Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava!!! (17)


Recommended Posts

daca tot n-apuc sa deschid calculatorul cu noaptea in cap, sa ma bucur de-o cafea aburinda la prima ora, macar sa va descretesc fruntile cu bancul zilei : Niste reporteri de la TV merg intr-un sat pentru a face un reportaj: Cum isi petrece ziua baciu’ Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei. - Da pai, dimineata ma scol si trag un pahar de palinca… - Stai, bace Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei. Spune ca citesti ziarul… - No, atunci… dimineata ma scol, citesc ziarul. Dupa aia dau la porc sa mance, dupa care mai citesc inc’ un ziar. Pan’ la prinz lucrez in atelier, timp in care citesc vreo doi-trei carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar seara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar la 10 cind inchide biblioteca, merem cu toata trupa la Ion, ca el are tipografie… si-acum merg la nani... nu-mi vine sa cred ce devreme !!!! pupici Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zoo este in Radauti (si cica si in Piatra, dar acolo nu am fost niciodata). Bine... nu va asteptati la cine-stie-ce, dar pentru copii e minunat. Atentie ca lama scuipa!- am patit-o pe propria piele[:-)))] Emushi, ne-am intalnit? Habar n-am... Fac si eu ca Ilincalif: daca banui ca ne vezi, strig-o pe Alexia si te convingi. Las' ca poate se indreapta vremea si ne intalnim, sa terorizam porumbeii, ca-i mai amuzant in mai multi. ... Cat despre printesele noastre... macar a ta mananca si nu prea doarme: a mea invers: cea mai mare jignire e sa incerc s-o alimentez. Cred ca nu le putem avea pe toate. Vrei sa facem schimb de preferinte? Macar pt. o luna, sa mai puna si a mea o chishcuta-doua. Asaaa... si sub genericul: va stresez cu gura mea mare... tot ieri am fost la un spectacol organizat de Clubul Copiilor. Ehee!!! Sa vedeti voi acolo fetite motzate... deja visam cu ochii deschisi si mi-o imaginam pe Alexia pe scena. M-am dus cam departe cu gandul, nu?... dar tot mi s-au umezit ochii de emotie. De-abia astet sa o vad mare dansatoare... sau cine stie?... balerina, cantareata... ce bine e cand nu pui limita imaginatiei! Va pup si va doresc sa aveti o saptamana usoara! ...aaaa... si sa se indrepte vremea inainte de a merge Alexia la gradi![:-)))] Oana, mami de Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kali, ne-ai pacalit... si eu care chiar incepusem sa cred ca a rasarit o gradina zoologica in Suceava !!!!!! xandrutza, multumim de urari, si mami de Teodora Elena si puiutzul sint bine. Ea era putin ingrijorata ca nu are inca lapte (am lamurit-o ca "inca nu" nu inseamna "deloc" si apoi, in cel mai rau caz, de n-o sa aiba chiar deloc, exista acum atitea feluri de lapte praf, iaca si eu si zamfirucul cu lapte praf am crescut asa frumoase, destepte si... modeste !!!) si o mai ingrijora faptul ca nu poate dormi noaptea, de fapt nu a dormit prea bine nici in timpul sarcinii - acuma, ce sa zic, poate e bine ca s-a invatat deja sa nu doarma noaptea, ca de-acum nici n-o s-o mai lase bebelina ! [bang] pupici, mici da'multi [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru toate fetele cochetele, o dedicatie muzicala de la zamfiruc : http://www.youtube.com/watch?v=XnOknvbdJhs si inca niste pupici, mai mici... dar nu va lasati inselate de aparente, nu va uitati ca sint mici, la noi in familie astia sint cei mai apreciati !!! [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic ce-a mai facut poznasa mea. Ii place tare mult telefonul lui mami, mai ales ca e si rosu. Il dam fetei sa nu planga, se joaca, apasa (are clapita), deschide clapita, se distreaza cum suna tastele, bine, il luam intr-un tarziu, si eu ma intreb de ce nu ma suna nimeni oare. Ea s-a jucat cu el sambata seara, si duminica pana pe la pranz trebuia sa primesc niste tel si nimic, sun pe respectivii si-mi spun ca ma suna dar nu raspund. Toate apelurile erau redirectionate catre taica-su. Nu catre altcineva, catre taica-su, cum a reusit, enigma. intr-un final reusesc sa repar telefonul, dupa ce imi pun fratele sa-mi dea bip-uri sa vad daca merge. Tatal nu putea vorbi, a vazut atatea apeluri de la cumnatul lui si de la altii care nu aveau de ce sa-l sune pe el si s-a panicat tare, cand a putut sune era tare speriat. I-am luat telefon, din ala de jucarie, tot rosu, dar ce credeti ca-i place, nu, tot pe al meu il vrea, dar gata s-a terminat cu jucaria asta. Am in el niste poze cu ea din spital si altele, cand a gangurit prima data etc, pe care nu pot sa le descarc, pana nu gasesc un tel la fel si care sa aiba memorie sa le pot descarca. Ca de altfel il dadeam. Arta este lunga, viata este scurta Catalina - Mamica de printesa [url="http://community.webshots.com/user/anamea11"]poze mai vechi si mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as scrie cate clipe deosebite traiesc in fiecare zi...as scrie un roman de iubire neconditionata...iubirea copiilor.[si-eu] Ioana nu sunt suparata...dar de obicei scriu ce gandesc...altfel nu merita sa ma deranjez pt un banal tratament...[baie] Ce mai face Zamfiruca ? Azi implineste 1 an si 3 luni! Cum va jucati voi? Si bebe Teo are 11 luni...[cool] Daca l-ati vedea cat se chinuie sa stea in picioare fara nici un ajutor...si cat de fericit ne priveste cand reuseste ...[copil] Daca are telecomanda in mana reuseste sa faca si 2-3 pasi...apoi observa ca nu-i sprijinit si se aseaza in fundulet. Are deja 2 dinti jos si gingia de sus umflata...mi-a facut si febra...cred ca mai apare un dintisor [pup] Fetelor v-am vizitat site-ul aproape zilnic...si va adir sincer pentru tot ce faceti![foto] Chiar mi-am pus si la mine pe site cate ceva care mi-a placut la voi. Kali, nu vii si tu pe piczo? Andrei mi-a aratat azi ca stie alfabetul...face puzzle si deseneaza natura .Acum vrea catelul Den! Diana compune poezii si cantecele...desi cu rimele e mai greu...totusi continutul este inteligibil [flo] Am inceput sa le dau la copii multivitamine cu aloe vera , "hrana mintii " gel de aloe cu aroma de piersici de la Forever...si Andrei avanseaza vazand cu ochii. Si eu ma simt mai bine(mai puternica si ma trezesc odihnita)de cand iau aceste produse. Ma bucur ca m-am inscris in retea si reusesc sa fac rost de produse cu 30% mai ieftin. Astazi mi-a placut mult aceasta cugetare: "Rob este tipul de om pe care ti-ar placea sa-l urasti: e intotdeauna bine dispus si are intotdeauna ceva pozitiv de spus. Daca cineva il intreaba cum ii merge, el raspunde: "Daca ar fi mai bine de atat, ar fi nevoi de doi oameni pentru atata bine!" E un optimist. Daca un coleg are o zi rea, Rob reuseste intotdeauna sa-l faca sa vada partea pozitiva a situatiei. Am devenit curios si intr-o zi l-am intrebat: "Nu inteleg, nu este cu putinta sa fii optimist in toate zilele, tu cum reusesti?" Rob imi raspunse: "In fiecare zi cand ma trezesc, stiu ca am doua posibilitati: Pot sa aleg sa fiu bine dispus sau pot sa aleg sa fiu rau dispus. Si aleg sa fiu bine dispus. " Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kali, mi-ar placea schimbul pentru o luna, cum zici tu...cred ca i-ar prinde bine niste somn Mirunei! (si poate ne mai remane si noua ceva prin frigider...hi-hi-hi) Azi de ex. a fost in super-greva: s-a trezit, ce-i drept, la 9 (cu eternul "mami, fomica", fuga in bucatarie, "duc papa"), dar n-a vrut nici in ruptul capului [zid] sa adoarma la pranz ("mami,...nu nani...nu doame...ubec mami...", pupaceli de induiosare si chin de 2 ore [mariaj]), a adormit acum la 9, deh, era totusi obosita...[alcool]sa vedem cat doarme noaptea asta! mmm, o sa dam si noi o fuga pe la Radauti, daca au si maimutici (macanici) e perfect! anamea, stiu cum e cu telefoanele...am patit-o si noi, i-am dat tel cu taste blocate si-a sunat un consilier local si un prieten din Canada..., asta ca sa dau 2 exemple...dar ma mira si pe mine ca nu stiu prin ce minune de obicei reuseste sa sune la tati! (am incercat si noi, dar nu, nu merita de luat telefon de jucarie...n-are nici un farmec! nici macar un telefon adevarat usor stricat n-a pacalit-o!) uff fetelor ce ma enerveaza vremea asta...unde s-a ascuns soarele?!? multi pupici [pup] la mamici, bebici si tatici (na! ca am spus-o si pe-asta! nu m-am putut abtine ca ma uit pe furis cum doarme tati nostru cu iedutza lipita de el...mai-mai ca-mi vine sa dorm io pe scaun si sa-i las asa, in loc s-o mut la ea in patut!)[:D] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, Simina, astazi zamfirucul a implimit un an si trei luni, ce fetita mare are mami ! sint tare multzumita de evolutia ei, sint incintata ca in 15 luni de viata nu am avut o data motiv sa merg la doctor cu ea (bine, in afara de vaccinarile obligatorii) singurul aspect care ma preocupa este ca inca nu merge singurica, dar medicul de familie mi-a zis sa nu imi fac griji, cica asa-s astia mai greutzi, o iau din loc mai incetisor, adica pe romaneste is mai puturosi !!! zamfiruc are 15 kg la 85 de cm (la un moment dat asa se mai foia la masurat ca imi iesise ca ar avea 90 de cm, de se speriasera prietenii nostri ce Ghita Muresan in versiune feminina e pruncul nostru!!!) Cu ce sa ma mai laud ? A, daaa, are 8 dintisori si 4 masele si sigur mai pune de-o eruptie dentara, ceva, ca e cam miriita, dar cit despre asta, n-o impiedica sa manince absolut tot din castronel (de-am ajuns, paranoica, sa o hranesc cu ochii la ceas la ora fixa si cu mincarea cintarita la miligram) nu vreau sa crezi ca intru in polemici cu tine, dar cind te vad cum te extaziezi ca le dai multivitamine pruncilor tai, ma si enervez !!!! na c-am zis-o !!!!! is CHIMICALE si n-ai sa ma convingi in veci ca sint produse naturale, prin insusi procesul de fabricatie chiar si ingredientele naturale is artificializate, fiind sintetizate... nu sint medic, nu ma pricep la detalii de ordin pur stiintific, dar ma intreb si eu ca omul, nu mai sint fructe si legume de trebuie sa bagi pastile si prafuri in ei ???????? dar mai bine inchid subiectul, ca aici oricum noi doua vorbim doua limbi complet diferite [:D] emushi, hai sa punem de-o excursie la Radauti, sa mergem sa vedem macanicile ! si poate ne intilnim si cu anamea !!! si eventual sa o luam pe kali pe post de ghid !!! ce de-a idei, nu ? (mai am, o multime !) 0,30 - ar fi cazul sa merg si eu la nani, desi mi-am propus sa incep saptamina cu un referat-doua, ca se apropie sesiunea ! [bang][bang] dar cind ma uit ce ingereste doarme maimutzica asta a mea, arunc cit colo si cursuri si referate ! pupici, si pe miine ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...