Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu stiu ce sa mai fac...


Recommended Posts

Sunt despartita de prietenul meu de aproape un an. il iubesc si acum foarte mult si desigur ca as vrea sa ne impacam.inca dupa prima saptamana de la despartire am vrut sa ne impacam, dar el m-a respins, si de atunci tot asa, pe motiv ca nu poate, pentru ca nu simte ca relatia noastra ar avea vreun viitor. suntem destul de apropiati, ne vedem aproape zilnic, crestem impreuna 2 pisici, avem o mica afacere de impartit. stam inca in acelsi apartament din diferite motive. in tot timpul asta eu mi-am schimbat comportamentul in bine, am devenit mai responsabila, mai gospodina sa zic asa. spal, gatesc , fac curatenie, lucruri de care beneficiaza si el, ca cica "daca esti fosta mea prietena". in tot timpul asta m-am gandit ca schimbandu-mi comportamentul in bine o sa-l recuceresc iar, dar zilele astea am avut o discutie in care el mi-a zis ca inca tine foarte mult la mine ( si asta asa e, mi-a aratat-o prin diverse fapte), dar ca nu simte ca relatia noastra ar avea un viitor, ca nu stie ce vrea nici el, dar macar sa stie ce vrea de la mine, iar pentru a-si da seama de ce vrea cu adevarat trebuie sa cunoasca si alte persoane.trebuie sa mentionez aici ca eu sunt prima si singura femeie din viata lui. in rest, dupa despartirea noastra a mai avut o mica relatie de 3 sapt, dar fara partea sexuala. ideea e ca la un momentdat prin unele fapte de-ale lui eu am inteles cum ca ar face un mic pas spre impacare, dar mi-a spus clar ca erau doar pentru a ne intelege bine, ca tot ce face este pentru a ne intelege bine. nici nu stiu ce sa mai fac...sunt cam dezamagita de mine as putea spune, pentru ca in aproape 1 an nu am reusit sa-i schimb parearea si sa-l recuceresc, desi eu chiar m-am schimbat. acelasi lucru pe care mi l-a spus la o sapt dupa despartire (ca nu simte ca vrea sa ne impacam) mi l-a spus si acum. cum e cu faza asta cu :tin foarte mult la tine, dar nu simt ca am avea un viitor impreuna? eu n-am trecut printr-o situatie asemanatoare asa ca nu-mi dau seama. poti sa tii foarte mult la o persoana pe care inainte chiar ai iubit-o foarte, foarte mult, dar sa nu simti ca vrei o relatie cu ea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca a ramas doar o prietenie , o relatie mai mult "frateasca" , de aceea spune ca tine la tine , si dupa cum spui si tu , lui ii convine asa. Are unde sa locuiasca , cine sa ii gateasca , sa-i spele s.a.m.d. , iar pe alta parte isi doreste alte relatii intrucat nu se mai simte atras de tine si avand in vedere acest aspect , iti cere sa-i lasi timp pentru a-si da seama ce se intampla cu el . Cati ani are ? Poate considera ca nu este momentul sa aiba o relatie stabila , poate vrea sa se mai distreze , sa mai " copilareasca ", sa cunoasca si alte fete , sa poata face comparatii si sa aiba de unde alege. De ce s-ar grabi ? Anii petrecuti inaintea casatoriei nu se mai intorc si poate doreste sa profite cat mai mult de aceasta perioada. Zic si eu ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, in mare parte cred ca ai dreptate. ii convine situatia, ca doar sincer vorbind cui nu i-ar conveni? cat despre varsta lui, si aici ai dreptate, are 23 ani, sigur nu se gandeste la casatorie. si vrea sa experimenteze ca sa nu regrete mai tarziu. insa ma cam tine legata de el si daca pana acum a fost voit, acum in urma ultimei discutiei nu prea mai vreau asta. adica vreau sa spun ca daca eu merg sa ma intalnesc cu un barbat, indiferent daca este amic sau mai stiu ce, dau daca vorbesc cu vreun barbat la telefon si el ma aude, se enerveaza si-mi zice ca-l deranjeaza foarte tare pentru ca inca tine la mine, mai mult decat imi dau eu seama. pana la urma eu ce sunt? roata de rezerva? in caz ca nu merge bine cu nicio alta pretenda? sincer nu prea e corect, dar pana acum am crezut ca vrea sa ma tina asa pe jar sau vrea sa stam mai mult timp despartiti, insa dupa ultima discutie se pare ca lucrurile nu sau asa cum am crezut sau am inteles eu. ce dur suna partea ca nu se mai simte atras de mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Let him go! Acum pe bune, si sa se insoare cu tine, prima femeie din viata lui si sa devina curios dupa cativa ani sa afle cum e cu alta, oare ai putea suporta? Este foarte important sa cunosti inainte suficienti parteneri. Lucrul asta te ajuta sa te maturizezi emotional si nu numai. Cu atat mai mult nu ar trebui sa incerci sa revigorezi relatia - cu cat el da semne de duca (la altele). Lasa-l sa cunoasca si alte femei si daca vreodata va fi sa fie, va fi. Dar nu forta lucrurile. Bafta multa! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai stii cum se zice dragoste cu forta nu se poate... si sa fim seriosi nici nu vrem sa se poata ca nu cred ca iti doresti o relatie cu un barbat care nu e innebunit dupa tine !!! ce ar trebui sa faci e sa nu mai locuiesti cu el ... altfel iti mananci nervii visand cai verzi pe pereti . accepta faptul ca nu veti mai fii niciodata impreuna si atunci poate o sa reusesti sa te rupi definitiv de el a si nu te lega de faptul ca e gelos... e gelos ca asa-s barbatii orgoliosi ... el nu te vrea ti-a spus-o dar nu-i convine ca unde a fost el sa mai treaca si altii ... nu e gelos ca tine la tine e gelos ca e cocosh :) dar sper ca tu nu esti gaina [:D] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mary_allen1978/my_photos"]Michelle[/url][bicla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai faci?Mie mi se pare ca faci deja prea mult! Colegii de apartament nu stau cu pune-te masa stringe-te masa.Cred ca relatia voastra se incadreaza la capitolul boala lunga ,moarte sigura.Daca intr-un an de zile de locuit impreuna,punind in calcul si ultradisponibilitatea ta,n-a fost nici macar atractie sexuala din partea lui,crede-ma nu mai fa nimic. "mai responsabila, mai gospodina sa zic asa. spal, gatesc , fac curatenie, lucruri de care beneficiaza si el"-esti cumva pe post de menajera?Si intr-o familie,aceste "responsabilitati" ar fi de preferat sa fie comune. Probabil tu ai 21 de ani,deduc din semnatura? La 21 de ani cred ca trebuie sa ai alte prioritati:studii,conversatii cu prieteni,distractii, plimbari , lecturi, nicio mica leneveala nu strica uneori... dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca daca te iubea cu adevarat nu avea importanta ca nu a amai avut nici o relatie inainte!' cunosc vreo cateva relatii de acest gen,si fiindca se iubesc nu cauta si nici nu-si doresc alti parteneri.....ceea ce au le e suficient...pt toata viata(sper si cred [:D])..... tu tb sa pui picicorul in prag si sa nu mai lungesti suferinta..... ori cu tine ori fara tine,dar cum lui ii e bine asa,probabil ca o va mai lungi pana isi va gasi partenera lamga care sa vrea sa ramana! prin urmare esti,cam ceea ce ai dedus si tu "roata de rezerva"! daca mai poti trai asa sau nu ,asta depinde de tine! dar daca el te-ar iubi suficient de mult,toate femeile din lume n-ar face cat tine!!! bafta [flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de monalisa21 in tot timpul asta eu mi-am schimbat comportamentul in bine, am devenit mai responsabila, mai gospodina sa zic asa. spal, gatesc , fac curatenie, lucruri de care beneficiaza si el, ca cica "daca esti fosta mea prietena". in tot timpul asta m-am gandit ca schimbandu-mi comportamentul in bine o sa-l recuceresc iar
Ma apuca furiile!! Nu la adresa ta, ci la adresa celei care am fost eu cu vreo 10 ani in urma, cand fostul meu sot reusise sa ma manipuleze in asa hal incat si eu reactionasem exact ca tine: hai sa ma schimb eu, hai sa devin mai gospodina, hai sa seman mai mult cu mamica lui, sa se simta baiatul rasfatat si cocolosit, doar-doar l-oi recuceri si l-oi face sa ma iubeasca... [vom][vom] Daca tu chiar crezi ca asa il recuceresti si ca relatia asta mai are vreo sansa, inseamna ca si tu mai ai nevoie de niste lovituri cu capul de pragul de sus pana sa-l vezi pe cel de jos. Bafta multa si la cat mai multe bucati de leucoplast!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de monalisa21 in tot timpul asta eu mi-am schimbat comportamentul in bine, am devenit mai responsabila, mai gospodina sa zic asa. spal, gatesc , fac curatenie, lucruri de care beneficiaza si el, ca cica "daca esti fosta mea prietena". in tot timpul asta m-am gandit ca schimbandu-mi comportamentul in bine o sa-l recuceresc iar
Iata si o "solutie": fa-i torturi Joffre si Chateaubriand-uri zilnice, fa-i pantofii pana vor straluci, calca-i si spala-i lucrurile (noaptea e cel mai bine, ca ziua trebuie sa gatesti si sa-l ajuti cu afacerea), fa-i masaje cand vine obosit, ai grija sa faca bai parfumate impotriva stresului, maseaza-i picioarele si fa-i manichiura si pedichiura, canta-i inainte de culcare, vorbeste doar in soapta si nu ridica privirea din podea, cauta sa-i ghicesti gandurile si sa-i indeplinesti toate dorintele inainte ca el sa le articuleze, fii mereu vesela si bine dispusa si ridica-i permanent moralul, nu te vaita niciodata si nu-i pretinde nimic ... am uitat ceva? Ma mai gandesc si revin. Sau poate pana atunci iti revii tu. [bang] Tu nu vezi cum te foloseste?
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
quote:
Initial creeata de monalisa21 in tot timpul asta eu mi-am schimbat comportamentul in bine, am devenit mai responsabila, mai gospodina sa zic asa. spal, gatesc , fac curatenie, lucruri de care beneficiaza si el, ca cica "daca esti fosta mea prietena". in tot timpul asta m-am gandit ca schimbandu-mi comportamentul in bine o sa-l recuceresc iar
Iata si o "solutie": fa-i torturi Joffre si Chateaubriand-uri zilnice, fa-i pantofii pana vor straluci, calca-i si spala-i lucrurile (noaptea e cel mai bine, ca ziua trebuie sa gatesti si sa-l ajuti cu afacerea), fa-i masaje cand vine obosit, ai grija sa faca bai parfumate impotriva stresului, maseaza-i picioarele si fa-i manichiura si pedichiura, canta-i inainte de culcare, vorbeste doar in soapta si nu ridica privirea din podea, cauta sa-i ghicesti gandurile si sa-i indeplinesti toate dorintele inainte ca el sa le articuleze, fii mereu vesela si bine dispusa si ridica-i permanent moralul, nu te vaita niciodata si nu-i pretinde nimic ... am uitat ceva? Ma mai gandesc si revin. Sau poate pana atunci iti revii tu. [bang] Tu nu vezi cum te foloseste?
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Subscriu! N-o sa inteleg niciodata atitudinea multor femei; cand barbatul le spune sa sara, ele intreb "cat de sus"? Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...