Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am o dilema! Mare!


Recommended Posts

[quote]Originally posted by conchita da, pisi, dar cat de adevarata e o familie in care parintii se ignora reciproc si duc vieti paralele? ce exemplu e ala pentru copil, oare? ca trebuie sa stam si sa ne prefacem de dragul aparentelor? Maia mi se pare ca e tratata de slujnica, nu de sotie: adica sa ii calce camasa, altfel iese scandal, dar sa nu pretinda nimic de la viata asta de familie adevarata. nu e fair. nu s-ar fi casatorit cu el daca ar fi fost asa de la inceput, corect?************ Politically correct ![flo] Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by MaiaM
Fetelor, la inceput sotul meu si-a luat copilul in brate din prima clipa, a mers apoi acasa si a asamblat patut, masa de infasat, a pregatiti "marea sosire". Intrucat eu am avut ceva probleme cu lactatia si am alaptata doar o luna, iar aceasta luna copilul a primit si supliment, el era cel care se trezea cot la cot cu mine, facea laptele, steriliza, in primele 2 saptamani cat si-a luat concediu. Apoi a revenit la normal, eu ma simteam bine, ma descurcam, m-am urcat din nou la volan, mi-am recapatat o relativa independenta, conditionata de prezenta langa bb. Ma ajuta soacra mea, care este extraordinara. Copilul nostru nu a avut colici, a dormit noaptea intreaga de la 2 luni jumate, astfel incat am intrat in normal, ma ingrijeam in continuare cat ea dormea ( eram singura cu ea deja ) si am inceput sa trag de el sa mai iesim la o masa in oras, sa nu se simta omul neglijat. L-am implicat cu baita, cu hranitul copilului, insa cata vreme aceasta era operatiunea "biberonul", era foarte usor. In ceea ce priveste viata noastra intima, eram "back in business" dupa luna jumate de repaus dupa nastere. Ghici insa cine se vaita de oboseala? Nu eu, care eram full time cu copilul acasa si ma mai ocupam si de mine si de treburile casei, ci dumnealui. Acum am fost 4 zile la munte - a dormit, a plecat "cu treaba" la Brasov si ne-a lasat singure la pensiune pana la ora 16.00. Cu mine s-a purtat amical, politicos dar formal. a inceput chiar sa imi bage subtilitati cu mutatul, pentru ca apartamentul meu se elibereaza de chiriasi in curand si il voi renova. Pare a incuraja o separare, dar Doamne - fereste de o discutie concreta. Stau in banca mea intre timp, il las sa sune el in timpul zilei, imi vad de treaba, de serviciu si de copil, insa asta nu prea e viata, e ceva pe foc automat.
Maia uite asta nu citisem. muta-te TU cat mai curand in apartamentul tau(acusi,ca tot veni vorba si eu am un apartament AL MEU..nu se stie niciodata....ce-o fi peste 15 ani).muta-te si lasa-l in pace.ferma,hotarata. taaaare imi pare ca va veni spasit dupa tine.. sti ce cred eu? ca noi, human race in general ii facem pres pe aia care ne iubesc neconditionat si cu toata inima si ne fac toate poftele si mofturile...uneori,ii facem pres fara sa ne dam seama..si atunci realizam asta cand nu-i mai avem langa noi... ia fa-l tu pe domnul sa vada ce si cum sta treaba.. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpele mele, sunt disperata si la pamant. Azi dimineata sotul meu a "hotarat" cum ca sa ma mut in apartamentul meu dupa ce vor fi terminate lucrarile, ca ce sa mai discutam atata timp cat noi nu ne mai intelegem, ca trebuie sa ne despartim. Ca s-a mai pus problema si de cate ori mai trebuie sa lamurim acest aspect. Ca ramanem prieteni ( el chiar se poarta amical, dar eu sunt cea acuzata a fi "ranchiunoasa" ). Intre timp socrii mei, care nu vor in ruptul capului sa accepte ca noi ne vom desparti, cam fac presiuni asupra mea - considera ca ma pripesc cu mutatul, ca o fac din ambitie. Nu mai pot trai asa, sa ma agat de un om care nu ma vrea langa el, care nu isi doreste sa ne facem planuri impreuna, care nu na simte si nu ma cunoste. Am plans - m-a acuzat ca fac "tragedie", ca s-au mai despartit si altii si nu au murit, ca ne vom ocupa impreuna de copil ( desi daca nu se ocupa acum, nu vad cum o va face cand ne vom muta ). As lupta pentru casnicia mea, dar constat ca ar fi o lupta inutila, unilaterala. Imi bubuie capul, am fost in week end la mama cu copilul, nu a mers cu noi, are o aitudine pasiva. I-am cerut sa le explice el parintilor lui decizia, ca eu nu mai vreau sa fiu chestionata si judecata. Va multumesc pentru srijin, fetelor, astept cu interes parerea voastra in continuare. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAIA, si eu as opta pt mutare..in aceste conditii. sincer. e nasol cand cel de langa tine nu te mai vrea,dar nu e capat de lume. zi mersi ca ai unde sa pleci...capul sus! [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred cu tarie in zicala: Decat prost acompaniata mai bine singura. Bineinteles sa este usor sa dai sfaturi cand este vorba de altii, tot tu esti singura care poate decide si cred ca nu este deloc indicat un consiliu de familie. tu nu te-ai casatorit si cu socrii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maia, mi-e si teama sa-mi expun parerea, sa nu para prea acida. Dar, na, iarta-ma, nu ma pot abtine. O spun, asa cum as spune-o prietenei mele la o cafea: NU TE MAI IUBESTE! Depinde numai de tine daca vrei sa traiesti alaturi de el de dragul fetitei. Copilul merita orice. Insa nu cumva merita si o mama pe chipul careia sa se citeasca implinirea iubirii? Dzeu sa-ti dea forta sa accepti si sa nu regreti orice ai alege. Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...