Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa cat timp..in pat?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Adina Iulia
quote:
Originally posted by Black_Forest
Luna1
Daca mie imi era adresat mesajul de mai sus, Black Forest, imi permit sa-ti raspund.
Nu era pentru tine mesajul, daca ai fi citi atenta observai ca era adresat altcuiva, si anume, Luna1 ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Luna1
Black forest inainte de a imparti jigniri (nu cred ca ne cunoastem, deci nu-mi cunosti nivelul) invata sa poti purta discutii fara sa-ti impui opinia. In plus ai incurcat borcanele: eu m-am adresat tie doar referitor la ineptia afirmatiei "in occident femeile din est sunt considerate prostituate". In rest draga mea ia un distonocalm si apoi spune-ne parerea ta asa pe intelesul tuturor, pentru nivelul nostru. Luna
In primul rind invata sa porti discutii si sa nu ma mai jignesti, si citeste atenta ce am scris. Iar distonocalm poti sa iei cit vrei daca sta te calmeaza pe tine. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
Black Forest, aici e dialog, nu monolog, dialog= schimb de opinii. Daca vrei monolog, du-te in padure si vb. singura acolo. Asta apropo de placa ta de copil de 12 ani: "nu-mi spune mie cum e mai bine", "nu-mi da mie sfaturi", "nu-mi da mie indicatii" - pe care o folosesti pe la toate subiectele pe unde participi cind nu-ti convine alta parere. Elise & BBLisa
daca ai fi asa inteleapta cit de dai la mine, nu ai continua o discutie in care ti-ai impus punctul de vedewre si te-ai dat exemplu de urmat Va ca te-ai deplasat de la subiect, subiect care nu era sa arunci cu jigniri in mine! ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca, intr-adevar, s-a cam spus tot ce era de spus aici. Eram chiar curioasa ce altceva ar putea determina o persoana sa-si reprime sexualitatea, in afara de nesigurantza de sine si susceptibilitatea fata de ceilalti oameni... in principiu, m-am cam lamurit. Black Forest, "nu de dau" nimic la tine, nu esti asa de importanta incit sa ma intereseze ce impresie iti fac. So... relaxeaza-te (in masura in care poti, desigur). Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
Cred ca, intr-adevar, s-a cam spus tot ce era de spus aici. Eram chiar curioasa ce altceva ar putea determina o persoana sa-si reprime sexualitatea, in afara de nesigurantza de sine si susceptibilitatea fata de ceilalti oameni... in principiu, m-am cam lamurit. Black Forest, "nu de dau" nimic la tine, nu esti asa de importanta incit sa ma intereseze ce impresie iti fac. So... relaxeaza-te (in masura in care poti, desigur).
Daca nu te intereseaza de faci efortul sa te iei de mine???? ce insemana la tine aceptarea sexualitatii la femeie? Saritul pe barbati cum ii intilnesti prima oara ????? ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de flaviutza
uite o dilema care ma bantuie pe mine la ora asta. Stati nu va ganditi aiurea, e vorba de vara-mea cu care ma conversez pe cosmote la ora asta. studenta,douj de ani, nu e la prima experienta ci la a doua . e impreuna cu tipul de 4 luni,se vad aproape zilnic. eu una i-am spus clar sa mai astepte . sa ajunga la momentul in care nu tre sa imi ceara mie sfatul prin telefon. sa ajunga la starea de comunicare perfecta,sa-l cunoasca pe-ndelete, sa vada un potential "ales" in el pt respectivul pas(chit ca cel mai probabil nu se va opri la el). daca el nu asteapta,ideea mea e ca nu e bun. si cica tine mult la el, si ar fi "bun" din toate punctele de vedere,iar de la un timp se pare ca domnul el incepe sa dea semne de..nerabdare(adolescentii astia...) as vrea sa aud cateva pareri. daca se poate ii invit pe domni sa-mi explice cam cat ar astepta. si fac o medie si-i transmit diseara :)
Foarte frumos din partea Flaviutei ca nea acordat credit, ca ne-a considerat prietenel ei si ne-a cerut parerea de cum sa isi sfauiasca verisoara. Unele in loc sa va exprimati parerea la subiect ati sarit pe ea sa o etichetati in tot felul, in loc sa o ajutati sa isi rezolve dilema ca intre priteni. Cu prieteni poti sa vorbesti orice fara sa fii judecat. Daca te judeca cu siguranta nu iti sint prieteni. Flaviuta, parerea mea este ca nu are importanta cit a asteptat sau cit vrea sa mai astepte. Poate sa aiba sex cu el din prima zi de cind il intilneste si e ok, daca asta e ce vrea ea, iar la fel de bine poate sa astepte pina cind va simti ea ca vrea sa aiba sex el, si daca el o paraseste pe motiv de sex e ok, mai sint si altii cu care poate se va intelege mai bine, cum spui, cu care sa comunice mai bine ce vor unul de la altul. Parerea mea este ca nu poti generaliza, fiecare situatie e diferita si fiecare individ e diferit. Important e ca sa fie in cunostiinta de cauza cu ceea ce vrea, si sa se simta bine, in siguranta cu ceea ce face, sa isi aleaga in ce fel de relatie isi doreste sa aiba. Nu am inteles prea bine, este vorba de o relatie exclusiva intre cei doi? Caci daca nu este poate el mai are si alte prietene in compensatie. Sau poate nu e interesat sa aiba o relatie sexuala cu ea. Spui ca nu este la prima relatie? Depinde si de bagajul emotional care il are de la prima relatie, si daca a ranit-o sa fie mai precauta acum si de aceea isi face atitea probleme. Sexualitatea nu este numai despre sex si organe genitale. Sexualitata este o parte naturala si sanatoasa din noi. Sexualitatea este fizica si emotionala: sexualitatea se exprima si prin saruturi si imbratisari, prin atingeri, nu inseamna numai sa participi in acte sexuale. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...