Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava!!! (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by emushi
brrrrr m-am cam speriat si eu cu branza topita.....da' poate n-o fi nimic daca-i mai dau Mirunei din cand in cand, nu? (ii cam place, dar nu i-am prea dat, ma gandeam eu ca are destule "saruri"...dar asa, o data pe saptamana, cate-un triunghi...) http://www.pagina-mirunei.piczo.com
emushi, n-o fi bai un triunghi, o data pe saptamina... noi deocamdata abia ne obisnuim cu gustul de cash proaspat.. ii place, grozav ii place, asa ca deocamdata raminem pe sortimentele astea, brinza de vaci si cas. nici urda n-am incercat pina acum, o fi bun pentru pruncusor de 1 an si 3 luni ??? azi ne-am invirtit in jurul cozii prin obcini, dar poate miine, daca e frumos, sa mergem spre centru. carmen, kali, eve, emushi, cine iese miine ? pupici tuturor [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, pana la urma nu mai stim ce sa mai mancam cu atatea prostii bagate in tot ce cumparam sa mancam...Va doresc un weekend placut! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa este, doina... tu macar stind la casa probabil ca ai si o gradina cit de mica... fetelor cochetelor, se strica vremea, nu cred ca ne mai intilnim noi miine !!! in emisiunea de miine de pe Pro Tv Cristi Tabara merge in Tara Paielor + era sa cad de pe scaun cind am aflat unde face emisiunea : in Havirna, judetul Botosani - este satul lui tati de zamfiruc, acolo avem si o casuta batrineasca cu un pic de teren, unde ne place sa ne petrecem week-endurile, sau bucatzele din concediu ... ce mica-i lumea! nasica mea a nascut ieri. la 43 de ani ! Teodora Elena s-a nascut la 9,30 cu 3,360 kg si Apgar 9. Nasicul e tare mindru, iar zamfiruc e incintata ca o sa aiba pe cine trage de codite! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum, iar se strica vremea?!? cand abia ne obisnuisem... uff... ce sa ma fac, fetelor, cu un copil care doarme prea putin??? ca nu (prea) mananca nici cioco (rar), nici cafea nu-i dau [alcool]...se trezeste dimineata la 8-8.30, mai doarme la pranz o ora jumate', si nani...tooocmai la 11 noaptea! (uff, azi la 12, ca de-aia nici nu dorm acu')[zid] si - ce sa zic - de plimbat ne-am tot plimbat, de la 11 la 1.3o, papa si nani, si iar plimbare si alergatura de la 4.30 la 9 seara, fara carut ca nu l-am mai luat de 2 luni (facem miscare ca galustei nu-i mai intra burtica-n rochitze [copil]), eu mai-mai sa cad din picioare de oboseala, pe cand iedu' nici vorba...zglobie pana la 12! NU MAI POOOT! hai ca nu-i problema de mine, da' un copil la un an si 7-8 luni, sa doarma 11 ore (poate 12, in zilele bune) pe zi, e suficient? mie mi se pare muuult prea putin, cred ca atat dormeam eu prin clasa a patra! ufffffff http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana asa este, avem gradina, dar cumparam si noi iaurturi, branzeturi si multe altele pe care atunci cand citesc ce contin ma ia frica si nu poti sa nu mananci o branza topita caci e buna...dar vai ce contine ...margarina vegetala ...offffffff ce de pericole bagam in organism cu buna stiinta! Cine vine la cafea?am facut-o! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emushi, eu stiu ca 10-11 ore de somn noaptea si 1-2 ore pe timpul zilei e numai bine, cam asta e media normala - dar cum fiecare prunc e unic in felul lui, media asta e buna numai pentru statistici .... Uite zamfiruc se trezeste mai nou pe la 8,30-9,00 si o bagam la somn la 21,30 (in maximum zece minute doarme beton) iar ziua lupta la propriu cu somnul (se impotriveste de parca ai pune-o la prasit)si rar de tot doarme mai mult de o ora si jumatate... asta e ritmul ei, ce sa-i fac ! La un moment dat ma plingeam ca nu doarme noaptea si ne tine treji, dar era vina mea, dormea ziua in citeva reprize, normal ca noaptea nu mai avea pic de somn pina la o bucata! Si cind ma gindesc ca vin caldurile si trecem la program de vara, cu plimbari de la 17-21, atunci sa vad eu cum ii perturb orarul... vai mie, vai mie ! dar e clar ca nu e bine nici pentru ea nici pentru voi sa stea treaza asa tirziu, spre miezul noptii. oare asta ne asteapta si pe noi peste citeva luni ??? pupici Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emushi, nu stiu daca e putin cat doarme buburuza ta, dar daca asta ii este programul, n-ai ce sa faci decat sa te impaci cu ideea. Alexia doarme 12 ore noaptea + 4 ore ziua, dar deja da semne ca ar vrea schimbare de program (adica un singur somnic la ora pranzului, in loc de doua, ceea ce e convenabil pentru mine tinand cont ca vine vara). Acum as avea ocazia sa-i fac program asemanator cu cel de la gradi, in ideea ca va merge de la 2 ani. Noi am fost ulitzarnici, azi, de numa': am vizitat gradina zoo (vreau sa va spun ca Alexia a ras in hotote de cand am intrat pana cand am iesit, a vrut sa hraneasca numai ea animalele si m-a innebunit toata seara cu "cucurigu"- varianta tradusa-, "mor-mor" si ce a mai auzit pe acolo)... am dansat in parc, putin mai incolo de fanfara... am fost la porumbei, la cetate (azi a papat in premiera la restaurant), la Bristena, la scarile rulante de la Bucovina... si tocmai a cazut lata de oboseala. Cred si eu... nici noi nu mai avem mult. Noua pasiune este muzeul de stiinte ale naturii pe langa care nu am putut trece ieri fara sa tipe "pe(s)teeee" si de unde plecam in urlete disperate. Asta e, dar uite ca e o idee buna daca n-ati mai fost de mult timp. Na ca m-am spovedit -nu ca v-ar fi interesat- dar am chef de vorba [alcool]; promit sa nu va mai stresez in asemenea hal prea curand[;)] Sper sa se indrepte vremea si sa ne intalnim, totusi... nu-i asa Ilincalif?... poate vin si alte fete, sa punem de o cuconada cu ochii imprastiati dupa copii. Oana, mami de Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kali, gradina zoologica ? unde ? dupa cum arata prognoza meteo, o dai pe alexia la gradi pina se indreapta vremea ! eu azi nu m-am simtit in stare sa scot galushca in drum, batea asa un vint in obcini incit chiar m-am bucurat cind am vazut-o cazind lata la prinz, ca nici mincare nu aveam pentru ea , asa ca am stat si cit a dormit ea am pus repede de-un pireu de cartofi+morcov cu ficatei si usturoi, si-apoi de cind s/a trezit si pina aproape de noua am tot tinut-o in joaca si tavaleala si iar joaca si auditie muzicala (azi i-am pus Leonard Cohen si Kenny G.) si iar pupaceli si catzarari si aerobic, asa ca de pe la 21,35 doarme beton puiul meu... ce-o fi miine, om vedea ! pupici Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, kali, unde ati fost la zoo? (si btw, nu ne-am intalnit azi cumva?!? [biz]) noi n-am mai fost de un an... imi aduc aminte ca am fost cu galusca in Mures, de-am innebunit paznicii (ziceau sa o bagam in cusca la maimute, ca nu s-ar simti diferenta), de atunci a invatat sa tipe ca maimutele de nu putem manca nici acum o banana in liniste... (acum le zice "macanici"=maimutici, are doua urate de plus - chiar urate - si le iubeste...cea mai mare tragedie a fost zilele trecute cand le-am pus la spalat, a stat langa masina pana s-a terminat programul - "macanica int(r)at masina...macanica intat masina!!!") moaaama kali, da' ce doarme alexia...fericito! pai miruna mea n-a dormit atat nici in burta, cred! (ei, nu chiar...pe la 7-8 luni dormea asa...) (de fapt tot timpul mi-am facut proleme ca doarme cam putin, asta e!) brrr...uite ca si pe mine m-a luat valu'...iar am chef de vorba, las' ca-mi trece, merg la nani [pup] la toate http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...