Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce pot sa fac?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri [flo], aseara dupa o partida de [xinpat] l-am intrebat pe sotul meu de ce este atat de absent in ultimul timp, de ce nu ma mai saruta si imi spune ca ma iubeste cum o facea inainte si stiti ce mi-a raspuns?E tist ca in mai putin de o luna implineste 30 de ani si si-a dat seama ca a imbatranit [:D], ca sa nu imi fac probleme fiindca el ma iubeste, ma adora la fel ca la inceput. Vreau sa va spun ca de ieri am inceput sa fac exerciti, nu ami mananc dulciuri, paine, nu mai beau sucuri carbogazoase si astazi impreuna cu fetita si sotul meu ne-am plimbat mai bine de 2 ore prin oras.Ma-m gandit foarte mult si mi.am dat seama ca bani vin si pleaca, important este sa fim impreuna si sa fim sanatosi. Va [pup][pup] si va urez multa sanatate voua si familiei voastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crisseis
babyblue, care e regimul alimentar pentru cancerosi? ca sunt si eu interesata.[:)]
eu il tin pt ca am avut tumora aia uriasa si pt ca am antecedente de cancer in familie...dar il recomand la toti.n-are ce sa strice, doar ca nu e permisiv deloc...si pana te inveti..[bang] sunt ff multe de spus despre acest regim, pentru ca in esenta este ff complex, dar o sa iti descriu in mare ce mananc eu si mai ales ce NU mananc. ce NU mananc sub nici o forma: - mezeluri - produse "la punga": chipsuri, dulciuri rafinate, bomboane din comert, checuri la cutie..cam tot ce inseamna dulciuri preparate in comert.(mai scap la bomboane rafaelo, ca-mi plac la nebunie) - nu mananc mai nimci din comert pe care scrie E, D..etc nici mkr iaurturi, dc nu vad ca scrie "fara aditivi". - nu beau sucuri din comert, de niciun fel, nici nectar macar, nimic care are adaus de conservati. - nu mananc dulciuri de patiserie, si produse pre-condimentate cu tot felul de chestii in care nu stiu ce s-a bagat. - nu mananc paine alba - nu folosesc chestii gen vegeta, delicat, cuburi - nu cunosc gustul la supe la plic sau semipreparate ce mananc??:))) mai ramane ceva? - suc de fructe stoarse in casa, beau cat am chef..ceai verde, yerba mate - branzeturi, lactate (am furnizor de branza de la tara, lapte direct de la o vaca, oua direct de la gaina din curtea unora, miere doar de la apicultori, verdeturi de la tarani, etc) - imi gatesc in casa: peste, vita gratar, tot felul de combinatii de cartofi inabusiti, oul nu e prajit ci semi-fiert in apa dar spart...practic ceea ce gatesc in casa, gatesc intr-un anume fel, dupa o anumita metoda care nu presupune prajeala, ulei, tocaturi, rantasuri.. - multe salate - legume inabusite, tot felul de combinatii, cu un gratar de ceva acolo, exclus porc - gustul nu il dau din adaos de nu stiu ce, ci din condimente naturale, patrunjel, marar, usturoi, etc - beau foarte multe infuzii de plante: sunatoare, ghimbir, menta, tei etc cu lamaie si miere evident. ceva de genul ca pe vremea dacilor...imi fac dulciuri gen: orez fiert+stafide+miere+scortisoara, fructe la cuptor cu miere...si mananc exact ca si cum as trai la 1800 toamna. inabusit, fara prajeli..mananc cam orice daca respecta regula simpla: gatit natural+fara adaos artificial pt gust... de fapt ideea esentiala este felul in care gatesc si ce NU mananc. sunt o mie si una de retete si mancarea e f usoara si are gust. mai greu e cand mananci in oras...in mod sigur Nu respecti. apoi fac f mult sport. adica zilnic, o ora de bicicleta sau role. si vara in wk ma duc la bazin. nu ma uit la televizor, nu ma poluez fonic cu radio...incerc sa Nu vb prea mult la tel...evit scandalurile si persoanele isterice. cred ca nu mai e o noutate ca stresul chiar influenteaza aparitia cancerului. am 43 de kg, n-am cosuri, pete pe fata sau alte mizerii din astea, celulita bla bla bla...dar fac efortul asta pt ca pur si simplu am boala aia autoimuna si oricum ma dopez de pastile, si am avut tumora aia si mi-e frica de cancer, pt ca si mama a avut...nu pt frumusete. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servetel, ma bucur pentru tine, chiar ma uitasem la pozele fetitei tale cat e de frumusica, si ma gandeam ca genetic tu nu poti arata asa cum ne-ai scris, o ingerica de fetita ca a ta nu poate avea asa o cotoroanta de mama, hai vezi ca se poate, mergeti frumusel mai departe ca sunteti tineri amandoi si nu are rost sa va stresati cu nimicuri. Babyblue, felicitari pentru modul in care traiesti si mananci, in mare si eu sunt pe acelasi regim ca al tau, singura diferenta e ca eu sunt mai puturoasa si acum nu prea sunt activa [bang]. bv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...