Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce sfat sa dau ? Ce ati face ?


Recommended Posts

Ea - are sot, servici, copil, situatie pasnica acasa, adica nu i lipseste nimic. Totusi ... Sotul - om muncitor, nu fumeaza, nu bea, nu umbla cu prietenii, are afacere, se comporta decent, este acasa cand e nevoie, un tata bun. Totusi Ea il inseala de mai bine de un an[bang]. Respectivul e casatorit, nu are copii. Pur si simplu s-au indragostit ca la 15 ani[alcool]. Dar NU stie ce sa faca: sa divorteze de un sot caruia nu are ce sa-i reproseze, doar ca nu mai e acea relatie de inceput si sa incerce sa fie fericita alaturi de acest barbat ? Si daca si aceasta dragoste trece ? ... Eu i-am spus ca nu ... ca totusi este tatal copilului ... ca nu dam cu piciorul la o casnicie doar ca ne indragostim si ne pierdem mintile. Precizez ca relatia este o nebunie totala. Se vad in fiecare zi chiar si 5 minute, acasa nu are inca nici unul probleme. [xx(] Voi ati avea asa un curaj, nebunie, ce vreti voi ??? ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pacat de sot...sunt atatea femei care ar da orice sa aibe asa sot, iar ea, il are si nu stie sa il pretuiasca. Nu am nici un fel de respect pt asa o femeie si daca mi-ar cere mie parerea as trimite-o la naiba [xx(](scuze de inversunare dar citesc aici pe forum despre atatea femei care au probleme din vina sotilor iar pe femeia asta o doare in cot ca are un sot model, copil si toate bune acasa). Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca f. mult (nu noi, evident, ci altii [:D]) ajung sa aiba perioade din astea..de nebunie. Cred ca in general li se intampla celor care nu si-au trait adolescenta si acum vor sa guste din fructul oprit. Ajungi sa le ai pe toate (casa, masa, serviciu, catel, purcel, chiar si copii) si vine ziua aia in care constati cu stupoare ca c'est tout!. Si daca atunci ai ghinionul (sau norocul) sa apara cineva irezistibil...ai feshtelit-o. Cat despre prietena ta, eu zic sa nu se pripeasca. Nu cred ca este in masura sa faca nebunii. Este vorba, totusi, de o familie, de un copil...Ma rog, daca-l iubeste sigur pe celalalt si daca este sigura de iubirea lui... Numai sa nu fie un foc de paie. Eu cunosc un caz in care un tip si o tipa, prieteni de familie, fiecare cu sotz/sotzie, copii & stuff s-au indragostit si au trait furtunos cateva luni. Tipa, mai hotarata, a hotarat sa puna punct situatiei si i-a zis sotului de idila ei. Sotul i-a zis "pa", evident si ea s-a dus fericita la amant: sunt libera! La care amantul: Sorry, eu am nevasta, copii, nu o sa-i parasesc pt. tine. Asa ca tipa a ramas cu buza umflata... Sfatuieste-o sa se gandeasca bine. Ma rog, daca i s-a pus pata, degeaba ii spui tu! Tot cum vrea ea o sa faca. mamica de rockerash
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de mamagiuliei
Ea - are sot, servici, copil, situatie pasnica acasa, adica nu i lipseste nimic. Totusi ... Sotul - om muncitor, nu fumeaza, nu bea, nu umbla cu prietenii, are afacere, se comporta decent, este acasa cand e nevoie, un tata bun. Totusi Ea il inseala de mai bine de un an[bang]. Respectivul e casatorit, nu are copii.
Stii cumva si cum e ca barbat? Suntem iar cercul relativ restrans: familia si comportamentul de nota 20. Poate e un mototol cu toata "perfectiunea" lui! _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue-eyes - tipa NU are efectiv ce sa-i reproseze pe nicun plan, nu poate explica ce anume i-a lipsit si a impins-o sa-l insele. Dupa 10 ani de casnicie. Planuise initial o relatie de o noapte, din curiozitate cred. [alcool] Aici poate are dreptate Moniboni. Adriana - asa e. Unele de prea mult bine nu mai stiu ce sa faca [xx(] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poa' i s-a urat cu binele? ca asa fac oamenii in genere cand li se uraste cu binele...ia sa i se para cumva, ca domnul sot perfect ar avea o aventura..ma rog sa nu mai fie atat de perfect ..sa vezi ce repede uita de amant si isi iubeste cu nebunie barbatu' din dotare... asta da, e o intrebare la care eu personal n-am gasit inca raspunsul. nu stiu de ce, dar uneori oameni in toata firea se comporta ca niste copii in fata unei jucarii noi. ne intereseaza 5 minute ,cat e noua si apoi uitam de ea. ne aducem aminte atunci cand se strica si o apreciem din nou. d-aia ziceam io pe undeva ca partenerul mai tre' uneori oleaca ..tinut in sah...sa nu i se urasca cu binele, sa aprecieze mereu ceea ce are :) eu cred ca asta e problema ei. casnicie perfecta = jucarie invechita. tre ascunsa oleaca jucaria. din pacate jucaria nu stie (sotul) si s-ar putea ca prietena ta sa isi dea seama prea tarziu. sau la fel de bine s-ar putea sa fi intalnit marea iubire. ea trebuie sa judece la rece, cu mintea nu cu inima si sa hotarasca. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu o poveste foooarte asemanatoare. Sotul nu se purta ireprosabil dar nici cel mai rau sot nu era. Ea a avut pe altcineva ani de-a randul. Adevarul s-a aflat, absolut din intamplare, dupa muuulti ani. Totul s-a distrus, viata lor nu a mai fost niciodata senina si linistita... Minciuna e un lucru ingrozitor. Nora[hia]cu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zici ca se intalnesc de un an ? pai inca unul si gata iubirea... citeam mai zilele trecute in ziar ca iubirea dureaza 2 ani (o spun medicii si psihologii [:D]) - dupa asta se cheama afectiune, prietenie, obisnuinta etc. Deci e posibil ca peste 1 an sa-i treaca "fluturasii" prietenei tale.. Degeaba o sfatuiesti, zic eu, ea va face tot cum vrea ea... Ingrid si Cristi 4 ani si 1 luna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa mai astepte... poate se va "stinge" si va reveni in apele ei, poate ca nu: daca nu, probabil ar trebui ca la un moment dat sa divorteze. Nu poti fi dual juma de viata. Si nici nu stiu daca poti sa mai traiesti linistit dupa ce ti-ai intilnit marea dragoste si i-ai dat cu piciorul. De fapt, poti dar e un pret cam mare.... Asa ca eu as zice intai sa se lamureasca ce e cu al doilea. E foc de paie...sau nu. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...