Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava!!! (17)


Recommended Posts

Simina chiar vroiam sa te intreb de colonix, e bine ca te simti bine. Mie acum mi-ar fi frica sa il folosesc. Emushi noi tot prin parcurile din centru iesim ca locuim pe str mirauti carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by simina2005
Eu sunt foarte multumita de Colonix. Am o luna de cand il folosesc... Este f bun si ma simt bine, am acum gura prospata, burta usoara si ma simt f bine.[bis] Am folosit in prima luna produsele de detoxifiere de la Forever care mi-au readus echilibrul in organism. Apoi am folosit Colonix...si este Ok...il recomand tuturor... In continuare voi lua din nou produse de la Forever pentru reechilibrarea organismului... Ilinca gasesti la mine pe blog o biblioteca virtuala la Cadouri... Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!

Simina, ai si Sadoveanu in biblioteca virtuala ? apropo, fetelor, nu imi trebuie cartea Hanu Ancutei, pur si simplu trebuie sa aflu titlul povestirii care urmeaza dupa "Iapa lui Voda", daca e sau nu e "Haralambie" de Colonix ce sa zic, n-am incercat si nici nu intentionez, desi am un organism cam lenesuc... eu ma tratez cu ceaiurile bunicii mele (au efect garantat pentru ca-s recomandate de draga de ea - bine, cu ani in urma... multumesc bunului Dumnezeu, noi toti de la buni pina la zamfiruc n-am avut nevoie si asadar nu sintem deprinsi cu produse farmaceutice, sintem invatati cu "babeshtile", incepind cu hreanul, usturoiul si ceapa, pe care le consumam zilnic (si maninca si ea, si nu se strimba), pina la tot felul de plante medicinale pe care le avem strinse in sacusori, siropul de muguri de brad sau afinele pe care le punem in fiecare vara la borcan, sa fie acolo, just in case ... Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ooo, ilinca, inseamna ca am fost vecine? eu stau la B1, tu cred ca ai stat in blocul urmator, nu? btw, am facut ceva ore de chitara clasica cu cornel...pe vremuri (eram prin clasa a 8-a...) Azi am fost putin pe-afara, ca a scos-o buni pe fata si ne-am intalnit cand am iesit eu de la serv. S-a facut din ce in ce mai rea, nu vrea sa mearga de mana, doar "singua" - n-ar fi o problema daca ar merge pe trotuar, dar numai prin iarba, tufe etc, de mi-au intrat iar tocurile prin noroaie...(ma simteam ca-n mica excursie de pe munte) Si nush ce naiba tipa din orice! Vreau sa intru in magazin, "nu-nu-nu, pa-pa...", vreau sa ies, iar "nu-nu-nu", de mi se facuse rusine cu asa un copil razgaiat! Aseara am controlat-o in gurita, se pare ca-i mai iese o maseluta...sper sa fie de la asta, ieri nu i-a convenit ceva si a plans o ora incontinuu, aseara dupa ce a adormit la 10 min iar a plans...cam juma' de ora...prin somn...am dat-o cu Calgel, s-a mai linistit. Azi iar o repriza de plans...uff[alcool] Si dimineata nu stiu ce nu i-a convenit si a intrebat-o tati "acuma ce faci, plangi?" - si s-a pus iar pe un plans de juma' de ora! Parca mi-a schimbat cineva copiulu'! http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Multumim de cafea! Tu mereu esti alaturi de noi draga Doina![grup] Ilincalif si noi folosim tratamente naturiste...de aceea am ales Colonix, este facut doar din plante. Parerea unanima a doctorilor: cea mai completa forma de detoxificare este in ordinea asta 1. curatarea colonului, si a intestinelor.....clisma cred eu, curata numai colonul insa instetinul subtire nu prea... deci asa am ales Colonixul 2. detoxificarea ficatului 3. detoxificarea rinichilor Eu am ales tratamentul pentru ca vroiam sa scap de balonari si impresia de plin tot timpul, dureri abdominale care nu cedau deloc, oboseala cronica, cercane si in ultimul timp suspectam ca detin si paraziti intestinali. Vreau dulciuri ceea ce nu prea ma atrageau inainte, iar acest tratament promite sa rezolve toate problemele mele, practic am inteles ca oricat de multe diete vrei sa tii, sa incepi sa mananci sanatos sa duci o viata sanatoasa, daca matele nu sunt curatate de toxine, totul e munca in zadar. Ce a inceput sa iasa din mine m-a facut sa-i recomand Colonix-ul si surorii mele. Am reusit sa scap de toate "lemnele " si semintele din intestine...uneori trebuie sa trag de...ca sa iasa bucatile care au stat lipite de intestine... Acum simt cum se curata si stomacul! Am respiratia mereu proaspata, nu mai doresc sa mananc asa de mult dulce, am slabit si mi s-a retras si burta. O recomand cu incredere! Merita sa investesti 35o RON in sanatatea ta! Pacat ca nu se accepta retea de distribuitori...ca asa ma inscriam si eu si le achizitionam mai ieftin pt familia mea. Spun asta pentru ca m-am inscris la Forever si Hemel tocmai pentru a achizitiona mai ieftin aceste produse pentru familia mea Produsele Colonix contin: Ingrediente ceai: frunze de siminichie, musetel, chimin, menta, macese, scortisoara,crusin,chimbir, seminte de sylbum marianum si de fructul pasiunii, frunze de strugurii-ursului si aroma de lamaie. Am iceput cu ceaiul pt ca mi se pare cel mai puternic din pachet, frunzele de siminichie iti provoaca miscarile intestinale pt golirea intestinului. Ingrediente Paranil capsule: coaja de nuca neagra, pudra de absint (?), pudra de Pau D"Arco, seminte de dovleac, pudra de muguri de cuisoare,pudra din radacina de feriga, extract seminte de grefuit, radacina de unicorn fals, praf de mir, pudra de bulb de usturoi,frunze de isop, radacina de sofran si de gentiana, menta, seminte de schinduf, iarba-mare, pudra din coaja de scorus de munte spinos,, pudra din Rumex Crispus. alte ingrediente carbohidrati: capsula vegetala naturala. Ingrediente fibre:psyllium, seminte de in,seminte de chimen dulce,radacina de lemn dulce, aloe vera,grefuit, pectina,papaya,scoarta de ulm, nalba-mare, rubarba,lucerna, samanta de guar, menta, frunze de strugurii ursului. Alte ingrediente: 100% extract de stevie pura, aroma naturala de banana. (cred ca fibrele astea se lipesc de stomac si intestine si dezlipesc tot ce s-a lipit pe ele de-a lungul anilor) Cam atat. Cu ocazia asta le-am citit si eu. Scuze daca am plictisit pe cineva. Vecina mea care are timp sa umble prin oras...a cumparat toate ceaiurile de la plafar si si-a facut singura tratamentul...Pot sa zic ca la ea rezultatele sunt mai specatculoase...A slabit f frumos si se simte f bine. Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi venim la cafelutza! Multumim! Miruna de-abia asteapta sa miroasa cafeaua... Azi se pare ca va fi vreme frumoasa, uff si eu lucrez dupa-amiaza...presimt ca fug mai repede de la serv la o plimbarica... Am inceput ziua cu peripetii... Miruna s-a trezit la 8 cerand papa prin somn...cand am dat-o jos din patut s-a repezit la bucatarie, cu ochii pe jumatate inchisi, "mimi fomica..." si-a mancat fomila asta 2 felii de paine cu unt (fara coaja), 2 felii de sunca, inca 2 felii de paine cu unt si miere si la sfarsit mi-a cerut si turta dulce...acu' bazaie pe langa mine sa-i fac si "tzisi"=laptic...o intreb "ce esti tu, sac fara fund? de ce mananci atat?" "de sanchi" imi raspunde ea foarte senina...[copil] Acum mi-a cerut oala...i-am dat jos pantalonii si ea fuga in dormitor...nu i-am dat atentie, pana am auzit-o "mimi teg epede" (sterg repede) - facuse pipi pe covor si stergea de zor cu bluza mea de pijama...[cool][mariaj] Mi-am recuperat bluza de pijama dar am bagat-o direct in masina...ce sa mai zic de covor, la cate a inghitit pana acum, cred ca in loc sa-l spalam, o sa-l schimbam![zid] Fug acum sa-i mai fac niste ceai , ca a baut 120ml lapte si inca mai cere....mi-e frica sa-i mai dau lapte, poate i-o fi doar sete! Pupici [pup] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simina, Colonix-ul merge si la persoane cu constipatie cronica? Nasa-mea care e cam durdulie si are probleme destul de mari, plus ca are io alimentatie tare aiurea, din cate spui cred ca i-ar fi bun! cat costa ceaiul? sau trebuie sa iei tot pachetul (cu capsule si fibre)? http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Doina, saru`mana de [cafea], a` mica s-a trezit pe la 4 si a marait nitel; am adormit-o repede dar somnul l-am cam pierdut... Emushi, nazdravana fetita ai! Mi-a placut mult paginuta ei... Chiar, Simina, niste detalii despre colonix... adica pret... multumesc! Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emushi, stai langa bunici mei[cool]. Bravo, ai o mica mancacioasa. Cred ca atunci cand o voi auzi pe Alexia cerind mancare, dau de baut de bucurie -daca o sa se intample vreodata chestia asta... Eu sunt putin deprimata: o prietena de-a mea tocmai a pierdut sarcina... Alexia a cazut de pe canapea fix in cap ... dar poate imi revin datorita vremii. Acum astept sa se trezeasca mandra si sa plecam la plimbare, parca nu mai am rabdare sa stau in casa. Sanatate multa puilor bolnaviori, iar voua va doresc numai bine! Oana, mami de Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, ai citit asta? Terapia cu celule-susa, acum si in RomaniaAlexandra Olivotto -------------------------------------------------------------------------------- Sean Hu, presedintele companiei guvernamentale chineze responsabile cu furnizarea si terapia cu celule-susa, va deschide un centru de tratament in Sinaia pina in 2008. Rata de recuperare a acestei metode revolutionare este de 65% in cazul celor paralizati complet. Cu ce ocazie in Romania? Vrem sa deschidem un centru de tratament in Sinaia, in parteneriat cu doctorul Decebal Mehedinti. [/b ]Speram sa fie operational in sase-sapte luni. Daca acest tratament este vazut cu ochi buni de comunitatea medicala din Romania, urmatorul pas va fi sa stabilim parteneriate cu spitalele publice din Romania, asa cum avem si in China, si sa infiintam centre de tratament in interiorul acestor institutii. Ma gindesc ca si economia romaneasca ar avea de profitat de pe urma centrului de tratament de la Sinaia. In Thailanda, de exemplu, vin 1,4 milioane de turisti medicali anual. Suedezii se duc acolo ca sa isi trateze dantura mai ieftin si sa aiba parte si de o vacanta. De ce n-ar fi la fel si in Romania? Mai ales ca la Sinaia se poate si schia, iar bolnavii ar putea veni insotiti de familie. Am aduce foarte multi pacienti europeni in Romania. Cit priveste laboratorul de la Bucuresti, in aproximativ o saptamina ar trebui sa obtinem toate aprobarile necesare. Apoi vom trimite aici o echipa de cercetatori si de tehnicieni chinezi, pentru a pregati celulele-susa. Ei vor cumpara si echipamentul necesar, de obicei il folosim pe acela produs de americani si japonezi. Pacienti din 39 de tari Cit de accesibil este echipamentul? Folosim tehnologia de baza necesara in ceea ce priveste celulele-susa. Exista si a doua si a treia generatie de tehnologie care ne asteapta, inclusiv pentru celule-susa modificate sau combinate cu alt biomaterial, dar la ora actuala le testam siguranta. Se dezvolta foarte repede, vezi cite o noua descoperire in fiecare saptamina. De aceea, acest subiect e numarul unu ca frecventa in publicatiile de specialitate. Cred ca medicina regenerativa este viitorul breslei doctorilor, iar celulele-susa sint cele mai importante instrumente ale ei. De ce ati ales tocmai Romania? [b]Avem pacienti din mai mult de 39 de tari care vin pentru acest tratament in China. Romani, avem cel putin 25. Cred ca deschiderea acestui centru va fi benefica si pentru restul europenilor, carora le ia cel putin 24 de ore sa zboare pina acolo. Am mai deschis un centru in Thailanda, vrem si unul in Ungaria, altul in Elvetia - unde am primit permisiunea de a trata 200 de pacienti - si inca unul in Costa Rica. Cred ca am ales Romania din cauza lui Razvan Iordache, primul roman pe care l-am tratat in China si care a facut multe eforturi pentru a face medicii si Ministerul Sanatatii sa realizeze importanta acestui tratament. Ei au fost foarte cooperativi si deschisi la noua tehnologie. 20.000 de dolari operatia Deci nu ati intilnit rezerve de natura etica? Noi lucram doar cu celule-susa adulte, ceea ce nu pune probleme etice, asemenea celor embrionice. Le izolam pe cele din maduva si pe acelea din membrana amniotica si din cordonul ombilical, dupa nastere, deci nu facem rau nimanui. Cit despre cele embrionice, ele nu constituie o prioritate pentru noi la ora actuala. Au mare potential, numeroase grupuri de cercetatori lucreaza cu ele, dar trebuie sa depasim problema etica si sa stim cum le putem controla. Pentru ca acum, desi sint mai flexibile decit cele adulte, ele au sanse sa genereze tumori. Cu cele din maduva nu avem aceasta problema. Cit costa o astfel de operatie? Pretul e destul de mare actualmente. Pentru pacientii cu probleme neurologice se poate ajunge la 20.000 de dolari, asta incluzind o luna de stat in spital, singur intr-o camera, acoperindu-i-se pacientului toate tratamentele si analizele aferente si patru injectii cu celule-susa. Cum de in China acest fel de tratament este atit de dezvoltat? Pentru ca legea de la noi prevede ca terapia cu celule-susa este o procedura clinica, ca si transplantul de maduva, nu ca administrarea unui medicament. In SUA, de exemplu, injectiile trebuie aprobate de Food and Drug Administration, asa ca trec intre cinci si opt ani pina sa poti trata astfel un pacient. In China studiem celulele-susa de 60 de ani. Injectiile au fost incepute in cadru universitar, in 1999, iar primul pacient l-am avut in 2001. Tratamentul cu celule-susa mai are si alte efecte? Intinerirea. Am avut pacienti cu virste de la 45 la 80 de ani, veniti cu probleme neurologice, carora li s-a aplicat tratamentul, iar apoi le-au disparut ridurile si parul le-a revenit, din carunt, la culoarea naturala. Li s-a imbunatatit si pofta de mincare, si calitatea somnului. Noi insa nu punem accentul pe aceste proprietati de reintinerire ale celulelor-susa acum, desi eu, personal, cred ca cea mai mare piata de desfacere pentru acest tratament va fi lupta impotriva imbatrinirii. La zi cu informatia Din ce tara a Uniunii Europene va provin cei mai multi pacienti? Ungaria, Regatul Unit al Marii Britanii si Romania. Si numerosi din Italia, de asemenea. Credeti ca publicul din Romania este bine informat apropo de celulele-susa? Este a doua oara cind vin in Romania si, din experienta mea de pina acum, da. Media de aici conduce oamenii in directia corecta. In China am avut multi jurnalisti straini in vizita, din numeroase tari. De pilda, cei americani amesteca des celulele-susa embrionice cu cele adulte si transmit astfel publicului o impresie gresita. Si, cu toate acestea, sondajele arata ca 70% dintre cetatenii SUA sustin cercetarea in acest domeniu, iar proiectul de lege a trecut de Congres. Care au fost pacientii pe care i-ati tratat si in cazul carora terapia a avut cele mai spectaculoase rezultate? Un baiat de 11 ani, care a facut o infectie virala la creier si, dupa opt luni de tratament conventional, nu putea sa comunice cu ceilalti, sa se hraneasca sau sa urce scarile. Dupa sase injectii cu celule-susa, puteai sa vezi imbunatatirile pe zi ce trecea. Acum e din nou un copil normal, se duce inapoi la scoala si ia note mari la matematica. Mai exista si cazuri, ca acela al lui Razvan. Lui i-am aplicat tratamentul la 11 ani dupa ce s-a petrecut accidentul. Or, e important sa incepem cu injectiile cu celule-susa la un stadiu timpuriu, cred eu, desi nu exista consens asupra acestui fapt in comunitatea medicala. Daca, de exemplu, incepem terapia la 18 luni dupa accident sau dupa instalarea bolii, pacientii au sanse mult mai mari de a-si reveni. De aceea, colaborarea cu spitalele publice e atit de importanta pentru noi. Mediator la nivelul tesutului In urma unui accident petrecut in copilarie, Razvan Iordache (foto) a ramas paralizat de la git in jos. Aflind ca rata de recuperare a terapiei cu celule-susa este de 65%, a plecat in China pentru a se trata. Razvan povesteste ca dupa interventie „senzitivitatea s-a imbunatatit cu peste 15% peste tot corpul, muschii abdominali lucreaza, echilibrul e si el mai bine, pot sta pe marginea patului nesustinut, ceea ce inseamna mult pentru mine. De doua saptamini, am reusit cit de cit sa misc labele picioarelor, cam o data la doua zile“. Pozitia autoritatilor Pentru a putea functiona, viitorul centru de tratament cu celule-susa are nevoie de aprobarile Ministerului Sanatatii si Colegiului Medicilor din Romania (CMR). Prima institutie ne-a comunicat ca medicul chinez „n-a depus nici o cerere sau dosar“ pentru obtinerea autorizatiei de functionare. Razvan Iordache sustine ca au primit un aviz verbal favorabil din partea unui secretar de stat de la Ministerul Sanatatii. Nici presedintele CMR, Mircea Cinteza, nu a fost inca informat cu privire la intentiile medicului chinez Hu, iar unda verde ii va da numai dupa ce membrii Colegiului vor analiza „competenta, rez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...