Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce sfat sa dau ? Ce ati face ?


Recommended Posts

Intotdeauna sunt acuzati cei care indraznesc sa traga un semnal de alarma cand ceva nu merge in relatie. Nu ar trebui sa stea naiba ghemuit in colt si sa taca mâlc? Femeia trebuie sa fie multumita de situatia aia pasnica si nu zica nici pâs! pai,eu zic ca nu e acuzat nimeni pe nedrept.... intotdeauna exista si alte metode de a rezolva problemele intr-un cuplu! dupa mine e lipsa de bun simt(ca sa nu zic altceva!) sa nu discuti cu partenerul tau de cuplu,mai ales ca sunt si copii la mijloc,sa cauti sa gasesti rezolvarea a ceea ce nu mai merge...si dupa cum stim sunt si psihologi pt asta! ori sa gasesti refugiul in alte relatii fara sa te gandesti cat rau faci si ce lasi in urma ta, doar asa pt ca tie iti e mai bine,nu cred ca e solutia cea mai buna.... dupa ce vezi ca nimic din ceea ce ai vrut sa salvezi nu s-a putut salva,exista si varianta divortului.... ori,sigur ca pt muuuulti oameni e mai simplu,mai comod si mai..... sa gasesti "alternative" si sa te lamentezi ca esti nerericit/nefericita in casnicie....si unde mai pui ca saracul sot mai e si un sot exemplar,tata excelent caruia nu are ce-i reprosa... dar la sotia amantului s-o fi gandit?! evident ca nu....ce intrebare mai pun si yo [bang]...doar ea tb sa fie fericita,prin orice metode...si "traieste-ti clipa" cum "bine" spunea cineva [alcool] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Trebuie sa faca clar diferenta intre pasiune si dragoste.Oare daca trece pasiunea aia nebuna a "interzisului" mai ramane ceva? Daca da atunci sa merga mai departe daca nu...inseama ca ceva nu e in regula in relatia ei cu sotul perfect.Ori s-a plictisit ori... Eu o sfatuiesc sa nu dea pasarea din mana pe cioara de pe gard si tie sa nu te amesteci ca orice vei zice vei pica prost. [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
Uite ca eu fac pe avocatul diavolului! Barbatul nu e deloc de compatimit, in conditiile in care doarme pe el si nu simte ca femeia lui are nevoie de ceva si cauta de un an in alt culcus. Mamagiuliei scrii asa: Ea - are sot, servici, copil, situatie pasnica acasa, adica nu i lipseste nimic. chiar nu-i lipseste nimic? situatia aia pasnica o fi plictis, monotonie, lipsa de intimitate? mai scrii: sa incerce sa fie fericita alaturi de acest barbat ? e de condamnat ca vrea sa fie fericita? _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
dar cu minciuna cum ramane? e justificata doar pt ca se plictiseste femeia??? Daca vrea sa fie fericita cu altul nici o problema il informezi pe consort si vedeti ce faceti mai departe.- poate nu-l intereseaza si te accepta cu tot cu amant, dar sa pretinzi ca ai dreptul sa minti doar pt ca te plictisesti mi se pare aberant. Din punctul meu de vedere o femeie sau un barbat cu coloana vertebrala - daca au o problema in relatie o discuta - daca nu o pot rezolva se despart si toata lumea iese din relatie cu capul sus Si ca sa-ti raspund la intrebare- Nu nu e de condamnat ca vrea sa fie fericita dar e de condamnat pt ca minte si inseala doua pacate majore . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mary_allen1978/my_photos"]Michelle[/url][bicla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa-ti spun o poveste. A fost odata ca niciodata o femeie care se ocupa de cresterea florilor. Avea tot felul de flori si plantute, mai mici mai mari, cu flori si fara flori, colorate sau mai simple. Asa era ea insa le iubea pe toate fie ele mici fie ele mai mari. Intre toate avea una de multa vreme care din cate stia ea era chiar prima ei planta. E drept nu inflorise niciodata dar era fumoasa chiar si asa. Statea cu ea in mana uitandu-se daca are apa destula daca nu are parti uscate si uitandu-se ochii i-au fugit pe strada din fata gradinii unde trecea o doamna ce avea o floare cum nu mai vazuse de multa vreme. Era.... supeerba aaaalba, fina, gingasa, ce mai apropae ca se putea spune ca era perfecta. Ochii i-au ramas lipiti de floare, inima i-a luat-o razna, s-a ridicat si a pasit spre poarta. Stia... vroia, voia acea floare.... Ceva insa o incurca, mainile ii erau blocate, vroia sa aiba mainile libere si uitandu-se la palmele sale... a vazut. Planta ei ce o tinea in mana, iubirea ei de o viata, avea o floare mica, rozie. A cascat ochii larg, privirea i se impaienjanise, si-a frecat ochii din care au tasnit doua perle argintii. Acestea s-au prelins usor pe obraji si s-au scurs pe petalele micute si rozii. Floarea statea acolo cine stie de cand dar stau si ma gandesc ca poate fiind asa micuta nu se vedea decat doar uitandu-te cu atentie, poate doar dintr-un unghi anume, poate... poate era si o chestie de noroc si daca e si prima ta planta, iubirea de o viata ma gandesc asa tacut oare daca as fi fost in locul ei ce as fi pretuit mai tare? Asa incat aceasta este povestea mea si in ea este sfatul meu. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Decembrie 2006 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa povestea, Marius. Eu, care am fost avocatul diavolului intr-o poveste de viata din care stim doar o parte si aceea prin filiera unei terte persoane, raman la ideea mea: nu iese fum fara foc, fie focul unul de paie sau o padure in flacari. Sotul are partea sa de vina, mai mica sau mai mare. Si sotia pe a ei, poate mai mare, dar nuu o putem crucifica pe ea si sanctifica pe el. Femeia a plecat dupa altul clar pentru [xinpat]. Daca ar fi avut acasa asta nu ar mai fi cautat-o in alt pat. Intotdeauna e nevoie de doi si cred ca toti avem povesti de viata in spatele nostru si ar trebui sa putem spune sincer: "Da, am si eu partea mea de vina." Niciodata nu e celalat 100% de vina! _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu e de vina nimeni 100%,nu e normal ca cel nemultumit sa caute sa rezolve problemele?! blue eyes ti se pare normal ca atunci cand ai probleme in cuplu(de ce natura or fi ele) sa dai bir cu fugitii?! sa cauti ce-ti lipseste prin alte paturi? si pana atunci cum a fost? ca daca a fost asa rau,de ce s-a mai maritat cu el? de ce a mai facut un copil? repet....daca s-au epuizat toate metodele de a reface cuplul,exista DIVORTUL!!! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, nu mi se pare normal sa dai bir cu fugitii, gasesc abordarea problemelor prioritara. In mesajele membrului mamagiuliei nu aflam nimic despre intentia cuplului de a-si rezolva problemele, care sigur exista, fie ele doar de natura sexuala. Aflam doar ca ea e o adulterina si el "perfect". El chiar nu vede, nu aude, nu simte ca nevasta lui de un an de zile se vede in fiecare zi cu altul? Eu de asta ma leg mereu. El are partea lui de vina! Ori e un mototol, ori a bagat capul in nisip si se face ca nu vede si cand ii va fi trecut ei cheful de celalalt sa aibe motive de repros. Ori ea, sotia, zice ceva de divort. Inseamna ca ar vrea sa taie nodul gordian. Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! E semnatura ta, Violeta. O poti aplica si in acest caz? _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Tot ce se intampla se intampla intotdeauna cu un motiv!" e la fel ca si expresia "Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista!" depinde cum vrei sa ajungi acolo unde tb sa se "intample cu un motiv"....prin ce mijloace! pt ca drumul ni-l alegem noi...... si exista mai multe drumuri....unele mai corecte,altele mai putin... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...