Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine ma insor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:

...au fost cateva momente in viata si relatia noastra care au fost oarecum decisive[in luarea deciziei de a ma casatori cu ea]. Femeia care a ingenunchiat nu doar ptr implinirea fanteziilor intime, ci si cea care a ales sa spele mobila de bucatarie pe la colturi, cand eu am menajera...
cheia succesului garantat ramine "gospodina in casa si c-rva in pat" scrise aici in ordine inversa a importantei. Doamna in societate nu e musai, dar ajuta si asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miau-miau
quote:

...au fost cateva momente in viata si relatia noastra care au fost oarecum decisive[in luarea deciziei de a ma casatori cu ea]. Femeia care a ingenunchiat nu doar ptr implinirea fanteziilor intime, ci si cea care a ales sa spele mobila de bucatarie pe la colturi, cand eu am menajera...
cheia succesului garantat ramine "gospodina in casa si c-rva in pat" scrise aici in ordine inversa a importantei. Doamna in societate nu e musai, dar ajuta si asta.
buna observatie! si mi se pare ca ordinea din mesajul lui Alex e cea corecta si nu cea din zicala [:D] My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miau-miau
quote:

...au fost cateva momente in viata si relatia noastra care au fost oarecum decisive[in luarea deciziei de a ma casatori cu ea]. Femeia care a ingenunchiat nu doar ptr implinirea fanteziilor intime, ci si cea care a ales sa spele mobila de bucatarie pe la colturi, cand eu am menajera...
cheia succesului garantat ramine "gospodina in casa si c-rva in pat" scrise aici in ordine inversa a importantei. Doamna in societate nu e musai, dar ajuta si asta.
Alex, sa fiti fericiti!!! [flo] Uite ca mi-a dat apa la moara Miaunica ([hippi]) si, fiindca vad ca Alex e probabil in luna de miere (deci nu am cum sa i-o umbresc :-), as vrea sa ii sugerez sa incerce sa nu mai dea detalii atat de intime despre relatia lui. Daca as fi fost in locul sotiei lui, tare aiurea m-as fi simtit daca as fi vazut ca Alex zice la tot forumu' ca "am ingenuncheat" (poate pentru mine nici macar nu e ingenunchere) pentru a-i implini fanteziile intime. De fapt, "ingenunchere" asta, suna nepotrivit si suparator oricum ai lua-o: la propriu, la figurat, reflectand o realitate sau ceva doar in imaginatia barbatului. Te rog, Alex, nu te supara! " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce le este oamenilor frica (sau rusine?!) de cuvinte?! Ce este rau, rusinos sau negativ in a ingenunchia (la propriu, la figurat, in orice fel, pentru a munci sau pentru fantezii sexuale sau pentru orice altceva) pentru persoana iubita?! Mie exprimarea lui Alex mi s-a parut foarte plastica, foarte frumoasa si cred ca sotia lui ar trebui sa fie mandra si fericita daca ar citi postarea lui. Daca o citeati intr-o carte a lui Coelho nu cumva aveati alta parere?! Sau el are voie ca e scriitor de renume?! My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ymcar
De ce le este oamenilor frica (sau rusine?!) de cuvinte?! Ce este rau, rusinos sau negativ in a ingenunchia (la propriu, la figurat, in orice fel, pentru a munci sau pentru fantezii sexuale sau pentru orice altceva) pentru persoana iubita?! Mie exprimarea lui Alex mi s-a parut foarte plastica, foarte frumoasa si cred ca sotia lui ar trebui sa fie mandra si fericita daca ar citi postarea lui. Daca o citeati intr-o carte a lui Coelho nu cumva aveati alta parere?! Sau el are voie ca e scriitor de renume?! My life smells acceptable
:-) Ymcar, incep prin a face paranteza ca nu gust stilul lui Coelho. hai sa-ti zic ce inteleg eu atunci cand se spune ca cineva a ingenuncheat pentru a implini una sau mai multe fantezii: daca ar fi fost vorba despre o singura fantezie, ma pot gandi ca e una care nu poate fi dusa la bun sfarsit decat prin ingenunchere, la propriu. Este ok! Atunci insa cand e vorba despre fantezii, presupun ca nu la toate se cere ingenuncherea la propriu, nu? :-) Deci, cam ce se intelege prin ingenunchere in acest caz? Inseamna ca cineva face ceva ce, in mod normal nu ai fi facut. Datorita dragostei pe care o porti cuiva, o faci pana la urma. Asta inteleg eu prin ingenunchere :-) Nu este nimic rusinos in a ingenunchea, la propriu, figurat, in gand sau in seminificatia unui gest. Sigur ca nu! Si probabil ca fiecare om care iubeste are momentele de ingenunchere, fara nici o constrangere din partea celulilalt. Chiar daca o femeie 'ingenuncheaza' fiindca asa face cu oricine sau o face pentru prima data in viata pentru barbatul pe care il iubeste, acesta ramane un lucru care nu trebuie spus. Nu vreau sa cred ca satisfactia unui barbat este mai mare daca in afara de el si ea, mai stiu inca 2 sau 2000 de persoane. De asemenea, nu pot sa cred ca o femeie (sau un barbat) s-ar simti onorata si chiar mai iubita sau apreciata, daca barbatul face cunoscute ingenuncherile ei in cercul de prieteni. M-ai inteles acum? :-) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Alex2 Iar maine va deveni sotia mea. [cheers] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Va doresc tot binele din lume! Si, intrebare: este acest miine altfel decit acel ieri? [:)] Chiar m-ar interesa sa aflu, ma preocupa, ce aduce in plus, efectiv si imediat[:D], casatoria cu acte? http://www.youtube.com/watch?v=hWzrr__wYMQ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...