Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine ma insor


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Siminaf
Alex, felicitari si fericire nemarginita! [flo2] Si ma bag si eu in discutia de pe ultima pagina.... Ymcar, doar mama dupa parerea ta, merita respectul tau de barbat? Celelalte femei nu? Denizel si miau-miau au spus atit de frumos ceea ce dupa parerea mea este corect sa existe in relatiile dintre barbati si femei. Dar se pare ca voi ginditi altfel. Deci in afara de mama, restul femeilor sint c..ve, dupa parerea ta, si va puteti exprima despre ele in fel si chip pe oriunde. Ce daca este vorba despre sotie, prietena, sora, fiica?! Nu e vorba despre mama, deci merge. [xx(] Acum stiu de ce am divortat prima oara. Si ma bucur ca raposatul s-a intors sub fustele mamichii, ca acolo-i era locul. Si probabil ca la fel multor altora dintre barbati.
Ei, asta da, mostra de rastalmacire! Din pacate, in ultima vreme tot mai dese pe aici. Daca asta e modul in care se poarta o discutie atunci prefer sa renunt la ea. Asa cum am renuntat tot mai des in ultima vreme. E clar ca nu am loc pe acest forum, aici se discuta in alte limba decat cele cunoscute de mine si nu are nici un rost sa intru aici doar ca sa ma enervez de diverse absurditati si obtuzitati. Sincer, ca sa parafrazez un fost presedinte, "mi-e sila!". Si, ca sa fie foarte clar nu ma refer strict la citatul de mai sus si nici la persoana de mai sus, ci la mai multe postari si mai multe persoane, la evolutia generala a multor subiecte care ar putea fi interesante, daca nu ar fi distruse parca voit. Probabil la alte capitole, cum ar fi umanitarele si cele legate strict de copii/graviditate, probleme medicale etc. lucrurile stau altfel. Sunt convins ca acest forum are partile lui minunate si extrem de folositoare pe acest gen de subiecte strict utilitare sau de suport. Pacat ca in partea de discutii care nu se incadreaza in acest tipic atmosfera este sistematic otravita. Imi cer scuze celor pe care i-am deranjat si informez moderatorii, administratorii sau cine s-o ocupa cu chestia asta ca imi pot sterge contul, din clipa asta ocupa loc degeaba pe servere. Toate cele bune, tuturor! My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu ar trebui sa raspund, ca sa nu-ti dau satisfactie. Sau poate chiar nu mai intri, si atunci nu iti dau nici o satisfactie. Reciteste postarile tale care au fost percepute asemanator si de alte usere (ca sa se inteleaga ca erau useri femei), apoi vezi ce ti s-a raspuns si spune daca este chiar exagerat sau rastalmacire. Ah, am uitat, prin ochii de barbat asa se vede normal femeia (alta decit mama, evident): ingenuncheata si facind..... ma rog, fiecare cu sila lui. Si mie mi-e o sila enorma sa tot aud asta de la "sexul puternic", aruncat aiurea peste masa de femei, fara macar sa se intrebe daca acele femei s-or incadra in acest tablou sau daca sint sau nu jignite de cuvintele vulgare folosite. Sau pardon, de sensul vulgar al cuvintelor folosite. Si cu asta am incheiat subiectul, ca nu merita sa-mi omor neuroni si coronare pentru asa ceva. De fapt, ideea era sa-i uram lui Alex si mai apoi Ramonikai "casa de piatra"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex...mii de scuze pentru off topic... Ymcar[flo][asia]....toate cele bune iti doresc, sincer imi pare rau ca DC pierde un membru ca tine...esti ultimul om care ar fi trebuit sa plece...numai bine! [gravi]26+ [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=/1218scd"]vacanta Brasil[/url] [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=b4aascd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos"]foto burtik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, iti doresc din tot sufletul casa de piatra si fericire! Ymcar, mi se pare extrema reactia ta, dar te inteleg foarte bine si probabil ca as fi procedat la fel. La fel de extrema mi se pare si reactia celor care s-au apucat sa analizeze textul lui Alex cand nu era momentul. Daca as fi in locul lui Alex, as regreta ca mi-am impartasit fericirea si bucuria unui moment deosebit din viata mea pe forum asa cum am simtit, indiferent de expresii si figuri de stil. Iti doresc inca o data Alex sa fii fericit impreuna cu sotia ta si cel mic! O zi buna tuturor! RR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex : Sa fii fericit alaturi de femeia care te iubeste ! Pentru cele care analizeaza fiecare nuanta a cuvintelor si a exprimarii sentimentului de fericire pe care fiecare il scrie cum vrea ,cei care il citesc il inteleg cum vor ,le sugerez sectiunile potrivite discutiilor pe teme literare si gramaticale. Oare de ce l-ati mai felicitat pe Alex, daca de fapt din lipsa de respect pe care o aratati ,vreti sa ajunga la Zeze ? Ah ,vreti sa-i face-ti caderea mai placuta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redi, se pare ca nu ai inteles exact despre ce era vorba. Deci, toate mesajele au fost pentru Alex, nicidecum impotriva lui si pentru dreptul la intimitate al sotiei lui. Daca sotia lui Alex face parte din procentul maaare de femei care, in adolescenta, isi chemau cea mai buna prietena sa ramana peste noapte si, cu usa inchisa la camera, susoteau si chitcaiau :-) pana in zori, cu siguranta ca ar fi jenata daca ar citi amanuntele pe care le-a dat sotul ei sutelor (miilor) de persoane care au citit aici. Multi dintre baieti insa, stim cum faceau, nu? Se adunau in buda liceului si, fumandu-si tigarile, se laudau care mai de care cu fesele si sanii iubitelor lor [ups] (prin iubite, intelegand fetele pe care sincer le iubeau). Noi nu ii intelegem pe ei, ei nu ne inteleg pe noi (vorbesc strict despre acest aspect). Asta nu inseamna ca nu trebuie sa tinem cont unii de altii :-) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Alex2 au fost cateva momente in viata si relatia noastra care au fost oarecum decisive. Femeia care a ingenunchiat nu doar ptr implinirea fanteziilor intime, ci si cea care a ales sa spele mobila de bucatarie pe la colturi,CAND EU AVEAM MENAJERA, femeia care a stat cu fiul meu in brate o noapte intrega ptr ca avea febra, Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Mie mi-e clar ca Alex nu s-a gandit aici la celebra sintagma "gospodina acasa si c.. in pat" ci la ideea de daruire totala,de care e capabila jumatatea sa.Iar cuvantul "ingenunchiat" folosit in acest context e sublim . si sunt sigura (din felul cum o descrie ) ca si el a ingenunchiat in fata ei, in toate felurile cu putiinta si ca-i prieste de minune. De fapt, daca stau si ma gandesc putin , o iubire mare = doi oameni ingenunchiati total unul in fata celuilalt. fie ca ingenunchiezi pt un sex oral ,fie ca stergi praful cand de fapt el are menajera, fie ingenunchiezi sa-i legi uneori sireturile kit ca el are 30 ani si poate si singur ,fie ca el ingenunchiaza sa-si calce camasa pentru serviciu ca sa nu te trezeasca pe tine din somnul de dimineata... In fond, casnicia incepe cu pozitia in genunchi. barbatul ingenunchiaza si cere mana sotiei.faza clasica si rasuflata si totusi atat de plina de intelesuri. Daca toti,barbati si femei deopotriva am patrunde sensul acelei fraze atat de plastic formulate de Alex, SUNT SIGURA ca ar existat mai putini oameni singuri. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind, eu am considerat fraza respectiva o figura de stil: ceva gen "viitoarea (sau actuala) sotie nu e interesata numai de sex". Era cam greu de exprimat oricum ai spune-o: si daca ziceai ca "nu sta numai in pat" (poftim, pozitia clasica [:D]) tot se gaseau voci oripilate de faptu' ca femeia e vazuta ca saltea. In fond, chiar daca ar fi asa, sa zicem, poate sint femei carora le face placere sa fie si "saltea". Si sa si ingenunchieze, asa cum zicea cineva, in toate modurile posibile. Si poate sint si femei care nu considera acest lucru demn de pozitia lor in societate. [:D]. C'est. Sintem diferiti, altfel nu ne-am mai chinui sa ne alegem unul pe altul. Nu poti sa judeci oricum intimitatea nimanui, e o dovada de incredere daca iti face o destainuire, incredere pe care, probabil, cei mai multi dintre noi n-ar trebui sa o aiba. Asta, apropo de Alex. In ce priveste dnul cu sila... la modul in care s-a exprimat si-a facut o iesire din scena (sau nu) demna de ce contesta, adica balacareala ieftina. Nu stiu daca doar pt. ca atitudinea asta e molipsitoare... sau pur si simplu mai iese natura omului la suprafatza. Trist, oricum. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...