Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava!!! (17)


Recommended Posts

Buna fetelor! Ilincalif, multa sanatate si fericire Teodorei! Azi sarbatorim prima noapte dormita fara scutec...si ce e minunat e ca nu a fost niciun "accident". A facut pisu inainte de somnic si imediat dupa...nu va mai spun ca toata noaptea n-am dormit ci am stat cu o mana intre picioarele fetei...de parca puteam rezolva ceva...Sa speram ca o sa ne tina...sunt constienta ca o sa mai fie scapari dar momentan sunt optimista. Ziua o las fara scutec si se cere, in felul ei specific, luand olita si aducand-o la noi...of, de ar incepe sa vorbeasca... Va pup! Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, Va doresc o zi buna si cu soare mult pentru plimbari. Astazi am dus-o pe jos pe Ana la gradi si vreau sa spun ca ne-a prins tare bine o plimbare impreuna, ar trebui sa mai repetam figura. Meg imi pare tare rau ca nu am reusit sa ne intalnim[q] sa vedem si noi o mamica slaba si un Matei vanjos. Ma apuc de treburi asa ca va las. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamea si noi mergem des la Radauti, acolo avem multe rude si amintiri din anii de liceu...cand l-am cunoscut pe sotul meu...[cina2] La gradina zoologica merita sa duci copii...au ce invata. Emushi, ai rabdare cu somnul...asa sunt copii la o anumita varsta...fiecare cu bioritmul lui. Eveline , felicitari pentru prima noapte frumoasa ! [cool] Ca sa mai fie accidente umede [hopsieu], incercati sa nu-i dati lichide inainte de culcare sau in timpul somnului ... Sper totusi sa ne intalnim candva...cred ca fetitele noastre s-ar intelege tare bine [huta] Ioana, am apelat la multivitamine pentru ca Andrei are nevoie de Hrana mintii in acest moment...iar Diana nu mananca aproape nimic...are 16 kg la 4 ani. Taticu zice ca-i tare frumusica si sa nu o las sa se ingrase sub nici un motiv, asa ca incerc sa-i intaresc organismul. despre alimentatia sanatoasa stiu f multe din perioada cat am fost profesoara la Liceul alimentar...[grup] Prefer sa le dau produse cu aloe vera decat chimicalele din farmaciile noastre care-i distrug ficatul...chiar daca chimicalele sunt mai ieftine. Carmen, copii mei merg la gradinita Maria Montessori de langa Assist...fetitele tale unde merg? Meg, ce mai faci? Ti-ai incarcat bateriile cu Bucovina? Xandrutza, ce facem cu sportul? Ce sali mai stii prin Sv Doina, toate cele bune...sper sa ajungem sa ne vedem in viata asta... Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilincalif, gata, s-a facut: mergem la Radauti! Au si maimute, special pentru Miruna, asa ca toata lumea va fi multumita! Simina, nu ma atrage piczo pentru ca m-am obisnuit deja cu totsite... am muncit ceva la site-ul Alexiei si nu as mai avea rabdare sa o iau de la capat. Mai am putin si ajung la zi cu toate... atunci voi pune si eu adresa site-ului la semnatura.[biz] Eveline, felicitari pentru reusita! Ai fata mare! A iesit soareleee!!![beach] Oana, mami de Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc pentru L. Cohen, chiar acum ascult... Simina, multumesc pentru cugetare! Eu cu sportul mai putin, am incercat, nu ma lasa operatia, din pacate... La sala nu am fost niciodata, tot ce am facut, am facut acasa, de una singura, cu rezultate (mai putin acum, ca am ceva burtica...). Nu te-am intrebat, tu ce predai? Si apropos de sala, am inteles ca cea de pe Marasesti e buna... Eveline, felicitari pentru noaptea fara scutec! La cat mai multe! Si cat mai repede! Carmen, spor la treaba! Anamea, Emushi, m-au amuzat pataniile voastre cu telefoanele! Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am disparut o vreme..dar motivat, va povestesc imediat. mai intai as vrea sa nu ramaneti dezinformate...MEG NU E O MAMICA SLABA INCA...inca are burti si coapse cu multi centimetri in plus fata de anul trecut...dar sunt totusi in scadere..am 65 de kg, inca 10 de dat jos...matei e o minune de copil iar george e un tatic f f fericit, asta e adevarat.. ce nu v-a mai povestit ilincalif e ca am lasat-o pe zamfiruca fara un minunat fluturas de plus (dl. fluturu, frate cu dl. iepuru)..asta doar pentru ca m-am extaziat eu de cat de frumusel era fluturasul. iar mami de zamfiruc s-a si repezit sa mi-l dea de tot..nu va mai spun ca mi-a tinut tati predici pana acasa "cum e posibil, dom'le, sa iau jucaria copilului?!?!"..asa ca sunt datoare cu o jucarioara de plus la zamfiruc, pe data viitoare cand ne vedem. ema, te-am sunat in ziua in care m-am intalnit cu ilincalif, da nu ai raspuns, parac retinusem ca esti la program si nu am insitat cu telefonul...sper sa ne vedem la vara!!! asa, si ziceam ca am lipsit motivat...vineri, pe 4 mai, ne-am luat masina!!un yaris portocaiu dragut foc, nu de alta, dar cu tico la drum lung si cu bebe in masina era cam aventuros de acum...ivneri deci ne-a venit masina si nu am mai apucatt sa intru pe net deloc, niic nu am mai iesit la plimbari prin oras..duminica seara ne-am intors in bucuresti si am reintrat in programul normal...ma rog, normal e un fel de-a spune, ca am muuulte treburi de recuperat, praful s-a asternut gros in lipsa noastra, rufe de spalat-intins-calcat sunt mormane-mormane..api am de facut o multime de drumuri pentruradiat/scos de laimpozit tico si inmatriculat/trecut la impozit yarisu....in fine, nu am plictisesc deloc... acum am profitat de o scurta repriza de somn a bebelusului,sa va scriu mai pe larg.ma reintorc a gospodareala..va pup, pana data viitoare!!
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Meg chiar dimineata am vrut in postarea mea sa te intreb cu cat ai vinde TICO, am avut un "simt de presimtire" dar am zis sa nu fie indiscreta intrebarea mea. habar nu am avut ca ai alta masina sau macar ca ai de gand dar asa m-am gandit eu sa te intreb. Bine, aveam si un motiv: e din ce in ce mai greu sa ma descurc cu dusul si adusul fetelor numai cu masina sotului. Dimineata uneori el trebuie sa plece mai devreme si pe ana o ducem la gradi la ora 9 eu la 9 trebuie sa fiu la servici etc. Un TICO mi-ar fi arhisuficient acum dar deocamdata sunt numai vise... poate poate. Felicitari pentru YARIS[olala], imi place tare mult masina asta, ma bucur mult pentru voi. SiminaAna merge la gradinita pe str Dragos Voda vis a vis de cabinetul dr Ignatescu. Ioana ai ramas fara dl Fluturu[:-)))], l-as ca asta e primul pas spre prietenie [ispita]. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GRESIT GRESIT GRESIT, dl.Fluturu nu e decit var cu dl Iepuru, hehee, si inca var de-al doilea !!! Si nu esti datoare absolut cu nimic, a fost bucuria mea de a ti-l oferi pe dl Fluturu !!! sa te inveti minte Meg sa nu te mai extaziezi in fata lucrurilor altora !!!!!! si tranchilizeaza-l pe tati de Matei, ca n-ai luat tu jucaria copilului, ci mama copilului ti-a oferit-o din toata inima. Clar ? GRESIT GRESIT GRESIT, n-o credeti, fetelor cochetelor, n-o fi ea Meg slaba, dar arata traznet ! meg, felicitari pentru vrum-vrum ! dar si tie felicitarile noastre, eve, ii dorim biancai iubita sa utilizeze cit mai putin pampersi de acum si pina se marita ! [cool] pupici, ca nu ma lasa maimutzica macanica Zamfirica sa fac vreo miscare, vrea si ea la calculator, ce, numai noi ? Carmen, vorbesti de gradinita de linga Crucea Rosie ? Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! iar nu dorm, miruneatza a avut un chefalau de joaca de n-am putut s-o oprim, ii ziceam "nani" si ea incepea sa rada si sa se zbenguie...moaaama ne-a terminat pe-amandoi ta-su a adormit inaintea ei... azi ne-am tot plimbat-jucat peste tot, am fost in parc la steaguri si-a vazut o baaaaltaaaa...pana sa ma dezmeticesc si s-o prind din zbor, pleooosc!!! miruneatza stropita pana la genunchi, mami de miruneatza si mai si...ca pe ea am luat-o ca un uliu din baltoaca, si la mine au ajuns toti stropii...si da-i cu telefoanele la buni sa aduca pantaloni de schimb, ca decat sa conving copilu' sa mearga acasa mai bine ma luptam cu morile de vant...sau cu norii, ca tot au aparut pana la urma, dar nu ne-au intimidat! (pfiii...uite si mama asta denaturata care-si tine copilu'-n ploaie...) ne-a picurat cate-un pic-pic-pic pe botic-tic-tic, am vrut sa zic pe nasuc dar iedu' meu are-o boala cu rimele de nu mai pot scapa...pe urma a aparut si buni, fuga-fuga, cu blugii la pachet (speriata evident ca "nu vezi ca ploua???"), schimbat copil in parc (mi-ar fi prins si mie bine o pereche de pantaloni uscati...) si da-i tavaleala din nou...de data asta ne-am umplut de creta rozo-zozo (v-am spus, problema cu rimele!) din cap pana-n picioare...(ma refer la capetele si picioarele ambelor personaje...)...ca mimi se murdarea oricum dar spre "norocul" meu se agata constiincios de pantalonii mei (crem, mama lor de pantaloni!) evident fara sa dea drumul la creta... cam atat pe ziua de azi, am ajuns ca de obicei rrrrupta de oboseala acasa, hop cu masina de spalat plina ochi, si iedu' neastamparat care schimba de zor programele...si temperatura de spalare! acu' incerc si io sa merg la nani, ca sa mai dau randament si maine... eveline...jos palaria! ce fetita mare ai!!! cat are? eu n-am avut curajul sa o las sa doarma fara pempi, decat dupa-amiaza...seara bea inca un bibe de lapte si pishorceste un pampers plin pana dimineata...se vede ca mai avem de crescut! meg, chiar imi pare rau ca nu ne-am vazut...m-as fi bucurat! de obicei raspund la tel, poate nu l-am auzit, saptamana trecuta a fost intr-adevar cam plina de evenimente...daca-ai sti prin ce-am trecut (dar in fine, asta e alta poveste, buna de imed)..., poate ne-om vedea cu alta ocazie...nu stiu care...pupici [pup] lu bebica cel scump, sa creasca mare, sanatos si frumos, si [pup] lu' mami de Mateias... [pup] pupici si la restu' de mamici, bebici, burtici... http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...