Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine ma insor


Recommended Posts

"Si totusi este trist pe lume..." In mod evident, in clasica maniera romaneasca, au sosit si mucii in fasole la un subiect atat de frumos. Asta asa ca apropo la formula deja impamintenita "familia DC" Probabil ca in curand nimeni nu se va mai putea exprima in nici un fel fara sa se teama ca va fi despicat in 4 si rastalmacit. Pacat! Incepuse bine... Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by andrath
"Si totusi este trist pe lume..." In mod evident, in clasica maniera romaneasca, au sosit si mucii in fasole la un subiect atat de frumos. Asta asa ca apropo la formula deja impamintenita "familia DC" Probabil ca in curand nimeni nu se va mai putea exprima in nici un fel fara sa se teama ca va fi despicat in 4 si rastalmacit. Pacat! Incepuse bine... Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)
andrath, inspirata aducerea in discutie a 'familiei DC'. Daca tot suntem o famile, se presupune ca ar trebui sa avem 'curajul' de a ne spune parerea, nu? De cand au inceput discutiile despre necesitatea/non necesitatea impartasirii 'ingenuncherilor' unuia dintre parteneri, subiectul a mai acumulat vreo 2000 (doua mii) de vizualizari. Postari pro, au fost putintele fata de numarul atat de mare de vizualizari. Presupun ca Simina, Miau-miau et comp. :-)) nu suntem singurele aeriene care pledam pentru protejarea intimitatii persoanei pe care o iubesti. Si asta ma bucura [flo]. In legatura cu stricarea a "ceva atat de frumos", exagerezi! Crezi tu ca Alex, care este atat de fericit, va fi afectat catusi de putin din cauza ca a primit una-doua sugestii care o au in prim plan pe sotia lui? Eu nu cred. In cel mai rau caz, cand se va intoarce, ne va spune ceva de genul: 'stati draga linistite, impreuna cu sotia mea am compus mesajul'. Si cu asta basta! Am incheiat discutiile. A, in cel mai bun caz, o sa ne multumeasca :-)) Cat despre 'mucii in fasole', de acord cu tine: maniera de exprimare pur romaneasca [:D]. " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex & Co, casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna, pana la adanci batraneti! Ramonika, casa de piatra, fericire si mult noroc! PS and off topic- eu am o rugaminte: unul dintre moderatori sa "curete" subiectul asta de "balast", sa lase urarile de bine. Iar doamnelor care au fost oripilate de lipsa de discretie a lui Alex, le rog de asemenea sa mai puna mana pe o carte de poezii, filozofie, etc, eventual un dictionar sa vada ce-i aceea o parabola/metafora/epitet..... si sa incerce sa o lase mai moale cu misoginismul et al. Asa cum frumusetea este in ochii privitorului, asa si subintelesul este in mintea celui .... nu mai continui. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by caro Iar doamnelor care au fost oripilate de lipsa de discretie a lui Alex, le rog de asemenea sa mai puna mana pe o carte de poezii, filozofie, etc, eventual un dictionar sa vada ce-i aceea o parabola/metafora/epitet..... si sa incerce sa o lase mai moale cu misoginismul et al. Asa cum frumusetea este in ochii privitorului, asa si subintelesul este in mintea celui .... nu mai continui. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
caro, numindu-ne misogine [ups], ai folosit o metafora, nu ne-ai citit postarile sau pur si simplu nu ai consultat dex-ul? P.S. Ai fi fost la fel de poeta daca erai mami de fetite? :-) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel
quote:
Originally posted by caro Iar doamnelor care au fost oripilate de lipsa de discretie a lui Alex, le rog de asemenea sa mai puna mana pe o carte de poezii, filozofie, etc, eventual un dictionar sa vada ce-i aceea o parabola/metafora/epitet..... si sa incerce sa o lase mai moale cu misoginismul et al. Asa cum frumusetea este in ochii privitorului, asa si subintelesul este in mintea celui .... nu mai continui. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
caro, numindu-ne misogine [ups], ai folosit o metafora, nu ne-ai citit postarile sau pur si simplu nu ai consultat dex-ul? P.S. Ai fi fost la fel de poeta daca erai mami de fetite? :-) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
ioi, ce-mi place cand sariti la jugulara! [greutati] nu v-am facut pe voi, dragelor, misogine. Ceea ce am vrut sa spun (ce vrei sa-i faci, daca sunt asa poeta desi sunt mama de baieti!) este ca prea vedeti misoginism in toti barbatii. Or mai fi si altfel de barbati pe lumea asta decat cei din categoria "porci". un alt PS: ce legatura are coada vacii cu... primariei? adica poeticismul meu cu sexul copiilor mei? [mariaj] Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel
quote:
Originally posted by caro Iar doamnelor care au fost oripilate de lipsa de discretie a lui Alex, le rog de asemenea sa mai puna mana pe o carte de poezii, filozofie, etc, eventual un dictionar sa vada ce-i aceea o parabola/metafora/epitet..... si sa incerce sa o lase mai moale cu misoginismul et al. Asa cum frumusetea este in ochii privitorului, asa si subintelesul este in mintea celui .... nu mai continui. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
caro, numindu-ne misogine [ups], ai folosit o metafora, nu ne-ai citit postarile sau pur si simplu nu ai consultat dex-ul? P.S. Ai fi fost la fel de poeta daca erai mami de fetite? :-) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carooo, usurel, nu te intelesesem, doar atat! Merci pentru explicatii [flo]! Mai Caro, nici prin cap nu mi-a trecut sa-l banuiesc pe bietul omul asta de misoginism. Ma crezi? Tot ce zic si o sa mai zic, inca si inca si inca [:D] este ca, nu pot sa tac atunci cand vad un mesaj ca cel despre care este vorba. M-ai inteles? Zi si tu 'da, te inteleg, dar nu sunt de acord' [:D]. M-am obisnuit deja :-))) Vezi ca nu io am sarit prima [greutati]. Parca tu ne indemnasi sa mai punem mana pe-o carte ceva :-)))) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca sintem aici sa judecam,sa acuzam,sa tintim,sa lovim....Nu-mi vine sa cred ca subiectul a capatat sensul acesta.Oameni buni,omul acesta-Alex-si-a pus sufletul in mesaj,cu toata sinceritatea din lume.Ca va ginditi voi atit de departe si o mai si spuneti mai mult sau mai putin elegant ori mai mult sau mai putin direct,e deja alta treaba care dupa mine,nu are ce cauta aici.Ce naiba faceti?Eu vad cum il desfintati,nimic mai mult.Nu va place,nu mai intrati aici si gata!Personal,pe mine nu m-a deranjat cu nimic mesajul trimis de Alex,mai bine spus-modul lui de exprimare.Dimpotriva,iata un barbat care a reusit in relatia sa cu o femeie sa observe,sa aprecieze,sa exprime in putine cuvinte,-condensat!-si mai tineti cont de faptul ca a tinut sa se exprime,si-a dorit altfel nu o facea,a avut curaj!-O MULTIME DE TRAIRI!TRAIRI ABSOLUT OMENESTI!ADEVARATE!a exprimat o stare de lucruri din viata lui,ceea ce simte.Cititi cu sufletul nu cu morala si biciul intr-o mina!Alex a inceput sa-si cladeasca iubirea.Eu zic ca noi ar trebui doar sa-l felicitam.In nici un caz sa-i rastalmacim cuvintele.Nu e cazul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups, ce se intampla pe aici?[B)] Multumesc mult ptr urari tuturor![flo][cheers] Si ca sa facem pace vreau doar sa va spun ca, asa cum am scris la inceputul subiectului, nu intamplator am ales acest subforum, unde am simtit eu ca cei cu care comunic aici ma cunosc, si cunosc din descrierile mele femeia cu care m-am casatorit, ptr ca in alte subiecte am mai vorbit despre ea si despre calitatile ei, in functie de tema subiectului, am spus si ce anume ma fascina la ea, cat e de frumoasa, dulce, inteligenta, intelegatoare, etc. Iar ce am scris la inceput si v-a socat a fost, da, de ce sa mint, de ce sa regret ce am spus, ceea ce m-a facut sa decid ca vreau sa fie tocmai ea sotia mea. Am cunoscut si femei care erau deosebite dar doar intr-un domeniu, si de asta am spus ceea ce pe mine m-am facut sa ma hotarasc. Nu stiu ce v-a socat daca eu, ca barbat, asa am gandit, asa am simtit, e viata mea, nu vad motiv sa se ajunga pana aici. Cat despre faptul ca am spus-o asa, direct pe forum, sa fim seriosi, la acest capitol al forumului, si nu numai se discuta multe alte probleme mult mai intime si secrete, nu stiu de ce m-as cenzura. Si ptr linistea unora, vreau sa spun ca sotia mea este membra pe forumul desprecopii. Cred ca nici nu am citit si disecat prea bine fiecare postare, nici nu prea vreau, chiar va rog, din resprect, sa nu continuati discutiile astea, ptr ca ptr mine sunt de neinteles. [cheers]Multumesc inca o data celor care mi-au adresat ganduri bune![flo] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...