Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce sfat sa dau ? Ce ati face ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elle_seb
1.Eu zic ca barbatul inseala pentru ca sunt scrise in codul lui genetic natura vanatorului, permanenta cautare a acelui nou, nevoia (re)confirmarii propriei masculinitati, recunoasterea mai exact. 2.Femeia inseala cand nu (mai) gaseste in barbatul ei ceea ce-si doreste si cauta sa suplineasca lipsurile din relatia ei. Personal nu cred in teoria "sotului caruia nu are ce sa-i reproseze" si dorinta femeii de a fi cu un alt barbat. 3.Si mai cred un lucru: cine acuza sus si tare, acela e un om rigid si nu numai ca este rigid, ci mai mult decat atat, viata nu l-a pus inca in fata prea multor experiente. Care sa-i dea putere de introspectie.
1 si 2 Inca o data, ilustrarea perfecta a dictonului ''barbatii e porci, femeile isi cauta fericirea''. Ca sa nu intru in chestii ariane. D'alea cu suprematia sexului feminin/masculin si alte idiotenii. 3. Nu e nevoie sa fii pescar ca sa vorbesti despre undite. Sau vinator ca sa vorbesti despre pusti. Got it? Sau tre' sa fac un desen?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by Elle_seb
1.Eu zic ca barbatul inseala pentru ca sunt scrise in codul lui genetic natura vanatorului, permanenta cautare a acelui nou, nevoia (re)confirmarii propriei masculinitati, recunoasterea mai exact. 2.Femeia inseala cand nu (mai) gaseste in barbatul ei ceea ce-si doreste si cauta sa suplineasca lipsurile din relatia ei. Personal nu cred in teoria "sotului caruia nu are ce sa-i reproseze" si dorinta femeii de a fi cu un alt barbat. 3.Si mai cred un lucru: cine acuza sus si tare, acela e un om rigid si nu numai ca este rigid, ci mai mult decat atat, viata nu l-a pus inca in fata prea multor experiente. Care sa-i dea putere de introspectie.
1 si 2 Inca o data, ilustrarea perfecta a dictonului ''barbatii e porci, femeile isi cauta fericirea''. Ca sa nu intru in chestii ariane. D'alea cu suprematia sexului feminin/masculin si alte idiotenii. 3. Nu e nevoie sa fii pescar ca sa vorbesti despre undite. Sau vinator ca sa vorbesti despre pusti. Got it? Sau tre' sa fac un desen?
ehhh,cred ca trebe' sa faci totusi un desen...ca e mult prea subtil!!![:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by Elle_seb
1.Eu zic ca barbatul inseala pentru ca sunt scrise in codul lui genetic natura vanatorului, permanenta cautare a acelui nou, nevoia (re)confirmarii propriei masculinitati, recunoasterea mai exact. 2.Femeia inseala cand nu (mai) gaseste in barbatul ei ceea ce-si doreste si cauta sa suplineasca lipsurile din relatia ei. Personal nu cred in teoria "sotului caruia nu are ce sa-i reproseze" si dorinta femeii de a fi cu un alt barbat. 3.Si mai cred un lucru: cine acuza sus si tare, acela e un om rigid si nu numai ca este rigid, ci mai mult decat atat, viata nu l-a pus inca in fata prea multor experiente. Care sa-i dea putere de introspectie.
1 si 2 Inca o data, ilustrarea perfecta a dictonului ''barbatii e porci, femeile isi cauta fericirea''. Ca sa nu intru in chestii ariane. D'alea cu suprematia sexului feminin/masculin si alte idiotenii. 3. Nu e nevoie sa fii pescar ca sa vorbesti despre undite. Sau vinator ca sa vorbesti despre pusti. Got it? Sau tre' sa fac un desen?
1 si 2. Poate daca ai citi sisubiectele cu reprezentanti ai sexului tare care-si insela nevestele for fun si-si parasesc copiii pentru un fund mai bombat nu mi-ai mai flutura pe la nas integritatea masculina. Ok, am inteles, tu esti unul care nu faci asta. Dar sunt multi altii care o fac. Verticalitatea ta nu anuleaza orizontalitatea celorlati barbati [:D] - sper ca m-am facut inteleasa. 3. De vorbit despre undite, bineinteles ca tot omu' poa' sa vorbeasca, numai ca nu tot omul mai si prinde peste [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by Elle_seb
1.Eu zic ca barbatul inseala pentru ca sunt scrise in codul lui genetic natura vanatorului, permanenta cautare a acelui nou, nevoia (re)confirmarii propriei masculinitati, recunoasterea mai exact. 2.Femeia inseala cand nu (mai) gaseste in barbatul ei ceea ce-si doreste si cauta sa suplineasca lipsurile din relatia ei. Personal nu cred in teoria "sotului caruia nu are ce sa-i reproseze" si dorinta femeii de a fi cu un alt barbat. 3.Si mai cred un lucru: cine acuza sus si tare, acela e un om rigid si nu numai ca este rigid, ci mai mult decat atat, viata nu l-a pus inca in fata prea multor experiente. Care sa-i dea putere de introspectie.
1 si 2 Inca o data, ilustrarea perfecta a dictonului ''barbatii e porci, femeile isi cauta fericirea''. Ca sa nu intru in chestii ariane. D'alea cu suprematia sexului feminin/masculin si alte idiotenii. 3. Nu e nevoie sa fii pescar ca sa vorbesti despre undite. Sau vinator ca sa vorbesti despre pusti. Got it? Sau tre' sa fac un desen?
ehhh,cred ca trebe' sa faci totusi un desen...ca e mult prea subtil!!![:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Ei, iote ca nu e [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
yo tot cred ca e....[:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Who cares? [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai sa raspun yo de ce cred ca ... pe puncte 1. barbatii care insela si pun faptul asta pe "codul lor genetic" nu cauta decat scuze...in fond,cred,vreau sa cred,ca am evoluat de la stadiul de ...animale[:D] si ca avem fata de acestea din urma o constiinta....[^] in plus femeile care se bazeaza pe faptul ca e ceva genetic au ceva idei invechite si nu fac decat sa perpetueze o idee complet gresita ...mai rau e ca vor transmite mai departe si fiilor lor aceleasi concepte care nu se bazeaza pe constiinta, ci pe insticte! Dumnezeu ne-a lasat cu ceva mai mult decat incstintele primare... ne-a dat constiinta.... pardon ca ma tot repet [:D] 2.femeile care considera ca nu mai au satisfactii in relatia actuala si cauta satisfactii in relatii paralele in fapt nu fac decat sa se minta pe ele,sa insele increderea partenerului,sa produca suferinte atat in familia ei cat si in familia celuilat.... valabil si pt celalalt sex [mariaj] ca sa nu mai punem la asta si faptul(ca de fapt cred ca ar fi tb sa incep cu asta!) ca Dumnezeu a unit(unde a unit...) doi oameni pt totdeauna si la bine si la greu si mi se pare si un mare pacat sa traiesti minind...cand de fapt e mai simplu(nu si usor!) sa cauti sa rezolvi problemele,care apar inevitabil in orice casnicie... si mai zicea cineva ca daca a incercat si degaba?! pai daca a incercat degeaba ..exista solutia radicala care scuteste de multe complicatii ...DIVORTUL... 3.cine acuza sus si tare nu e neaparat un om rigi,e poate un om lucid... si nu acuza doar de dragul de a acuza, ci acuza pt ca nu e modul lui cel mai ortodox de a privi sitatia... cam asa.... P.S. eu nu acuz,numai ca nu-s de acord... nu mi se pare corect.... sunt un om sincer si asta implica faptul ca nu pot minti sub nici o forma...si mai ales nu pot minti pe cel langa care am ales sa-mi petrec viata....si care,printre altele e si tatal copilului meu... so, cam greu de desenat ...dar nu imposibil....[8D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, Violeta, vaz ca esti cam iute si te grabesti ca mireasa la pat. Mi-am exprimat opinia vis-a-vis de motivele pentru care, dupa umila mea parere, oamenii inseala. Intre felul cum percep eu motivele astea si faptul ca sunt sau nu de acord cu ele este o MARE diferenta. Am scris eu undeva ca sunt pro inselat? Sau poate nu vad eu bine! Om fi evoulat noi de la stadiul de animale, da' tot din homo sapiens ne tragem (unii, intr-adevar sunt mai sapiens decat altii [:D]) Desigur ca avem o constiinta prin filtrul careia trecem toate impulsurile, insa hai sa nu fim ipocriti, instinctele (mai mult sau mai putin primare) inca fac parte din noi. Depinde de fiecare cum si le gestioneaza. "3.cine acuza sus si tare nu e neaparat un om rigi,e poate un om lucid... si nu acuza doar de dragul de a acuza, ci acuza pt ca nu e modul lui cel mai ortodox de a privi sitatia..." Daca tot vorbim de ortodoxie, din cate stiu eu Isus a zis la un moment dat: "cine-i fara de prihana sa ridice primul piatra". Si aici nu ma refer la tine (tin s-o precizez, ca cine stie, dupa ce mi-ai insultat neuronii, s-ar putea sa mai aud si alte perle de la tine) - ci fac referire la cei care isi dau cu parerea la ceea ce ESTE deja o parere (asa cum vede mamagiuliei situatia prietenei ei). Cum au zis-o si altii inaintea mea, de unde stim noi sigur ca lucrurile stau exact asa cum le descrie Daria? Si cum, intr-un an de zile, sotul perfect nu s-a prins ca femeia lui umbla prin paturi straine? Back to Violeta: sa inteleg ca fostul tau sotul, cel care te-a parasit cu copil cu tot si a facut un altul cu amanta nu intra in categoria mai-sus descrisa, nu? [:D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elle,draga....acu' sotu' meu,sincer nu stiu in ce categorie intra![bang] dar daca tie iti e mai bine il putem incadra in categoria....mincinosilor![alcool] se pune?! lui i-a fost mai usor sa minta,ca sa nu ma faca sa sufar...cica![hot] perlele mele,sunt ale mele si ma mandresc cu ele [:D] ca sa fac si versuri.....si sa fie mai frumoasa "expunerea" so [asia] pt. neuronii tai afectati de neuronii mei![:D] si [flo] in plus,mi se pare o razbunare .....putin cam fortata, sa bagi aici fostul sot cu fostul copil, cu fostul...pardon cu fosta cu copilul...etc!!! dar,eu zic tot la fel [flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pls nu insultati neuroni, da ? [flo] Acu` in we vorbii cu prietena. Ii merge bine si cred ca din comoditate si siguranta pe care o are alaturi de sot nu va divorta. Ca e comod, repet, sa stii ca ai totul. Apropo de ce ai nu lasi pt ceva posibil ... Dl amant ar lua-o acasa si maine cu baietel cu tot. In casa lor, ca o noua familie formata. Deci e moft. Dragostea asta mare e un moft si o distractie. Sotul e ocupat cu treburile, iar ea zice ca acasa nu s-a schimbat relatia lor, ba e mai focoasa de cand cu amantul. Care amant pare si asta indragostit. Mai deva ca o telenovela. Eu nu stiu daca e sau nu asa. Ma bucur insa ca nu va divorta. Si cred ca focul de paie se va stinge. Si fiecare isi va vedea de viata alaturi de sot/sotie. Si le vine mintea la cap. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...