Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava!!! (17)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by megbeng
..sa nu-mi spuneti ca acum ati plecat voi din oras....[:-)))] ..ilincalif, hai, stiu ca pe tine pot conta, restul fetelor merg la serviciu...
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]

Daca veneai la Radauti, mergeam noi sa ne intalnim cu tine, sedere placuta la Suceava. Arta este lunga, viata este scurta Catalina - Mamica de printesa [url="http://community.webshots.com/user/anamea11"]poze mai vechi si mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! Meg imi pare bine ca esti in oras, cum de ai venit? Sper sa ne putem vedea, dar cum ai spus si tu, la noi cele cu servici e mai greu. Eu una pe la 5.30 merg la mama sa o iau pe Bianca si ne cam intindem pe acolo pana pe la 6-6.30 (seara, evident)....si in functie de cum e afara mai iesim un sfert de ora-juma de ora, dar nu se stie niciodata cum iese si al meu sot de la servici. M-as bucura daca te-ai putea intalni cu "plimbareata" de Zamfiruca si cu mami a ei...Tu cu bb mic nu stiu daca ai sa iesi asa seara afara. Mai vb, oricum. Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ma bucur ca m-ati primit si multumesc celor care cred ca minunea noastra e .......minune. Ce sa zic cum a luat microbul.....dr zice din orice.... mancare de pe afara din biscuiti sau orice altceva.... mai grav ca s-a nimerit in aceeasi perioada cu candida facuta dupa 2 ture de antibiotic. Acu regimul este din orez morcov supa de carne de pui de vita peste la gratar.... am mai avansat la mamaliguta cu branza calcica mar copt... incercam din cand in cand cu banana si stam cu ochii pe olita ei sa vedem cu iese scaunul daca e bine continuam dar pana acu nu a fost bine asa ca iar am scos banana de cateva ori... s-ar parea ca inca nu tolereaza cruditati. Nu stim cat o sa tina.... pana incepe sa tolereze cum ne dam seama... dupa scaun..... Sanatate multa la micuti plimbare placuta pentru mamicile care au timp.... daca stati cu bebe acasa profitati cat puteti! Va pupam!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ev, asa e, 6-7 seara e prea tarziu pentru noi, acum..poate in weekend reusim macar un pic sa ne vedem, desi la noi programul o sa fie foarte, foarte plin, vine si george.... am venit pentru ca facusem la sfarsitul saptamanii trecute o infectie urinara cam nasoala, cu febra 38-39 care m-a tinut 3 zile, sub antibiotic!!...plus ca facand eco am descoperit si o petricica de 5 mm la rinichiul drept -care rinichi de asemenea imi daduse vreo 2 nopti de dureri...si cum nu eram pe deplin in putere cat sa ma descurc singura cu toate iar soacra-mea nu iisi putea lua o saptamana intreaga liber, am venit acasa, unde ma ocup doar de bebe, restul treburilor are cine sa le faca...apoi am vazut ca vine si 1 mai, si-a luat si sotul cateva zile, daca tot suntem noi aici..si o sa vina sambata sa petrecem cateva zile de vacanta de primavara. oricum, acum sunt bine, fara febra si dureri, ba chiar dornica de plimbari si vizite..nu stiu pe cine sa su mai intai sa chem pe la mine :))
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, ce mai faceti voi ? Pupam pe toata lumea, mamici, burtici, bebici ! [pup] Meg, welcome back ! Sint sanse mari sa ne vedem, daca ne potrivim ora si locul ! Zamfiruc iese de obicei intre cele doua mese, adica dupa 11 si nu mai tirziu de 16,30... asta inseamna haladuiala pe strazi si in parcuri cam intre 12 si 16... ca dureaza pina iesim, siesta, imbracatul zamfirucului si cel mai mult dureaza scarpinatul meu ! ca tot mi-aduc aminte ba sa fac ceva, ba sa pun ceva in carucior, etc ... noi n-avem vreo preferinta speciala, totul e sa iesim din coridorul de curent din obcini... uneori stam la soare linga kaufland, pe bancutele pseudo-parcului de linga patinoar... alteori ne oprim la fintina arteziana de la policlinica... sau la scrincioabele sau (mai nou) toboganul din parc de la Universitate... alteori ajungem pina la bancutele din fata casei de cultura si ne uitam la porumbei (acolo grozav imi place, ca e chioscul de inghetata de la Betty Ice... miam miam, buna mai e inghetata lor)... sau ne oprim la steaguri linga bcr... sau chiar la 3 barbosi, dar acolo mi se pare cam racoare acuma (la vara o sa fie super la umbra, pe moment prefer soarele) Cam astea-s reperele... cred ca daca ne-am fixa un loc anume, evident nu mai tirziu de 4-5 pm ca nici pentru bebe Matei n-ar fi de dorit sa inghete (nu stiu al tau prunc, dar zamfiruc semana cu mine anul trecut, era friguroasa si i se faceau minutele reci ca gheatza cum se lasa mai racoare) Daca fixam un loc de intilnire, ora poate fi cu plus/minus... sau ne putem bipui , ca sa stim ca am ajuns la locul faptei, sau ca sintem in drum spre, sau pe aproape... Fetele cochetele, ce facem, ne intilnim cu meg in weekendul asta ? Eu sint pentru ! Am sa urmaresc si buletinul meteo, ca sa nu ne prinda nepregatite vreun front anticiclonic! Astept propuneri din toate partile ! Tabariti cu idei ! Pupici ! PS - azi n-am iesit, pentru ca a plecat tati la tzara mult dupa prinz si a trebuir sa ii pregatim tot felul de bagaje, si a venit la noi si nashica noastra care e rotunda si maaaaare, i-am mai dat tot felul de lucrusoare (zamfiruc a fost asa de easfatata la inceput ca unele hainutze nici nu le-a mai purtat, i-au ramas mici de noi) si ne-am intins la vorba, apoi m-am apucat de facut ordine, ca pe unde trece tati se formeaza un fel de virtej si trebuie puse la loc dupa plecarea lui ! [testoasa] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu la intalnire[bicla]! Noi am putea duminica, intre orele 11-16; sambata deja avem planificata toata ziua... si noaptea. Mai intru sa arunc un ochi pe aici, sa vad ce-ati hotarat; daca se poate duminica e super ok, ne vedem sigur; daca nu, ramane pe altadata. Pupi[dual] Aaaaa, si bun venit fetelor noi[grup]! E bine in cat mai multe! Anamea, esti din Radauti? Acolo am avut bunicii[q]... si tot de acolo am niste amintiri deosebite... toate vacantele la ei le-am petrecut[q][q]. Si acum am emotii cand vizitez orasul. Edit: stiti unde are cabinetul Dragoi? Tot ma bate la cap nana noastra sa aflu, si uit sa intreb. Si inca ceva: stiti o coafeza buna... si vreun cabinet cosmetic care sa faca machiaj corector? Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de Radauti, e locul nasterii mele, al copilariei, si al unui trimestru de clasa I ... iar mai tirziu si fundal al unei scurte povesti de dragoste adolescentina (platonica, din fericire pentru integritatea mea si onoarea familiei [amoras]) cu un hocheist de la Metalul Radauti.. buna echipa ! si ce baieti unul si unul ! eheheeei, ce de amintiri, de la parcul din centru unde acum e Posta, parc in ai carui copaci ne catzaram cu Gogutza (cine stie ce-o fi ajuns, dragul de el ... director de banca in Radauti ? capsunar ? manager in Bucuresti ? infractor in vreo puscarie, Doamne fereste ?...), casa bunicilor care a noastra era, din podul unde ne placea sa ne jucam de-a fantomele cu cearsafuri sterpelite din sifonierul bunicii (pe furis ! chiar credeti ca ea nu stia ? dar niciodata nu ne-a stricat placerea)pina la beciul unde ingropam monezi de un leu dezgropindu-le mai tirziu ruginite rau pe post de comoara (cu indicii si harta aferenta), monezi pe care bunica biata le "resuscita" frecindu-le de treptele de piatra de la intrarea in casa, sa le redea luciul... gradina in care ne strecuram (era si sora mea personaj la fel de principal in povestea asta, de aceea folosesc pluralul) pina la stratul de morcov, de unde rontaiam cu incintare morcovi nespalati, doar scuturati de doua-trei ori sa le sara pamintul... si ce gustosi morcovi, cei mai grozavi din lume... si niciodata n-am facut indigestie de la ei hai ca devin patetica daca mai continui ce vremuri grozave ! deci, cum zice tot romanul : DECI NE VEDEM DUMINICA? (eu sint dispo si pina atunci, nu ma pot opri decit eventualele conditii meteo nefavorabile) pupici ps - Dragoi avea cabinet in spatele statiei de autobuz de la Curcubeul (statia cum mergi din george enescu spre nordic)e un bloc cu 4 etaje si cabinetul e la parter, parca am vazut ca era semnalizat pe fatada blocului Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

duminica prefer si eu!!! in jur de 12, ca sa vin cu bebe..orice parc e ok. ilincalif, eu ies azi pe la 11 in parcul de la universitate, o sa ma uit dupa voi..daca nu, zilele astea ne bipuim si ne vedem, musai!! oricum, daca nu ti-ai schimbat numarul il am inca in agenda, te sun cand sunt in parc
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, eu am facut cafeaua si va astept, de fapt astazi a facut-o sotul si a facut-o cam tare. Va astept, este ptr toata lumea. Arta este lunga, viata este scurta Catalina - Mamica de printesa [url="http://community.webshots.com/user/anamea11"]poze mai vechi si mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si eu la cafea! Meg , cum e in Suceava?e frumos!of cat as vrea sa pot si eu sa vad unde m-am nascut si am crescut!mi-e dor rau de totttttttttttttt! Va pup dulce!!!!!!!!! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...