sa-l descopar si sa fiu descoperita , altfel ar interveni monotonia. Sa facem o diferenta aici intre o partida de amor si o relatie care e bazata pe mai mult de atat.Ne incurcam in ele sunt doua lucruri distincte. http://community.webshots.com/user/denisabia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

exact. ne-am vazut, ne-am placut si am fost nedespartiti de atunci. N-a facut pe fat frumos care omoara 7 zmei ca sa demonstreze ca e demn de mina printesei care il asteapta contemplativ la geam fluturind din batista, trebuia?! Daca trebuia, pot sa-i explic role playingu' acu'... nu-i nici o problema. Ar fi mai indurerat de interdictie decit ar fi fost atunci, te asigur. In alta ordine de idei, cred ca "testele" astea denota o problema grava de autoevaluare din partea femeii. Nu esti convinsa de valoarea ta? Trebuie sa ti-o demonstreze un el? Sau trebuie sa i-o demonstrezi tu lui? Trebuie sa te asiguri ca lui nu ii pari ieftina?!?! Consideri ca nu te va pretui pentru ceea ce esti, ii trebuie sau iti trebuie niste motive in plus - cum ar fi faptul ca te-a convins greu... adica nu-ti prea placea de el si n-aveai chef de sex, de fapt?!! Perspectiva asta precis il va tine linga tine!![alcool] M-as duce la psihoterapeut daca as incepe sa am dubii de genul asta... A, iar in ce priveste monotonia: remediul asta al tau mai functioneaza dupa 10 ani de casnicie? [:D] Sau te descopera in timp...adica in vreo 3j de ani, asa? Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise nu m-a apucat niciodata dragostea la prima vedere[alcool] , eu am nevoie si de o a doua.Si imi place sa-l cunosc , pentru a avea incredere in el , inclusiv pentru a ma feri de eventualele BTS-uri , ca tot era subiectul...dupa cat timp in pat. Poti spune ca cele care au preferat sa mai astepte o saptamana , o luna ,doua au o problema psihologica?Cred ca am fi cam multe nebune.[bang] Imi place si un strop de romantism din cand in cand si nu e nevoie de dovezi inflacarate de dragoste , ci din mici gesturi zilnice.Indeajuns pentru a-i vedea reactiile , comportamentul , gusturile si a vedea daca te potrivesti.N-am de gand sa pun suflet , pentru cine nu merita.Spre norocul tau tu ai avut parte de un barbat care te-a facut fericita.Asa ca nu totul se reduce la fi considerata femeie usoara sau nu. http://community.webshots.com/user/denisabia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io nu stiu ce a facut in timpul ala, ca nu l-am intrebat. Dupa aproape doi ani m-am simtit eu pregatita sa imi incep viata sexuala-adica pe la 20 de ani. Daca nu esti virgina si/sau ai o varsta la care te simti pregatita pentru activitati sexuale, nu vad de ce sa astepti luni si luni de zile. Cred ca odata ce simti ca relatia e cat de cat serioasa, exista sentimente si de o parte si de alta, se ajunge natural si mai departe. Deci nu cred ca e o limita "standard".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise In alta ordine de idei, cred ca "testele" astea denota o problema grava de autoevaluare din partea femeii. Nu esti convinsa de valoarea ta? Trebuie sa ti-o demonstreze un el? Sau trebuie sa i-o demonstrezi tu lui? Trebuie sa te asiguri ca lui nu ii pari ieftina?!?! Consideri ca nu te va pretui pentru ceea ce esti, ii trebuie sau iti trebuie niste motive in plus - cum ar fi faptul ca te-a convins greu... adica nu-ti prea placea de el si n-aveai chef de sex, de fapt?!! Perspectiva asta precis il va tine linga tine!![alcool]
Cu asa sfaturi / puncte de vedere nu ma mir de ce toata lumea fuge de femeile din Europa de Est si le considera prostituate. Sexul are si avantaje si dezavantaje si dupca cum se scire aici nu nu toata femeile ajung la orgasm, care de altfel il pot obtine si singure, nu neaparat printr-o relatie sexuala cu un partener. Si este normal ca inainte de a face sex cu cineva, in cazul in care nu te consideri obiect de sexsa iti pui intrebari de genul unde duce relatia respectiva, sa te intrebi despre el ce fel de caracter are, care este scara lui de valori, ce fel de personalitate are, care este difernta intre vorbe si fapte la el, cum apreciaza realtiia in general. Se intimpla accidente in timpul actului sexual, se rupe prezervativul si ramii insarcinata fara sa vrei, va fi el alturi de tine sau te va lasa sa te descuric singura si in caz ca vei face copilu si in caz ca vei avorta? Ambele situatii sint dureroase in cazul in care el nu se va mai uita la tine. Ce folos sa faci sex cu cineva care nu te valoreaza, nu te respecta? Asac ca e bine sa stii ce fel de relatie vrea sa aiba cu tine pe viitor si daca nu este ceea ce iti doresti mai bine te desparti inainte de a ajunge sa fii ranita. Am vazut tendint ca multe femei cred ca daca se culca cu un barbat le cresc sansele de tine barbatul linga ele. Sexul nu este intimitate si nu denota legatura spiritiuala si afectivitate cu partenerul si daca asta nu exista poti fi inlocuita fara regrete din partea lui. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denisabia
Elise nu m-a apucat niciodata dragostea la prima vedere[alcool] , eu am nevoie si de o a doua.Si imi place sa-l cunosc , pentru a avea incredere in el , inclusiv pentru a ma feri de eventualele BTS-uri , ca tot era subiectul...dupa cat timp in pat.
pot sa zic nimic de cele care asteapta in general - poate femeile au un motiv intemeiat, sau poate chiar nu sint atrase de respectivul pina la un moment dat, si asta e. N-am nici o problema nici cu cele care se casatoriesc virgine: e o traditie, o respecta, treaba lor. Dar imi displac profund tentativele astea jalnice de calcul si manipulare. Deci, in concluzie, pot sa bat in lemn - si chiar bat - la cele care ar face-o din prima dar asteapta pentru ca "asa nu par prada ieftina" sau asa vor fi "adulate" sau pt. ca "daca oferi totul din prima , nu va mai fi asa atras" sau "daca astept n luni ma feresc de bts-uri" (pt asta s-a inventat prezervativul, ca BTSu' poti sa il iei si dupa 10 ani - cu incredere cu tot). PS: si nu eu, ci el a avut norocul sa sar pe el, iar el n-a trebuit decit sa accepte [:D], asta ca sa te oripilez de tot. Si-s maritata de destul de mult timp, probabil i-a facut o impresie foarte proasta faptul ca am picat in cap cind l-am vazut. Black_Forest- pentru cultura ta, prostitutie inseamna sex pe bani sau pe diverse obligatii conexe "afectiunii si respectului cit ne-or tine zilele". Deci prostitutia are legatura cu calculele specifice. Nu cu sexul de placere. Spre surprinderea ta, probabil, mai exista si din asta, de placere. Asa cum mai exista si femei care nu prefera sa se masturbeze doar pentru ca vibratorul le respecta mai mult si are grija de kupii. [alcool] Te sfatuiesc sa iti postezi restul nelamuririlor mai sus, la "sex fara orgasm". Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Black_Forest
quote:
Originally posted by Elise
Cu asa sfaturi / puncte de vedere nu ma mir de ce toata lumea fuge de femeile din Europa de Est si le considera prostituate.
[:-)))][:-)))][:-)))] Na ca-ncepem sa-ncurcam si borcanele p'aici Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denisabia Atata timp cat l-ai vrut in patul tau , inseamna ca te-ar afecta sa dispara in ceata , sigur ca ai vrea sa impiedici asta. O femeie trebuie sa stie sa se faca placuta , admirata , adulata , descoperita pas cu pas.Cand iti stii calitatile le pui la bataie , pentru ca la urma urmei toate vrem sa fim iubite.
sint de acord cu ce spui aici. mi se pare firesc ca femeie sa te porti intr-un anume fel cu barbatul care te intereseaza si iti doresti sa ai o relatie cu el si in alt fel cu cei care nu prezinta interes pentru tine. Nu cred ca te lasi cucerita si toti barbatii care iti ies in cale, de soferul de la autobuzul, cu vinzatorul de la piata, etc. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
exact. ne-am vazut, ne-am placut si am fost nedespartiti de atunci.
sa fii fericita si in viitor! dar asta nu inseamna ca ce ti s-a intimplat tie se aplica si la altii, Fiecare dintre noi sintem unici, si aven dorintele si visurile si nevoile noaste si in ceea priveste ce fel relatie avem si cum sa ne simti bine prin sex. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...