Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (62)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by adi69 Cristina(herra)pai .. deja se topeste de peste tot ..dar tu pe unde umbli?
ei, umblu si eu, cum se spune, cu fusele... al meu copil cica i-a facut capul - calendar doamnei toata dimineata; sa mearga mai repede afara! era crizat deja, ca nu va mai fi zapada! :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara. Scurta bucuria de prima zapada, dar buna si asta. sa va zic ca azi nu am avut cum sa ies, asa ca am admirat-o doar prin geam. Dar lasa, al urmatoarea va convoc la o bulgareala.
quote:
Astept vacanta si sarbatorile...sa ma odihnesc...
Si eu astept sarbatorile, dar vacanta nu prea. Ca atunci voi fi cu doi copii acasa si ..Si asa in we abia pot sa respir. Nu va mai zic ce fain e la somn, cand ma striga unul, cand plange celalat. Si uite asa, vreo ora fac drumuri intre camere. Si cand zic si eu Doamne ajuta, ca dorm amandoi, vine sotul...(adica pune-te masa, strange-te masa). Nu vorbiti de dureri de spate. Ca si la mine e de jale. Simt ca vertebrele nu mai sunt la locul lor. Oare sa-l pun pe Stefan sa se urce cu picioarele, poate le reaseaza? (Sau macar rupe vr'una, sa stiu o treaba) Oana [hippi], Stefan [bonjovi] si Victor [bibe]. Si tati [cit] [url="http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16"]Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?[/url] (scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit. Alex e racit bocna de vineri si il tin acasa. Azi ar fi avut prima runda de concurs de dans din viata lui insa nu a participat ca mi-a fost frica sa il scot din casa. Nu a fost decat o raceala si a dus-o bine insa a dormit prost in ultimile nopti ca se foia si tusea si tuseste inca si normal ca noi n-am inchis ochii - mai am un pic si pic e somn. Azi dimineata chiar am rugat-o pe mama sa nu ii arate ca a nins si chiar nu stie - imi e mila de el! - si inca sufera de ce va spune Ioana sau Ilona nu stiu cum o cheama pe partenera lui de dans ca a "lasat-o balta"... si nu e sigur ca il vor mai primi la dans! - Doamne cata panarama cu concursul lui! Tot am intrat pe net sa vad ce stiti de Mihaela si vad ca deocamdata e liniste si pace! Stie cineva ceva? Acvi tu ce mai faci? Ce iti fac iubirile? Ce spune Alex despre grupa mijlocie? Nu mai stim nimic nici despre Timeea... Adriana, si eu am 4 vertebre tasate si un pui de scolioza si asltul de lordoza, ultimile doua bucati aparute in ultimii 4 ani cat am stat intr-o super pozitie intelectuala sprijinita, cu un picior tineam laptopul si cu celalalt varat sub mine... iar despre tasarile de vertebre nu stiu ce sa spun ca nu stiu cand au aparut... pur si simplu le-am gasit. Si pt mine somnul e un chin dar tare necesar... Pur si simplu nu imi gasesc locul si ma doare spatele dimineta de parca n-as fi dormit. In ce priveste perna respectiva, pana la urma care merita? Oana incearca sa pui pe cineva care se pricepe sa iti faca masaj ca tare aiurea e cand faci vreo criza lombara si sa aranjezi vreo vertebra nu cred ca e greu dar gandeste-te ca trebuie pusa si la loc - cine o face? Eu zic sa rezisti tentatiei de a-l pune pe Stefanel sa te ajute! Apropos, martea trecuta am fost sa il iau pe Alex de la gradinita... Ai fost tu cu Victor dupa Stefanel? Nu te-am oprit ca e greu cand ai si grija carutului si a copilului... stiu cum e... sau nu erai tu? Va las si va urez o noapte superba... si somn usor... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana, si io`st cu shalili;)) da` uite c-am facut acum 10 sedinte de fizioterapie si m-au lasat durerile (cu trimitere de la medicul de familie am platit 900.000 inclusiv consulatia) tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by l_carmen2003 Tot am intrat pe net sa vad ce stiti de Mihaela si vad ca deocamdata e liniste si pace! Stie cineva ceva?
Carmen,daca de mine este vorba [:I] inca sunt aici...Sunt bine,ma rog,cat de bine te poti simti cand arati ca o balena cocosata. [:D] Sanatate multa lui Alex. [pup]
[url="http://bd.lilypie.com/8gdMp3/.png"]Miha[/url][gravi] si [url="http://good-times.webshots.com/photo/2595202670088512827FqdBsl?vhost=good-times"]Robert[/url] [hia]
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine si un ness caldut. Asta e ,eu va tin cu ness pana se termina,cred ca am facut o fixatie cu nessul din cauza de lene...nu mai pun filtrul la treaba ca nu beau decat eu cafea si ptr o cafea pe zi.. Gabi,pana la urma cred ca se opteaza ptr costumele tale,o sa te sune educatoarea sa-ti dea marimile azi(cred),sper sa nu fie prea tarziu. Aime(mai este zapada la tine?),ai trecut luni seara prin Piata Unirii?Parca te-am vazut,insa eram prinsa intr-o discutie si pana sa realizez..erai deja departe.. Carmen,nu stiu sa-ti spun care merita,eu vad ca m-am oprit la una cu scobitura,sotul la una cu bilute(e mai tare)cred ca trebuie probate sa vezi care ti-e mai confortabila. Vesti noi..Catalina a fost aleasa (ea si inca 6 fetite din grupa de 12)ptr a pregati un dans micut la balet cu care sa se prezinte la serbare de Craciun,prin urmare avem ore in plus,una sambata si doua martea pana pe 19 dec...inca doua ore de inghetat pe afara ptr mine..adunate cu cele trei de la karate..o sa-mi petrec 6 ore pe saptamana la aer..rece. V-am pupat,ma duc la treaba.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata. Multam de cafea. (adi, scuze, la ness spun pas, e prea tare. Doar daca il "inmoi" azi cu o prajitura buuuna, de aia cum numai tu stii) acvi, unde ai facut fizioterapie? Cat dureaza o sedinta? (ca sotul nu sta mai mult de o ora cu copiii) Carmen, nu eram eu. De obicei il ia mama de la gradi. Si o face cam pe la 12, deci nu n intalnim. Stiu ca Alex sta si la masa, nu? Multumesc pentru link. [pup] Super fain. Sanatate lui Alex. Adi, nu gasesti tu in zona un barulet ceva unde sa bei un ceai, o cafea? ca mi-e mila de tine. plimbari-plimbari, dar asa, de nevoie? Imi poti spune si mie unde face Catalina karate? Si de la ce varsta primeste copilasi, stii? Ca Stefan, de cand cu Testoasele Ninja ma termina. Si la gradi face pictura si dans. L-a atins, exact ce nu-i place. Imi tot spune "sa-l tai" de la pictura "ca e prea greu..." [:)]. La dans, cred ca e doamna mai draguta, ca altfel nu stiu cum de nu vrea "sa-l tai si de acolo". In schimb jos palaria pentru doamna de engleza, ca-i place tare mult de ea si ce face acolo. Carmen, si Alex e incantat? In rest...ce parari mai ai despre gradi? Eu as vrea mai multa transparenta. As vrea sa stiu si eu ce fac acolo, sa vad desene, fise... Stiu ca e greu la atat de multi copii, dar... Sau macar sa ne cheme mai des. Sa ne cheme la activitati. Mor de curiozitate cum e Stefan acolo, printre copii. Vreau sa-i cunosc prietenii, sa o vad pe fetita de care ii place (o cheama Emily, dar el insista sa-i spuna Iemili [:-)))]. A! si zice ca nu-i place de ea, dar numai de ea vorbeste. Tipic pentru baieti, nu?) Oana [hippi], Stefan [bonjovi] si Victor [bibe]. Si tati [cit] [url="http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16"]Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?[/url] (scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69 Aime(mai este zapada la tine?),ai trecut luni seara prin Piata Unirii?Parca te-am vazut,insa eram prinsa intr-o discutie si pana sa realizez..erai deja departe..
Nu mai e nici la mine zapada, ca ieri a fost un soare....da o asteptam din nou. Si nu, nu eram eu in P-ta Unirii, wow, acum realizez ca n-am mai fost per pedes prin zona de-un car de timp [xx(]. Si azi, am observat ca fac 4 ani DC, asa ca, va ofer [pahar] [:D] aime si [copil] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...