Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

m-a dat soacra afara!


Recommended Posts

ce bucurie mai mare poate fi ca in seara de inviere in sambata mare soacra sa te dea afara din casa... motivul?-ca nu ma suporta,fireste ca abia am aflat...asta e boala veche iar eu nu stiam,s-a ascuns atat de bine pana acum... i-am reprosat ca fetele ei imi tot mananca din mancarea noastra pe ascuns si nici macar nu recunosc...noi suntem separati cu mancarea,cu toate astea atunci cand gatesc ii dau si soacrei sa manance si cumnatelor mele(locuim un adevarat familion la comun).soacra serveste dar fetele ei nu...doar pe ascuns...acest lucru se intampla de multa vreme si daca am vrut sa imi iau un frigider separat nu mi-au permis pt.ca consuma...dar una din fetele ei a putut sa isi ia... pt.ca s-a intamplat din nou,sambata i-am reprosat soacrei mele ca fetele ei imi tot iau pe ascuns mancare...Manca domn'le cand iti ofer...nu ma fura... ea s-a suparat ca i-am facut acest repros si atunci a izbucnit si a inceput sa ma improaste cu noroi iar in final m-a dat si afara din casa impreuna cu fetita de 6 luni...mi-a reprosat si faptul ca il conduc pe prostu'de fiu sau...careia pana la nasterea copilului ea ii dicta ce sa faca... degeaba i-am platit operatia de cancer,.degeaba am ingrijit-o...si altele...ca ea de fapt nu ma suporta pt ca nu mai vreau sa fiu sluga fetelor ei...si una are 35 de ani iar cealalta 29...una maritata,cealalta nu... acum ne cautam gazda si sper sa gasim curand ca daca nu o iau razna...soacra-mea face crize de isterie daca da de mine in bucatarie...mi-a interzis sa mai intru in bucatarie daca ea este acolo in conditiile in care sta toata ziua acolo iar eu am atatea de pregatit pt.micuta... doar de aceasta bucurie nu aveam nevoie acum... deci mare atentie cu soacrele ca eu una abia am descoperit cat de perfide pot fi...pana acum cat am fost sluga eram buna...acum sunt..."extraterestra si capra nemteasca,imputita" si altele... asa ca va dati seama ce "paste fericit"am avut cautand cu un copil in brate,gazda... Mamica de alexuta mica [bibe] faceti ceva pentru copiii abandonati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97403 UITAREA ESTE ULTIMUL LEAC PENTRU LUCRURILE PE CARE LE-AI PIERDUT NU LASA SOTIA SINGURA LA NECAZURI,CA NU INTOTDEAUNA O GASESTI SINGURA SI LA BUCURII NEPASAREA ESTE CEL MAI MARE HANDICAP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sincer, imi pare tare rau de ceea ce vi se intimpla! Acum trebuie sa te gindesti ca o aveti pe micuta si sa fiti uniti pentru binele ei, dar si al vostru. Va tin pumnii! Mult succes sa va gasiti ceva cit mai curind! Sa mai zica cineva ceva de impaciuiri cu scorpiile!!!!! [xx(] Edit ca am incurcat ceva litere...... de nervi.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot raul spre bine. Odata si odata tot ar fi trebuit sa locuiti separat ca sa nu mai ai parte de faze ca aceea cu hartia igienica (stiu povestea). Sotul tau ce pozitie are in conflictul asta? Succes in gasirea unei noi locuinte! O sa incepeti o viata noua, departe de soacra, asa ca priveste lucrurile pozitiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina_C
Tot raul spre bine. Odata si odata tot ar fi trebuit sa locuiti separat ca sa nu mai ai parte de faze ca aceea cu hartia igienica (stiu povestea). Sotul tau ce pozitie are in conflictul asta? Succes in gasirea unei noi locuinte! O sa incepeti o viata noua, departe de soacra, asa ca priveste lucrurile pozitiv! --------------------------------------------------------------------- normal ca vom locui odata si singuri...acum ne facem o casuta...numai ca lucrurile nu au evoluat cum speram si nu cred ca anul acesta va fi gata...in plus avem destule rate de plata...facute si pt.casa si pt.operatia si tratamentul ei...iar o gazda stiti si voi cat costa...asta ne va intarzia foarte mult... sotul nu a fost dat afara...ci doar batjocorit ca e prost si ca se lasa condus de "extraterestra"sau "capra nemteasca"-cum va place mai mult...dar bineinteles ca desi are o mica parte din casa prin succesiunea din partea tatalui,considera ca e mai bine sa ne mutam...ca sa nu dea motive nimanui sa ma acuze ca maica-sa are sa moara din cauza mea;i se ridica tensiunea cand ma vede...si asta doar din sambata Pastelui... dar nu mi se pare corect compartamentul ei...dupa ea si fetele ei...daca sunt in CIC inseamna ca am timp liber destul si ca pot face si treaba pt.fetele ei care lucreaza...de parca lucreaza pt.mine sau avem noi vreun beneficiu...de 6 luni de cand am fetita nu i-au cumparat nimic vreodata...ca nu au bani...si atunci eu sa la fac curatenie in camere...ca doar sunt menajera sau camerista... acum imi pare pui faza cu hartia igienica vizavi de aceasta situatie[bang]
Mamica de alexuta mica [bibe] faceti ceva pentru copiii abandonati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97403 UITAREA ESTE ULTIMUL LEAC PENTRU LUCRURILE PE CARE LE-AI PIERDUT NU LASA SOTIA SINGURA LA NECAZURI,CA NU INTOTDEAUNA O GASESTI SINGURA SI LA BUCURII NEPASAREA ESTE CEL MAI MARE HANDICAP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca asa stau lucrurile cu soacra si surorile, e clar ca pentru tine cea mai buna solutie este sa locuiesti in alta parte. Si mai cred ca sotul tau ar trebui sa se impuna si sa nu ii permita mamei lui sa te trateze astfel, sa te dea afara, sa te insulte. Faza cu sulul normal ca nu mai inseamna mare lucru pe langa ce s-a intamplt acum. Nu mi-o lua in nume de rau, am vrut numai sa-ti spun sa nu iei lucrurile asa in tragic, sa consideri incheiata etapa asta urata si sa vezi partea buna a lucrurilor: de acum nu vei mai locui sub acelasi acoperis si nu va mai trebui sa suporti nimic din ce nu-ti convine! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui sa vezi partea buna a lucrurilor. Nu mai stai cu scorpiile.[^] E mai rau ca acum esti pe drumuri cu fetita mica, nu te poate ajuta nimeni? Parintii tai, prieteni, sa stai pe undeva pana gasiti ceva mai bun? Succes, si un sfat de la o patita cu soacra, nu mai sta cu ea, si mentine relatiile de "buna ziua", mai mult de la ea nu cere, ca oricum n-o sa primesti[:(] SI eu cred ca mamicile de baieti sunt extraterestre, la o adica[:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana,da-mi voie sa te contrazic,nu toate soacrele sunt extraterestre. Eu cred ca este foarte important gradul ei de educatie,personal am o soacra super de treaba si este mama a trei baieti, e clar ca nu traiesc in aceiasi casa cu ea,iar cand se intampla suntem in vacanta cateva saptamani. Ea a facut in asa fel ca in educatia baietilor ei sa nu lipseasca respectul pentru femei,mame,etc. Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006 http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vrea sa fie stapan in casa sa. Chiar daca o sa va fie greu cu rate si chirie e cel mai bine sa fiti singuri. Nu am fost in situatia ta, insa noi am stat de la inceput singuri. Asa e cel mai bine pt toata lumea. Oricat de bine te-ai intelege cu socrii sau parintii, de la o vreme tot apar probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...