Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa cat timp..in pat?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Elise, da, poate fi vorba de educatie,de mentalitate. poate eu va par al naibii de ingusta si invechita in conceptii. dar nu e educatia de acasa. e educatia de viata. experienta mea de viata. poate am avut norocul(sau ghinionul,cum vreti) sa ma invart la o varsta frageda in cercuri mature,sa am boyfriend la 16 ani de 28, sa invat si sa-mi fac anumite standarde, sa am anumite asteptari de la un tip inainte sa zburd in asternut. sa stiu ce poate avea o femeie in materie de barbati si sa nu trec prin n-spe incercari de adolescent ca sa ma definesc ca femeie. ma refer aici la experiente sexuale sau afective.norocul sau ghinionul meu ca n-am trecut prin experienta unor relatii "one night stand " ca sa capat experienta de care vorbiti voi. Crede-ma Elise ca atunci cand (luam varsta ei) la 20 ani sti ce inseamna BARBAT nu te mai aprinzi dupa primul ce pare ca te te vrea si ai alte criterii de selectie.
dap, daca nu iti faci nspe calcule n-ai asteptari, standarde, nu esti definita ca femeie, nu stii ce e ala barbat daca te aprinzi dupa vreunul (?!)... samd ...ce sa mai, esti o fiintza net superioara pentru faptul ca nu faci sex. Extrapolind, probabil ar fi bine sa nu faci deloc. Niciodata. Asa ar fi si mai bine. Ca n-ai nevoie de sex ca sa te definesti ca femeie, ce's obiceiurile astea de adolescenta naiva...[alcool] ps: daca ai vreun argument in afara de impaunare, il ascult, altfel e inutila discutia, pentru secolul asta. Elise & BBLisa
[cool] [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Flaviutza, poti sa ma combati si aici pe public, nu-i nevoie sa-mi trimiti private cu trimitere la subiectele mele. [8] Cum ai dedus tu ca eu m-am aruncat din prima in patul ex-ului meu si de-aia m-am despartit de el? JESUS!!! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elle_seb
Flaviutza, poti sa ma combati si aici pe public, nu-i nevoie sa-mi trimiti private cu trimitere la subiectele mele. [8] Cum ai dedus tu ca eu m-am aruncat din prima in patul ex-ului meu si de-aia m-am despartit de el? JESUS!!! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! Jesus elle seb..ce intelegi tu... hai sa nu plecam spre ZUZU...
[url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
ok eu sunt mica si lipsita toootal de experienta de viata. nu mi-o aud pentru prima data . inca mi-o mai aud ,ca-i legat de cercelu' din buric sau de metodele de crestere ale lu fi-mea. tot ce se poate ca peste 15 ani sa ajung si eu MATURA Alexia 02.05.2004(filmulete) mami si Ale
Nu vreau sa te ranesc, dar multe din posturile tale indica asta... apoi am vazut ce varsta ai si m-am imaginat pe mine la varsta ta... pana acum nu imi dadusem seama cat de mult inseamna anii astia in plus. Ciudat ca nu sunt foarte multi. Eu sper sa fiu mereu un pic imatura... Si ca de obicei, ai devenit acida atunci cand cineva nu a fost de acord cu tine. In ce priveste subiectul... Exemplul meu... primul barbat, virgina, am stat 6 luni, am mai pierdut apoi patru ani, pana la urma, l-am parasit in fata altarului cum s-ar spune... adica m-am dus cu doua zile inainte de casatorie, sa semnez la primarie ca eu nu ma prezint... atat doar ca l-am anuntat si pe el... Sotul meu... m-am culcat cu el dupa o saptamana, iar dupa inca una locuiam impreuna. Am stat totusi 3 ani ca sa ne cunoastem... Au trecut acum aproape 12 ani de cand stam impreuna, 9 de casatorie, am trecut prin multe si am constat ca tot nu-l cunosc... atat doar ca ma uit si acum cu drag la el si inca mai incercam pozitii noi...[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza
quote:
Originally posted by Elle_seb
Flaviutza, poti sa ma combati si aici pe public, nu-i nevoie sa-mi trimiti private cu trimitere la subiectele mele. [8] Cum ai dedus tu ca eu m-am aruncat din prima in patul ex-ului meu si de-aia m-am despartit de el? JESUS!!! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! Jesus elle seb..ce intelegi tu... hai sa nu plecam spre ZUZU...
[url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Pai ce altceva sa inteleg cand tu faci paralela dintre subiectele mele si "asteptatul si ne aruncatul in pat/dragoste cu primul care ti se pare mai de doamne ajuta"? Cum ti-am spus, nimeni si nimic nu-ti garanteaza ca daca astepti 4 luni inainte de a sari in patul lui - il si cunosti cu adevarat. Rupturi de casnicii se produc si dupa 10 ani de convietuire. In cazul asta ce mai poti spune? Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa..si acu ca tot ma pusarati la zid si ma acuzarati de de toate ,inclusiv ca ma folosesc de nu-s ce situatii ca sa dau cu pietre(nu asta era intentia) si va dau motiv s-o faceti ca lumea, macar.sa spun pana la capat ce cred. dar cu mentiunea clara "nuuu plecati fetelor urechea la ce spun eu ca e total depasita mentalitatea asta" io zic asa. esti tanar/tanara. alege si culege,ca dormi cum iti asterni. ai 20,25 ani capata experienta. dar nu din pat in pat. ca risti la 20 ani sa pui mult suflet(asta daca n-ai ajuns la maturitatea de a face sex fara implicatii sentimentale ulterioare) si sa te trezesti maritata si cu copil si langa unul care nu te merita.si trebuie s-o iei de la capat cu sufletul facut bucati. m-am gandit mult la faza asta "el incepe sa-si cam piarda rabdarea" .si prin prisma asta am spus "mai asteapta fata mea inca atat si daca te iubeste va rabda ,pt ca trebuie sa te respecte si sa te inteleaga". poate o face, se leaga de el mai mult decat ar fi cazul si nu merita .si apoi o vad in 3 ani regretand alegerea facuta. Cand poate fi foarte simplu. alegi ,selectezi(da,exact,selectezi) ceea ce se apropie de idealul tau .si poti sa alegi si fara sa zbori in asternut.sa cunosti minim 50 ,sa iesi cu ei, sa afli ce pot inainte de a te hotari definitiv. dar sa nu te culci cu ei.ca risti sa ramai acolo.din iubire cica. daca ai kef sa ti-o tragi cu unul intr-o seara, fa-o fara probleme. daca nu,asteapta sa vezi daca ala e alesul. macar atunci,in momentul ala sa simti asta. poate peste 5 ani gasesti alt ales,nu-i nimic. Daca ai ajuns la maturitatea de a nu pune suflet in relatie mai mult decat inainte de "kestiune" fa-o oricand . si din prima seara. dar sa fi in stare sa gandesti cu mintea, nu cu corazonul imbatat de dulci mangaieri ca te vad regretand peste ani. daca nu, nu. punct [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

God, n-am citit tot subectu' dar am si eu o intrebare: mai exista scheme de genul "daca stau zice ca's curva, daca fug poate nu ma prinde, mai bine ma impiedic"?!? Acum pe bune nu-mi vine sa cred ma sunt femei care fac calcul cat au de asteptat, isi calculeaza data exact cand sa cada in asternut etc? Credeam ca daca tot strigam ca suntem egale, ca vrem sa fim tratate la fel avem dreptul in acelasi timp si sa ii tragem noi pe ei in asternut pentru o simpla placere carnala, sa avem aventuri de o noapte fara a ni se pune eticheta "curva" si mai ales avem dreptul sa ne culcam cand vrem cu cine vrem daca asta vrem. (Ma refer inainte de casatorie). Daca fata vrea e libera sa o faca in a treia zi si daca s-a simtit bine felicitari, daca nu e sigura inca poate astepta si un an. Ce e asa de greu? Luna [gravi]22 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelyse Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza sa cunosti minim 50 ,sa iesi cu ei, sa afli ce pot inainte de a te hotari definitiv.
50...dar sa incerci toate modelele de masculi...adica slab cu capu mare...capu mic si gras.....musculos...picior mare si urechi mici...sa ai o statistica bine facuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mai mai ce subiect si-abia dupa sde pag. l-am descoperit. Postul meu va semana cu-al Filofteii: Am fost crescuta si educata liberal (nu libertin) si astfel mi s-a inoculat ideea ca in viata trebuie sa experimentez si sa traiesc si acumulez cat mai multe si in cat mai multe domenii DAR sa ma marit virgina! Va dati seama ca era o contradictie in termeni pe care inca de la varsta la care am aflat cam cum e treaba cu albinutza si cu florile am respins-o categoric si pe fata. Insa in subconstientul meu ideile desuete care generau temeri existau desi le uram si nu eram de acord cu ele. Astfel: la 20 de ani, virgina fiind am asteptat 6 luni - de ce? din cauza acestor temeri dar si pentru ca mai presus de orice nu eram sigura nu de dragostea lui pentru mine aici n-aveam dubii, ci de a mea fata de el. Doi ani mai tarziu la refuzul meu indirect de a ma marita (nu experimentasem/acumulasem destul inca [:D]) s-a rupt firul. Cand l-am cunoscut pe sotul meu, la 24, mai acumulasem intre timp si alte experiente, nu multe dar destule cat sa nu mai am nici o temere si nici o idee preconceputa in cap si nu m-au interesat nici sentimentele mele si nici ale lui, dupa 2 saptamani, care au trecut cu greu, am capitulat in fata dorintei si ne-am iubit o seara si-o noapte-ntreaga - a doua zi mergeam cu greu [:D] - deh dorinta refulata pentru 2 saptamani a fost de nestavilit. Iar faptul ca ne-am potrivit atat de bine a cimentat relatia, a contribuit la nasterea sentimentelor si nu invers, dar cum zice si Filofteia, o luna mai tarziu ne-am mutat impreuna si-a inceput procesul de cunoastere reciproca, convietuire, tatonare care s-a finalizat abia 4 ani mai tarziu cu casatoria. Pardon nu s-a finalizat nici azi din pacate [bang]...sau din fericire [:D] Eu gandesc asa - fiecare o face cand si cum simte - depinde, daca e prima oara de obicei ai mai multe ezitari, desi poate deveni si o frustrare - am o prietena care abia la 29 de ani a facut sex - ar fi trebuit sa-i spun si ei sa astepte 8 luni? Nici macar n-am avut ocazia, nu m-a intrebat. Si-a cunoscut actualul iubit cu 6 luni in urma la o nunta, 2 zile mai tarziu s-au iubit. Abia in a 3-a zi a venit si m-a anuntat ce i s-a intamplat. Ce credeti ca am facut ? Am dojenit-o ca n-a asteptat sau am sarit in sus de bucurie pentru ea, ca n-am vazut-o de ani de zile asa fericita precum in ziua aceea? Cu alte cuvinte - o femeie sigura pe ea va stii intotdeauna ce-si doreste cu adevarat si va actiona pe cale de consecinta, in general fara sa aiba nevoie sau sa ceara sfaturile prietenelor. Cand e voba de o tanara mladitza (ceea ce poate insemna 16 ani, sau in cazul de fata 20, ca fiec. se maturizeaza diferit, unele mai devreme altele mai tarziu) - situatia e mai fragila, da mi se pare normal ca ti-a cerut sfatul - da mi se pare normal ca ai intrebat-o daca are sentimente pentru el, daca si ce-au facut pana acum - si se pare ca le-au facut pe toate, mai lipseste pasul urmator - si-atunci nu, nu mi se pare normal sa-i spui sa mai astepte 4 luni, de ce? Din masochism?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...