Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu stiu ce sa mai fac...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by monalisa21 pana la urma eu ce sunt? roata de rezerva? in caz ca nu merge bine cu nicio alta pretenda? sincer nu prea e corect, dar pana acum am crezut ca vrea sa ma tina asa pe jar sau vrea sa stam mai mult timp despartiti, insa dupa ultima discutie se pare ca lucrurile nu sau asa cum am crezut sau am inteles eu.ce dur suna partea ca nu se mai simte atras de mine.
Pai cum nu e corect daca el ti-a spus in fata ca nu vede un viitor al vostru impreuna? De ce spui "se pare" ca lucrurile nu stau cum am crezut sau am inteles eu"?. Cu i se pare? Cind cineva zice nu, cum sa crezi sau sa intelegi ca e altceva decit un "nu" pur si simplu? Suna dur, da, ca nu se mai simte atras de tine dar mie mi se pare ca e cinstit, direct, pe fata. Cred ca schimbarea ta in bine in ce priveste partea domestica a relatiei voastre de ultima ora (adica aceea de colegi de apartament si parteneri de afacere) este alegerea ta si ii este convenabila, cui nu i-ar fi? Cred ca multe fete si femei gresesc foarte mult atunci cind despica firul in paishpe mii si considera un NU drept o provocare ascunsa, o intentie de punere pe jar, in joaca, din partea partenerului, o invitatie spre si o mai mare insistenta (fie ea si sub forma unei schimbari in bine). Cit despre roata de rezerva, nu te supara dar singura ti-ai asumat acest rol, neintelegindu-l pe NU-ul initial nici dupa atita vreme si planificind o viata impreuna in situatia actuala, pe baza unor presupuneri ( de genul: o sa ma schimb, o sa fiu mai atenta, o sa am grija de el si sigur o sa-l recuceresc). Ti-a cerut el asta? Cu toate ca impartiti acea afacere impreuna si cu toate ca e mai convenabil sa impartiti cheltuielile ca si pina acum (ma refer la convietuirea in acel apartament), eu cred ca n-ar fi rau sa va separati si sa incepi sa te obisnuiesti cu ideea ca intre voi doi nu mai exista decit prietenie (asa cum el inteleg ca ti-a spus-o raspicat de mai multa vreme). S-ar putea sa pierzi multe sanse (si nu ma refer numai la relatii romantice), asteptind sa observe el ca nu poate trai fara serviciile tale de zi cu zi. http://www.youtube.com/watch?v=hWzrr__wYMQ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

ca sa raspund la titul...rupe pisica! E clar ca nu aveti nici un viitor impreuna..Si normal ca se enerveaza daca vorbesti la telefon cu alt barbat...pai daca oi deschide si tu ochii sa vezi ca se poate si altfel si iti iei zborul, el ce-o sa faca? O sa-si spele singur ciorapii!!![alcool] Vai ce ar fi pe el, sa-i plece bunatate de menajera care presteaza si gratis!!![xx(][bruta] Mai fata, iti pierzi cei mai frumosi ani plangand dupa el!! Sunt atati barbati pe lumea asta. Si poate nu sunt nici asa pretentiosi. Imi si imaginez cum s-o lauda pe la lume, ca ce fraiera are langa el! Scuza-mi duritatea dar sunt chiar indignata si poate ti-oi deschide ochii mai bine! Si data viitoare sa ai pretentia sa fi tu tratata ca o printesa! Ca meriti! Ana, mamica de [zana] Diana Alexia (28.02.2004) si [copil] Daria Oana (6.01.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd"]Album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok. pe rand. mai intai pt dulcetica,nu am 21 ani, 21 este ziua mea de nastere. sunt un pic mai batranica de 21 ani, dar inca tanara pentru a suferi atat. iar de atractie sexuala n-am dus lipsa. dupa nici macar o luna de cand eu am revenit in ap mi s-au facut propuneri cu tenta sexuala. acum pentru toate care mi-ati raspuns la dilema mea si va multumesc pt asta, cred ca in sfarsit incep si eu sa deschid ochii ca chiar nu merita. el nu ma merita pe mine. am vazut ca sunteti de-a dreptul indignate pe mine. asa si trebuie. inainte si eu aveam demnitatea mea si nu permiteam nimanui sa ma calce in picioare. chiar ma enervam pe femeile care tot incercau sa le intre in gratii ca niste tampiti care nu-si dau seama ca sunt unele femei care merita sa fie tratate ca niste printese, nu ca niste menajere.acum nu stiu ce draqu mi s-a intamplat, ca sunt o lasa, mi-e frica sa iau viata de la capat. nu am prea multi prieteni si asta m-a facut sa-l vad ca un sprijin, nu doar ca iubit. in tot timpul asta am simit ca fara el nu stiu ce sa fac, nu sunt buna de nimic si de astea. sunt mai pesimista de felul meu si asta se vede foarte bine si din mesajele mele. cuvintele voastre, am mai citit si povestea marei care e tot la sectiunea asta,plus tot ce am auzit ca a facut ex-ul meu acum in concediu m-au facut sa stau si sa analizez la rece toata situatia. sincer la ideea cu mutatul m-am gandit de vreo 2 luni, trebuie doar sa am curajul sa o pun in aplicare si imi doresc atat de mult ca dupa un timp el sa fie cel care ma cauta la telefon sa iesim la un suc si sa ne vedem. nici nu stiti in momentul asta cand imi doresc sa-l vad dupa un timp la usa mea si sa-mi zica ca ii pare rau. nu pare el genul, dar nu se stie niciodata. sunt pe de o parte dezamagita ca in tot timpul asta si cu toate "serviciile mele" nu am reusit sa-l recuceresc, iar pe de alta parte sunt de-a dreptul nervoasa pe mine pt ca eu stau si ma rog de el sa ne impacam si el se roaga de altele ca sa se intalneasca cu el. fiindca stam in acelasi ap multa lume nu stie ca suntem despartiti si astfel imi tot ajung pe la urechi diverse zvonuri ca a sunat-o pe x sa iasa la suc cu el, ca i-a trimis sms la y. se pare ca pana acum nu prea a avut succes, poate de aia nici la mine nu vrea sa renunte, ma rog la menajera de mine. sper ca timpul sa le rezolve pe toate si sper ca atunci cand o sa vina si el din concediu nu o sa ma faca sa pierd tot ce incerc eu acum: sa ma departez de el si sa-mi caut un drum al meu. asa e cel mai bine ,nu? mai bine singura, decat sa ma rog incontinuu de un barbat care dupa ce-mi spune mie ca tine foarte mult la mine, o suna pe alta. si cine stie, poate o sa vina cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt eu. va multumesc din suflet, mi-ar fi placut sa fi descoperit mult mai devreme acest site. si sper sa am taria sa fac ceea ce mi-am propus. sa fiu independenta si sa am grija doar de mine ... si de cei 2 pisicei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una mi-as imagina mai degraba ca as fi mutata, el ar veni la usa sa se impace si eu i-as tranti-o in nas![hot] Imi imaginez ca e greu sa te rupi de el, dar stand cu el ai f mici sa si cunosti pe altcineva. Pt inceput as incepe sa nu mai fac nimic pt el...numai ce iti trebuie tie si gata, el sa se descurce. Fa pe inaccesibila, sa vezi soc pe el.[:D] Ana, mamica de [zana] Diana Alexia (28.02.2004) si [copil] Daria Oana (6.01.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd"]Album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva: ce mitocan! De ce mitocan? E un barbat tanar, a avut o singura relatie, mi se pare normal sa fie confuz. Nu te mai iubeste. Dragoste cu sila nu se poate. Iar rolul de menajera ti l-ai asumat singura. Nu te-a fortat nimeni. Ati avut o relatie, acum s-a terminat. Impaca-te cu ideea si mergi mai departe. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adrianai
Zicea cineva: ce mitocan! De ce mitocan? E un barbat tanar, a avut o singura relatie, mi se pare normal sa fie confuz. Nu te mai iubeste. Dragoste cu sila nu se poate. Iar rolul de menajera ti l-ai asumat singura. Nu te-a fortat nimeni. Ati avut o relatie, acum s-a terminat. Impaca-te cu ideea si mergi mai departe.
Suna dur, dar cam asa este. Dragostea noastra nu este o scuza ca sa-i constrangem pe altii. E greu, dar face parte din viata. Mult curaj si...mergi mai departe. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No...toata lumea te-a certat...mai suporti? [flo] Mie cand mi-a zis primul prieten -cu care eram de 2 ani iar eu inca il iubeam si ma consumam de nu mai puteam ca totul sa fie bine dar era din ce in ce mai rau -...asadar cand mi-a zis: "stii....relatia noastra a devenit prea serioasa...m-am speriat....sunt tanar, vreau sa imi traiesc viata....vreau sa ne despartim o perioada, sa ne mai intalnim si cu alte persoane"...eu am luat- ca pe "vreau sa ne despartim...definitiv"...chestia cu " o perioada" mi s-a parut praf in ochi si oricat am suferit nu am putut sa o iau de buna...adica ce? daca nu ai succes cu altele te intorci totusi la mine, ca stii ca eu te primesc??? vai, saracutul, tb sa isi traiasca viata...no, pai si eu trebuie s-o traiesc! Aveam 20 de ani pe atunci....mi-a luat 6 luni sa ma pun cat de cat pe picioare dpdv psihic si cam un an si ceva daca nu mai mult sa trec peste......DAR....in timpul asta mi-am vazut de viata mea.....am iesit cu cine am considerat etc....dupa vreo 10 luni a venit la mine smerit: "stii..am iesit si cu alte fete....dar nici una nu e ca tine, toate sunt cu nasul pe sus, nu ma inteleg, nu pot discuta cu ele asa cum discut cu tine....as vrea sa ne impacam"....mare a fost tentatia....mare....ca eu inca il iubeam....dar am zis ca nu merg inapoi ca racul ci mereu inainte....si am zis NU....el cica "pai am zis sa ne despartim temporar!"...mda...dar eu am zis ca nu-mi mai trebuie! Viata merge inainte. Asa ca am zis PAS. Si...mare i-a fost dragostea....ca la 1 luna dupa asta am descoperit ca iesea cu o alta colega...cu care a trebuit sa il vad in fiecare zi de mana 3 ani de zile, fiind colegi de grupa, si cu care apoi s-a insurat si acum au si un copil. N-am nimic cu fata...dar nu eram eu cea mai mare proasta daca ziceam DA atunci??? vorba aceea...cu ciorba reincalzita. Concluzia cred ca poti sa o tragi singura....si inca o chestie: ia-ti viata in maini si traieste-o PENTRU TINE. Scopul unei femei in viata nu este sa fie cu un barbat!!!!!!(asta pt ca ti-au spus unele persoane ca in situatia in care esti acum nu ai sanse prea mari de a intalni pe altcineva)....NU....cel mai mare succes il au femeile care nu depun eforturi majore sa aiba succes la barbati....ci sunt sigure de ele, de ceea ce vor, se autoapreciaza si arata asta (nu prin laudarosenie ci prin siguranta de sine)...si ar fi cazul sa iti dea tie barbatii tarcoale si sa le fii greu accesibila decat sa stai mereu sa te gandesti "da' vreau si eu sa intalnesc pe cineva....o fi asta sau celalalt?"....Nici nu trebuie sa te intereseze aspectul asta!!!!!!! Vezi-ti de viata ta, iesi cu prietenii in oras, la munte...fa tot ce vrei si iti permiti sa faci...ca barbati sunt destui.....o fi unul si pt tine....dar nu-l gasesti cautandu-l cu lumanarea....la lumina zilei vederea este mult mai buna. Bafta mult si curaj!!!! Fii "barbata" Zoe... P.S. Mi-ar placea sa schimbi foaia radical si sa-i faci "domnului" o surpriza...sunt curioasa ce fata ar face....el acum te crede la cheremul lui...adica ce-i aia sa iti faca scandal ca vorbesti cu alti barbati cand el iese cu una si cu alta si cand tot el a zis ca nu mai vrea sa fiti impreuna???? Mie la faza asta mi se pare un nesimtit....sorry.. Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://alexbadache.trei.ro/contact.html"]Ajutati-l pe Alex!!![/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...