Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine ma insor


Recommended Posts

Victoria, Ymcar a spus stric ca i se pare deplasata comparatia intre mama si iubita. atat, nu a precizat in ce sens. restul cu "toate femeile sunt...si poti vorbi cum vrei despre ele" etc este strict concluzia trasa de Simina. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Off, va rugasem sa fiti politicoase sa nu continuati, nu ptr a fi un santaj sentimental, ci ptr ca nu inteleg de ce. Nu este subiectul "meu", odata postat este proprietatea DC-ului, si este libera exprimare, dar trebuie sa pastram si libertatile altora. E vorba de bun simt. In fine, nu vreau sa jignesc pe nimeni, treaba cu balastul era simpla de rezolvat chiar de cei care si-au aruncat aici postarile, doar au optiunea de a sterge, dar, la fel cum si eu am avut unele postari mai putin frumoase si ulterior m-am gandit de ce le-am scris, dar nu le-am sters, ptr ca, altfel, de ce le-as mai fi scris, eu nu cer acest lucru. Vreau sa spun ca il inteleg pe Ymcar, nici ptr mine nu este prima dezamagire pe acest forum, este a doua oara cand imi dau seama ca de fapt nu suntem decat niste persoane virtuale, nu ne cunoastem cu adevarat decat ca impresia care o lasam, iar "traind" aceste luni in acest club majoritar feminin am invatat si inteles multe (unele in plus fatza de ce stiam) iar la ce anume ma refer acum este celebra vorba ca femeia nu asculta niciodata ce i se spune. Cat despre acest subiect, si motivul ptr care s-a ajuns aici, imi pare rau ca unele gandesc asa cum s-a vazut, mai ales ca au fost subiecte intregi in care s-au discutat teme intime, in care ne-am spus parerile, e chiar absurd. Mi se pare corect ptr a ma casatori cu cineva sa avem preferinte comune, sa avem interese comune. Cele 3 calitati...erau deja discutate la subiecte tot aici la "In 1 sau 2..." poate totul a fost ca un rezumat. "Ingenuncheat"? Dar nu neaparat "fortat" cum ati spus voi. Sa va sochez si mai mult? Da, nu m-as fi casatorit niciodata cu o femeie care nu ar aprecia si nu ar avea aceleasi gusturi si preferinte sexuale. De ce? Sunt atatia barbati frustrati in casnicie care viseaza si au fantezii sau inseala din acest motiv (nu primesc acasa ce isi doresc). Misogin? De ce nu, nu sunt perfect si cred ca toti barbatii au o mica doza de misoginism. Iar ptr un barbat este minunat sa se simta acceptat si apreciat chiar in "a ingenunchea", departe de el gandul de a fi sinonim cu umilirea. Un aspect neinteles de fetele de aici de pe forum a fost ca in multe postari am incercat sa pun problema prin ochii unui barbat, chiar "tradand" specia mea, tocmai ca un "spion" incercand sa va "vand" secrete. Din pacate prea putin s-a inteles. Motiv ptr care ma bucur si sunt fericit ca "ea" este sotia mea si nu altcineva. "A fi buna gospodina"? Da! Neaparat ptr a fi sotie. Partea cu "buna in pat" o poti gasi si in orice amanta. Sunt destul de pretentios in ce priveste curatenia, ordinea, am fost foarte selectiv si in ce priveste menajera, iar o femeia cu care nu ma intelegeam din acest punct de vedere nu as fi avut ganduri de casatorie. Ca sa nu mai spun ca in prima casnicie aveam cu sotia mea mereu discutii si divergente pe tema aceasta. Nu am pus-o si nici nu i-am cerut sa "spele mobila", dar faptul ca a fost initiativa ei, faptul ca, desi am menajera care face curatenie, ea a gasit ceva de facut, chiar dupa ce facuse menajera demonstreaza ca este pretentioasa in domeniul curateniei la fel ca si mine, demonstreaza nu ca ea va face curatentie, ci ca va intelege pretentiile mele, ca ma intelege pe mine, ma accepta si nu ma considera exagerat, asa cum am fost uneori considerat. Partea de care nu va inteleg de ce nu v-ati legat este cea care a fost cea mai importanta, acea in care s-a legat o relatie intrea ea si fiul meu. Sunt subiecte pe aici in care stim cat de greu este sa gasesti pe cineva care nu doar sa te accepte cu un copil, dar sa-i iubeasca la fel ca pe ai lui/ei. Daca intre prima si a doua casatorie, ca tata cu un copil, am cunoscut femei buna amante si bune gospodine, nu stiu sa fi fost prea des impresionat de relatie ei cu fiul meu. Nu stiu sa fi simtit nevoia si siguranta sa las eu garda jos in favoarea ei, in ce priveste grija ptr fiul meu, care este viata mea. Daca doar aceste lucruri m-au facut sa ma hotarasc? Nu! Poate au fost hotaratoare ptr o femeie care in ochii mei a totalizat cam tot ce mi-as fi dorit ptr o relatie pe viata. Dar astea au fost cladite pe ceva. Ceva de 7 luni de zile. Au fost doar "cireasa de pe tort", cum se spune. De ce m-au deranjat putin postrile voatre? Ptr ca nu m-am simtit acceptat in momentul cand le-am citit. Ptr ca in aceste 7 luni de zile mereu se gasea cineva sa-si spuna "minunata" parere. Ptr ca am fost uneori atat de orb si m-am lasat influentat. Ptr ca au fost nopti in care am lasat-o singura, ptr a nu sta impreuna in "concubinaj", au fost nopti in care plecam de langa ea acasa la copilul meu, ca sa nu amestec viata mea personala cu meseria de tata. Au fost sfaturi cum ca o femeia ca ea nu m-ar putea iubi pe mine ca om, la varsta mea, la statulul meu, si sigur are alte interese. Au fost temeri ca nu-mi va fi fidela pe viata, ptr ca asa ceva e imposibil, si lista e lunga. Sfaturi, stiti voi, din acelea necerute, si nedemne de a fi luate in seama. Sfaturi "bune" cu care e pavat drumul spre iad, dar sfaturi care poate involuntar m-au legat mai mult de ea, si poate m-au impulsionat sa hotarasc sa ma insor. Daca ea ptr mine este cea de care m-am simtit acceptat si apreciat, ceea ce nu am spus inca este ca cel mai puternic motiv ptr care am ales sa fie sotia mea, si care cei mai multi l-au pierdut din vedere este ca o ador, ca sunt innebunit dupa ea. Iar cea mai mare calitatea a ei a fost "nu doar ce este, ci ceea ce a facut din mine". Ptr toate astea ii multumesc, ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi-a dat aceasta sansa, si ma bucur ca "ea" este sotia mea. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Da in saptamina de miere unde ai fost?
Ce curiozitate mare ai [:D] Alex iti doresc inca o data casa de piatra. Parerea mea, doar a mea, e ca ar trebui inchis subiectul, altfel e pacat ca dintr-un subiect care a inceput cu postari frumoase, sa se ajunga la zz. [flo] pentru sotia ta.
[url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url][flo]

Daniela si micuta Isabella [majoreta]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616"]Nasterea printesei noastre[/url], poze in casuta galbena de sus , [url="http://www.dropshots.com/danelutza"]filmuletze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEX, CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI! Si iar nu inteleg de unde un topic in care cineva isi anunta casatoria, facand indirect o declaratie de dragoste atat de frumoasa si emotionanta s-a transformat intr-un loc de dispute pe teme sexuale, morale sau mai stiu eu ce! Unde e legatura ? De ce trebuie mereu ca cineva sa interpreteze gresit totul? offf! ANCA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...