Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am o dilema! Mare!


Recommended Posts

Imi pare rau ca treci prin asa ceva.Sa ne fereasca Dumnezeu.Sa nu-ti para rau ca va despratiti.Stiu ca e greu,va fi greu cateva luni,dar acel om nu te merita!!!!Numai el o sa aiba de pierdut.Si tu numai te chinuiai langa el.Ce viata e asta???Sa stai langa un om care se uita prin tine,cum spuneai tu.Stiu ca e usor de vorbit,pentru noi,cei din afara,dar nu e bine daca mai stai langa el.O sa te imbolnavesti.Si ai de crescut o fetita!Cu timpul ranile se vindeca.Si chiar daca acum ti se pare de neconceput,poate vei intalni alt om,cu care vei fii fericita.Esti tanara,frumoasa,meriti sa fii fericita si sa fi iubita!!!Iti doresc numai bine!!![pup] [url="http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel"]poze[/url] [url="http://bd.lilypie.com/x4YYp2.png"]vine bebe[/url] Ramonel[gravi]14+ [fetita]Alexia Beatrice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MaiM, iti doresc din suflet..in timp..un brabat care sa te iubeasca si sa te merite! Pasivitatea lui il transforma automat intr-un tip banal, simplu si chiar e mai bine ca s-a intamplat asa decat sa ramai agatata intr-o casnicie politicoasa dar care nu mergeeee... Din ce citesc eu aici ai un copil minunat, un caracter frumos, esti frumoasa..ai un job bun...fruntea sus iti vei trai intr-o zi fericirea si nici macar nu te vei mai uita in urma![floare3] Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate inevitabilul s-a produs! nu-l vei putea tine langa tine nici macar de dragul copilului... iar faptul ca ramane indiferent la suferinta ta nu demonstreaza decat ca el nu te iubeste! nu mai vreua sa zic ca are pe latcineva,dar clar nu te iubeste! un om care iubeste plange sufletul in el cand persoana cealalta sufera! ori el?! nu mai zic.... eu cred ca tu trebuie sa accepti despartirea pt ca altfel nu faci decat sa lungesti calvarul! sa fii calma si linistita vis-a-vis de el,sa-ti deminstrezi tie mai intai ca poti si fara un mascul,ca ai o viata si ca nimeni nu are voie sa ti-o calce in picioare....si mai ales ca ai un copil care merita tot ce-i mai bun,asta insemnand si o mama fericita! si fericrea va veni odata si pe strada ta! cu multa rabdare,speranta,incredere in Dumnezeu tot cosmarul acesta va ramane undeva in urma! te [pup] si iti doresc multa putere sa treci de acest hop... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Fetelor, e gata! L-am prins pe nemernic, m-am lamurit ce am de facut. are o alta relatie, bine ascunsa, daca nu as fi fost cu un pas inaintea lui. De la primele mesaje, am constatat ca omul isi scosese numarul ei din agenda telefonica, insa nu s-a gandit ca, afland si eu numarul ei, am butonat si am aflat ca il salvase sub o alta identitate. Asa ca, sambata dimineata, efectuand un control inopinat, gasesc un preafrumos mesaj de la duduie, pe care craiul nu apucase sa il deschida, prin care ea ii spunea ca nu a simtit cu nimeni si nu i s-a intamplat cu nimeni ce traieste acum cu el. Daca pana acum aveam dubii, chiar ma gandeam ca poate e o perioada, poate ma pripesc cu mutatul, acum este totul clar. Bineinteles, problema lui era ca i-am umblat in telefon si ca am vorbit despre problemele mele cu prietenele mele, ca nu am putut fi doamna pana la capat, eu, care mi-am reprimat impulsul de a o strange de gat si pe respectiva, pe care stiu de unde sa o iau. Acum a inceput baletul cu plata lunara pentru copil, pentru ca el considera arhisuficient sa imi plateasca rata de leasing la masina ( pe care mi-a facut-o cadou de nunta, acum mai putin de 2 ani ) si bona lunar. L-am rugat sa aiba decenta sa se mute pana imi termin de renovat apartamentul, insa refuza, ba mai mult, vine si doarme langa mine, in dormitor, ca un misel. Imi este teribil de greu pana e gata santierul, dar cel putin m-am edificat, am luat o decizie finala, stiu ce am de facut. Ma deranjeaza lipsa lui de implicare financiara, chiar daca eu sunt independenta financiar. Nu stiu cum sa gestionez insa faza cu vazutul copilului, intrucat nu vreau ca acea persoana sa puna mana pe copilul meu. Voi ce ziceti, cum sa trec peste toate?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

*big hug* Maia, draga de tine, cel putin acum stii adevarul...si te-ai decis ce vrei sa faci mai departe. E ceva, sa stii... Nu va fi usor, dar sunt convinsa ca esti o persoana puternica, onesta, si sunt la fel de convinsa ca totul va fi bine pana la urma. Pentru tine, si pentru copilul tau. Multe imbratisari, Dark Bendis "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, e ora 2 noaptea, si chiar daca peste 3 ore ma scoala bb nu am putut sa nu citesc tot ce s-a scris aici. situatia mea e similara cu a maieiy, si sincera sa fiu, acum ca am citit deznodamantul povestii ei, daca sotul meu ar fi dormit langa mine (spre norocul lui lucreaza in alta localitate , ne vd doar in weekend)maine ati fi vazut la stirile protv de la ora 5 cum o nebuna si-a injunghiat sotul in somn, aparent fara nici un motiv. si eu am aceeasi dilema cum avea maya, l-a ea s-au lamurit treburile, sa stau cu cubul de gheata langa mine, sau sa-mi iau talpasita, sau mai bine sa-l linsez? (glumesc, sa nu credeti ca sunt sonata), dar am inceput sa fac haz de necaz. si eu am un bebe pe care il cresc cu soacra-mea, ca sotul si-a pus coada pe spate si a plecat sa lucreze in alta parte, se sacrifica cica pentru binele familiei, si m-a mutat cu catel si purcel la ai lui, cu toate ca noi avem casa noastra, ca sa ma ajute cu copilul, asadar in weekend cand vine isi gaseste diverse preocupari si sta f. putin cu noi, nici cu bb nu prea sta, de schimbat pempersi nici nu se pune problema, nu cred ca stie cum arata unul. la capitolul sex cred ca mai am putin si redevin fecioara, caci e prea obosit pentru asa ceva, si cum sta doar trei nopti acasa, probabilitatea e sub 0. cred ca o sa-i spun ca am ramas gravida ca sa ma distrez un pic. eu rezist inca intrucat am un psihic foarte bun si pentru ca mi-am facut socoteala: e mai avantajos si mai comod cu el decat fara el, ai mei sunt din alta parte, eu m-am mutat aici dupa el si apoi daca viata o sa-mi ofere ocazia sa ma faca altul fericita, sa-mi fie cu iertare, am circumstante atenuante. recunosc ca sunt extrem de nefericita, dar ce pot face? sunt sigura ca daca ii ofer un sut in fund se va petrece o schimbare, dar vorba cuiva, situatia va redevini la fel, si apoi eu sunt de principiu ca trebuie sa faca un lucru pentru ca asa il simte, nu pentru ca ii fortez mana. cu drag, aylui maya imi pare rau pentru tine, fruntea sus, o sa fie totul bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maia, pentru tine acest pas in fund ,sa insemne un impuls pentru un pas inainte!!! merita sa-l lasi in fundul gol pentru adulter,vezi cu un avocat daca faptul ca a facut adulter este o bulina neagra ptru el la divort.sa plece el din casa nu abandona casa conjugala,pina nu te sfatuiesti bine cu un avocat. multa forta sa iesi repede din situata asta grea. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...