Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce sfat sa dau ? Ce ati face ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by asi
Trebuie sa faca clar diferenta intre pasiune si dragoste.Oare daca trece pasiunea aia nebuna a "interzisului" mai ramane ceva? Daca da atunci sa merga mai departe daca nu...inseama ca ceva nu e in regula in relatia ei cu sotul perfect.Ori s-a plictisit ori... Eu o sfatuiesc sa nu dea pasarea din mana pe cioara de pe gard si tie sa nu te amesteci ca orice vei zice vei pica prost. [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Corect. Cel mai bine este sa tii si pasarea din mana si cioara de pe gard. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by michelle7
dar cu minciuna cum ramane? e justificata doar pt ca se plictiseste femeia??? Daca vrea sa fie fericita cu altul nici o problema il informezi pe consort si vedeti ce faceti mai departe.- poate nu-l intereseaza si te accepta cu tot cu amant, dar sa pretinzi ca ai dreptul sa minti doar pt ca te plictisesti mi se pare aberant. Din punctul meu de vedere o femeie sau un barbat cu coloana vertebrala - daca au o problema in relatie o discuta - daca nu o pot rezolva se despart si toata lumea iese din relatie cu capul sus Si ca sa-ti raspund la intrebare- Nu nu e de condamnat ca vrea sa fie fericita dar e de condamnat pt ca minte si inseala doua pacate majore . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mary_allen1978/my_photos"]Michelle[/url][bicla]
Situatia asa cum este si implicit si minciuna este uneori cea mai buna solutie pentru toata lumea. Eu as sfatui-o sa nu schimbe nimic din situatia actuala. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
"Tot ce se intampla se intampla intotdeauna cu un motiv!" e la fel ca si expresia "Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista!"
La fel de valabila e si: O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti face nimic altceva decat sa o asculti si sa o sustii, caci doar e prietena ta, nu? Suntem prieteni indiferent de greselile pe care le facem, asa cred. In casa omului niciodata nu ai de unde sa stii cu exactitate ce se intampla! Niciodata! Sunt familii in care totul pare perfect, dar nu e deloc asa! Daca a ajuns sa faca asta, cu siguranta era nefericita. Cum ne e scris asa va fi.. Caci intotdeauna cineva sufera in cazurile astea, dar cel mai mult, copilul! Si , la urma urmei, cine suntem noi sa hotaram ce e bine si ce nu? Sunt atatea familii nefericite care stau impreuna ani si ani pt. ca asa e bine! Si pe urma se trezesc ca a trecut viata pe langa ei si nu au simtit nimic,au imbatranit degeaba...Nu stiu daca as fi capabila sa fac ceva asemanator, nu am fost pusa intr-o astfel de situatie, insa niciodata nu stim cum ni se poate intampla si noua! Never say never, nu? Lucrurile vor decurge de la sine indiferent de ce sfat vei da, caci asa e scris undeva , acolo, sus!!! Mult noroc![biz][biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
quote:
Originally posted by violeta69
"Tot ce se intampla se intampla intotdeauna cu un motiv!" e la fel ca si expresia "Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista!"
La fel de valabila e si: O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
expresia asta trebe' sa recunosc ca nu o stiam![:D] da' daca zici tu!!![jamaica] sa te fereasca Dumnezeu de un om din asta care din schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitate te inseala!!! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
quote:
Originally posted by violeta69
"Tot ce se intampla se intampla intotdeauna cu un motiv!" e la fel ca si expresia "Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista!"
La fel de valabila e si: O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea _______________________________________________________________________________ O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea. ___________________________________________________________________________________ Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea! [url="http://images.nafura.it/home/show.asp?IdImg=8812"]Annais[/url][:D]
Eu zic ca trebuie sa existe si iubirea deasupra acestor 3 elemente, ca relatia sa fie si fericita, nu numai sanatoasa. Daca tipa respectiva isi inseala sotul, clar nu-l iubeste. Eu imi iubesc partenerul si stiu sigur ca n-as putea sa-l insel. Am avut si o relatie bazata pe cele 3 elemente de mai sus, care imi oferea de toate mai putin ca nu iubeam, si am inselat... E adevarat ca in relatia actuala nu merge totul perfect (nu e vorba de unul dintre cele 3 elemente, ci de altceva), el ma raneste uneori si mi se pare ca nu ma intelege in anumite situatii. Si el imi reproseaza uneori acelasi lucru, dar ma iubeste. Eu cred ca, daca n-ar mai exista problemele astea, tot ne-am iubi. Acum sa nu dati cu rosii, mi-am exprimat doar parerea si as vrea sa aud si alte pareri. [:)] Cat priveste cazul expus de mamagiuliei, cred ca intr-o relatie cele mai rele sunt minciuna si inselatul. Daca unul din parteneri se indragosteste de altcineva, cred ca ar trebui sa vorbeasca deschis si sa-si vada fiecare de drumul lui (bineinteles, dupa ce au discutat si au ajuns la concluzia ca asta e cea mai buna varianta, caci sunt situatii si situatii; desi eu personal cred ca daca iubirea nu mai e atunci nimic nu mai poate drege lucrurile).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si yo zic sa nu judecam [:D],dar zic ca daca tot a cerut "sfatul" putem sa i-l dam.....fiecare cum ne pricepem......sau fiecare cum am trecut prin astfel de experiente(unii in calitate de personaje principale,altii in calitate de victime ale minciunilor partenerilor [alcool])..... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca barbatul inseala pentru ca sunt scrise in codul lui genetic natura vanatorului, permanenta cautare a acelui nou, nevoia (re)confirmarii propriei masculinitati, recunoasterea mai exact. Femeia inseala cand nu (mai) gaseste in barbatul ei ceea ce-si doreste si cauta sa suplineasca lipsurile din relatia ei. Personal nu cred in teoria "sotului caruia nu are ce sa-i reproseze" si dorinta femeii de a fi cu un alt barbat. Eu totusi nu inteleg un lucru. De ce atata tam-tam pentru un lucru care-i vechi de cand omul, de o notorietate unanim admisa si recunoascuta. Recunosc, n-am trecut niciodata prin experienta inselatului, insa si daca m-ar insela vreodata barbatul, nu as face din asta un capat de lume si clar n-as cadea intr-o neagra depresie din cauza asta. As trece peste si as merge mai departe. As cauta sa inteleg de ce s-a ajuns la asta si as cauta sa nu mai repet anumite greseli. A, si mai e ceva ce nu inteleg: pe cei care pun la zid. Pe cei care eticheteaza: "el: a inselat = porc, nesimtit, egoist"; "ea: si-a inselat asa barbat bun = proasta sau usoara, n-o sa se mai intalneasca ea cu asa barbat". Oare numai asta defineste natura noastra, a fiecaruia dintre noi? Si mai cred un lucru: cine acuza sus si tare, acela e un om rigid si nu numai ca este rigid, ci mai mult decat atat, viata nu l-a pus inca in fata prea multor experiente. Care sa-i dea putere de introspectie. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...